reklama

Keramická dlažba ideální řešení do interiéru i exteriéru

Při pořizování domu či bytu je dnes již běžným požadavkem mít alespoň malý kousek místa pro venkovní relaxaci. Jinak řečeno, balkón či terasa je pomyslná místnost navíc, se kterou se však předem počítá. Zároveň jde o poměrně unikátní prostor, který na nás působí při pohledu zvenku i zevnitř budovy. Měli bychom tak usilovat o to, abychom celkový charakter interiéru i exteriéru funkčně a esteticky propojili vhodnou keramickou dlažbou.

Terasa s posezením
i (Zdroj: Sapho)
Keramická dlažba ideální řešení do interiéru i exteriéru (Zdroj: Sapho)

Ideální řešení podlahových povrchů zde představuje kvalitní keramická dlažba. Ta kromě možnosti všestranného využití spojuje i celou řadu dalších výhod. Je odolná, atraktivní, nenáročná a nabízí nepřeberné množství formátů, stylů či barev.

Elegantní řešení do interiéru

Velmi elegantním dojmem působí například série OREGON v oblíbeném designu dřeva. Oproti přírodnímu materiálu má však mnohem vyšší životnost a menší nároky na údržbu. Navíc dřevěný obklad sám o sobě vyvolává pocit tepla a útulna. Skvěle se tak hodí do prostoru uvnitř i ven. Dalším předpokladem pro dlouhou životnost venkovní dlažby je vysoká otěruvzdornost. Nejlepší volbou je slinutá dlažba, která je dostatečně tvrdá, pevná, otěruvzdorná a zároveň méně nasákavá. Garancí kvality je totiž i tzv. index nasákavosti neboli mrazuvzdornost.

Koupelna s dřevěnou podlahou
i (Zdroj: Sapho)
Série OREGON v designu dřeva vyvolává pocit tepla a útulna (Zdroj: Sapho)

Správná volba na terasu a balkon

Pro exteriér volíme ideálně slinuté dlaždice s nasákavostí nižší než 0,5 %. Mrazuvzdorná dlažba bude spolehlivě odolávat nepřízni počasí, je však třeba věnovat zvýšenou pozornost také vlastnímu bezpečí. V místech, kde je přirozená vlhkost, je žádoucí též speciální glazura, která zamezí uklouznutí. Dlaždice s protiskluzovou úpravou tak umožňují bezpečný pohyb při chůzi naboso i v obuvi. Nejlepším řešením pro terasy a balkony se tak stávají mrazuvzdorné slinuté glazované dlaždice.

Terasa u domu s pergolou a posezením
i (Zdroj: Sapho)
Do exteriéru je dobré volit mrazuvzdornou dlažbu s protiskluzovou úpravou (Zdroj: Sapho)

Kombinaci všech vyjmenovaných vlastností a krásnou kamennou texturu nabízí třeba série URAL od španělského výrobce Codicer. Navíc se jedná o tzv. modulární dlažbu, která je díky své skladbě z různých formátů též zárukou dokonalé originality. S výběrem dlažby vám rádi poradíme na našich webových stránkách www.sapho.cz.

Publikováno: 10.4.2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce