reklama

Elektrické radiátory pro koupelny – vysoký tepelný komfort, snadný výběr v konfigurátoru

Designové koupelnové radiátory švýcarské značky Zehnder vytvoří domov nejen teplejší, ale i krásnější. Spojují v sobě prvotřídní kvalitu a estetický vzhled. Ten není nijak narušen ani u radiátorů pro elektrické nebo kombinované vytápění, neboť elektrické topné těleso je zcela skryté v radiátoru nebo opticky sladěné s jeho tvarem. Umožňují pohodlnou regulaci vytápění a tím komfortní a úsporný provoz.

Výjimečně estetický a praktický design asymetrického radiátoru Zehnder
i (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)
Elektrické radiátory pro koupelny – vysoký tepelný komfort, snadný výběr v konfigurátoru (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)

Přesná regulace, tepelný komfort

Velkou výhodou elektrických radiátorů Zehnder je jejich přesná regulace a rychlá reakce na potřeby uživatelů. Umožňují nastavit časový program vytápění. V době naší přítomnosti v koupelně nám tak zajišťují tu nejlepší tepelnou pohodu. V průběhu dne a noci, kdy koupelnu nevyužíváme, je aktivován ekonomický provoz. Elektrická topná tělesa Zehnder navíc díky své konstrukci poskytují větší podíl sálavého tepla, příjemně ohřívající povrch lidského těla s menším prouděním vzduchu a vířením prachu v místnosti.

Inovativní plochý design radiátoru Zehnder Metropolitan Bar / Spa působí lehce a vzdušně
Inovativní plochý design radiátoru Zehnder Metropolitan Bar / Spa působí lehce a vzdušně (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)
Neruší ho ani elektrická topná tyč RACY-S, která je zcela skrytá v pravém spodním profilu radiátoru. A to jak u radiátoru pro čistě elektrický, tak i pro kombinovaný provoz
Neruší ho ani elektrická topná tyč RACY-S, která je zcela skrytá v pravém spodním profilu radiátoru. A to jak u radiátoru pro čistě elektrický, tak i pro kombinovaný provoz (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)

Předpisy a bezpečnost

Význam elektrického vytápění stoupá v souladu s trendem výstavby domů s minimální tepelnou ztrátou, ve kterých se nemusí vyplatit investovat do teplovodního vytápění. Pořizovací náklady na elektrické radiátory jsou výrazně nižší. Navíc se jednoduše připojí do elektrické sítě a šetří prostor i náklady za technickou místnost.

Od 1. ledna 2020 platí zákon o budovách s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB), který vyžaduje, aby byly všechny novostavby projektovány s velmi nízkou spotřebou energie a měly regulovatelné systémy vytápění s vysokou účinností. Všechny elektrické radiátory švýcarské značky Zehnder vyhovují těmto požadavkům. Splňují povinné nařízení pro elektrické radiátory EcoDesign a poskytují bezpečné vytápění.

Stejně jako Zehnder Kazeane upoutá v elektrickém provedení svým čistým vzhledem
Stejně jako Zehnder Kazeane upoutá v elektrickém provedení svým čistým vzhledem (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)
Radiátory Zehnder v sobě spojují prvotřídní „švýcarskou“ kvalitu a estetický vzhled
Radiátory Zehnder v sobě spojují prvotřídní „švýcarskou“ kvalitu a estetický vzhled (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)

Úspora až 40% energie

Nejčastějším argumentem proti využití elektřiny jako energetického zdroje vytápění je údajná ekonomická náročnost provozu. Vzhledem k nízkým energetickým ztrátám současných domů a přesné regulaci elektrických radiátorů není spotřeba energie nikterak vysoká. Navíc domy s elektrickým vytápěním využívají zvláštní dvoutarifové sazby, která snižují náklady na odebíranou elektřinu. Regulací vytápění můžete dosáhnout úsporu až 40 % energie.

Purismus ve své nejkrásnější podobě
Purismus ve své nejkrásnější podobě (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)
Designové radiátory Zehnder Quaro a Zehnder Subway pro elektrický nebo kombinovaný provoz jsou dodávány s topnou tyčí RACY-S, opticky sladěnou s obvodovým rámem radiátoru
Designové radiátory Zehnder Quaro a Zehnder Subway pro elektrický nebo kombinovaný provoz jsou dodávány s topnou tyčí RACY-S, opticky sladěnou s obvodovým rámem radiátoru (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)

Estetický vzhled & švýcarská kvalita radiátorů Zehnder

Příjemně vyhřátá koupelna, když ráno vstáváte, teplé ručníky, když se chystáte ke koupeli a výjimečný design zcela v souladu s vaším vkusem, ať je jakýkoliv. Využijte předností koupelnových radiátorů Zehnder i v provedení čistě elektrickém. Spojují v sobě prvotřídní „švýcarskou“ kvalitu a estetický vzhled. Ten není nijak narušen ani u radiátorů pro elektrické nebo kombinované vytápění, neboť elektrická topná patrona je již ve výrobě vestavěna v radiátoru a je zcela skrytá nebo opticky sladěná s tvarem otopného tělesa.

Plochý, štíhlý design radiátoru Zehnder Fina Lean Bar se zaoblenými stranami působí
lehkým dojmem. Velká plocha radiátoru zajištuje příjemné sálavé teplo a rychlý ohřev. Chromované držáky na ručníky podtrhují elegantní vzhled a umožnují mít osušky stále příjemně suché a teplé. U elektrického radiátoru je topná tyč RACY-S vestavěná v radiátoru
i (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)
Plochý, štíhlý design radiátoru Zehnder Fina Lean Bar se zaoblenými stranami působí lehkým dojmem. Velká plocha radiátoru zajištuje příjemné sálavé teplo a rychlý ohřev. Chromované držáky na ručníky podtrhují elegantní vzhled a umožnují mít osušky stále příjemně suché a teplé. U elektrického radiátoru je topná tyč RACY-S vestavěná v radiátoru (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)

Elektrické radiátory Zehnder s topnou tyčí RACY

Radiátory s elektrickou topnou tyčí Zehnder RACY v sobě snoubí krásu s inteligencí. Je rafinovaně zakomponovaná v radiátoru tak, aby nerušila jeho vlastní design. Je ovládána radiofrekvenčním dálkovým ovladačem Model 2, který umožňuje regulaci pokojové teploty, nastavení individuálního denního a týdenního programu vytápění, funkci 2 hod. časovače a detekci otevřeného okna, při kterém radiátor netopí. Obsluha je velice jednoduchá.

Zehnder RAD Yucca Asym RACY chrome na bílé stěně
Zehnder RAD Yucca Asym RACY chrome na bílé stěně (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)
Výjimečně estetický a praktický design asymetrického radiátoru Zehnder Yucca Asym a Zehnder Forma Asym
Výjimečně estetický a praktický design asymetrického radiátoru Zehnder Yucca Asym a Zehnder Forma Asym (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)

Online konfigurátor – snadný návrh radiátoru s technickými údaji a cenou

Nový online konfigurátor Zehnder umožňuje snadný a rychlý návrh designu, barvy a rozměru koupelnového radiátoru s příslušenstvím, technickými údaji, objednacími čísly a cenou. Vyzkoušejte: www.zehnder-konfigurator.cz.

Topné těleso RACY-C je chytře skryté za spodní částí levé svislé trubky tělesa
Topné těleso RACY-C je chytře skryté za spodní částí levé svislé trubky tělesa (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)
Nový online konfigurátor Zehnder umožňuje snadný a rychlý návrh designu, barvy a rozměru koupelnového radiátoru s příslušenstvím, technickými údaji, objednacími čísly a cenou
Nový online konfigurátor Zehnder umožňuje snadný a rychlý návrh designu, barvy a rozměru koupelnového radiátoru s příslušenstvím, technickými údaji, objednacími čísly a cenou (Zdroj: Zehnder Group Czech Republic, s.r.o.)

Další informace o koupelnových i bytových designových radiátorech Zehnder, stejně jako ke komfortnímu větrání s rekuperací tepla získáte na webové stránce www.zehnder.cz. Zde můžete vyhledat nejbližšího prodejce nebo kontaktovat zákaznický servis Zehnder: M +420 731 414 443, info@zehnder.cz.

Publikováno: 20.12.2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce