reklama

Kvalitní kamenný koberec potřebuje ty nejlepší pojiva

Kamenný koberec je podlahová krytina ze zaoblených oblázků, nejčastěji křemenů nebo mramoru, která vyniká pestrou škálou barev a zrnitosti. Kameny jsou obroušeny do kulata, takže navozují příjemný pocit při chůzi, aniž by klouzaly. Zároveň dokáže nahradit téměř jakýkoliv povrch. Další důležitou vlastností je i jejich vodopropustnost. Voda mezi kamínky bez problémů proteče a na povrchu nezůstane ani kapka.

Kamenný koberec
i (Zdroj: TopStone)
Je libo kamenný koberec? (Zdroj: TopStone)

Kamenný koberec

Pokud chcete originální povrch u bazénu, na příjezdové cestě, či na zdi bez zbytečných starostí o údržbu, tak jsou kamenné koberce přímo pro vás.

Jedničkou na českém trhu s kamennými povrchy a pojivy je firma TOPSTONE, která se jejich tvorbě věnuje již přes 25 let. Jejich kamenné koberce vykouzlí na vaší zahradě, příjezdové cestě, či zdi originální moderní design s nádechem přírody. Povrchy lze snadno vyčistit a nemají problém se solí, či slanou vodou, takže naleznou využití okolo zahradního bazénu. Právě díky svému vzhledu vytváří iluzi oblázkové pláže a po prvním doteku ji promění v realitu.

Pojivo EpoStone vyniká svou pevností a je proto vhodné pro pojezd, či do okolí bazénů se slanou vodou
i (Zdroj: TopStone)
Pojivo EpoStone vyniká svou pevností a je proto vhodné pro pojezd, či do okolí bazénů se slanou vodou (Zdroj: TopStone)

Dlouhá léta bez nutnosti úprav zaručí revoluční skupina pojiv, kterou firma TOPSTONE sama vytvořila ve svých laboratořích. Jedná se o polyaspartátová pojiva, která lze použít na vodorovnou i svislou plochu. Nicméně typů pojiv pro vodorovnou plochu má v nabídce hned několik podle toho, na jaký povrch budou použity. Například pojivo EpoStone vyniká svou pevností a je proto vhodné pro pojezd, či do okolí bazénů se slanou vodou. Epostone lze využít v kombinaci s říčními kameny a vyžaduje pravidelnou údržbu revitalizačním nátěrem v rozmezí 2 až 5 let dle míry užívání povrchu.

Do lehce zatížených prostorů je ideální pojivo PurStone. Nabízí pružnost, odolnost vůči UV záření a cenovou dostupnoust, což z něj dělá ideální volbu do lehce zatížených prostorů, jako jsou chodníky, či balkony. Navíc se dá využít i k pojení mramorových kamínků.  PurStone One je také vysoce UV stabilní.Jeho nespornou výhodou je snadná aplikace, jelikož se vyrábí z jednosložkového materiálu. Využití najde u slaných bazénů. Při realizaci povrchu v nízkých teplotách vyniká pojivo PolyaStone, které nabízí nejen stabilní UV a pevnost, ale i možnost aplikace při teplotě až 5 stupňů celsia.

Každé pojivo svými specifickými vlastnostmi zkrátka dovede realizaci konkrétní zakázky na daném místě k dokonalosti. Navíc jsou cenově dostupná pro každého zákazníka.Pojiva na vodorovné plochy firma TOPSTONE dodává v takzvaném twinpacku, což znamená, že u realizace odpadne nutnost vážení. Pro zvýšení pevnosti kamínkového povrchu je vhodné použít správnou penetraci. Skvělým pomocníkem při aplikaci je například takzvaný TopFix nebo jeho varianta Rapid, který vyniká rychlým vytvrzením.

Na svislé plochy společnost nabízí dva druhy pojiv – TopWall a PolyaStone Wall, které vyniká vysokou UV stabilitou. Obě pojiva jsou takzvaně 2v1, což znamená, že jedna část pojiva penetruje a druhá pojí kamínky. Velkou výhodou je, že s těmito pojivy aplikace na svislý povrch probíhá bez nutnosti bednění. Své využití najdou přednostně u svislých částí schodů.

Povrchy lze snadno vyčistit a nemají problém téměř s ničím
i (Zdroj: TopStone)
Povrchy lze snadno vyčistit a nemají problém téměř s ničím (Zdroj: TopStone)

TOPSTONE je jediný originální povrch ze směsi přírodních kamínků a unikátního pojiva s nejdelší tradicí ve svém segmentu.

Publikováno: 30.3.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce