reklama

Ruší vás hluk od sousedů? Knauf má jednoduché řešení!

Protože nás celý den obklopuje intenzivní hluk doslova na každém kroku, doma toužíme po co největším klidu. Ovšem ouha, pokud máme rušné sousedy, kteří nás dennodenně atakují hlučnou televizí, hlasitým hovorem, dupáním, nebo třeba časným vstáváním. Co s tím? Naštěstí je tu velmi rychlé a jednoduché řešení – odhlučnění pomocí akustických sádrokartonových desek Knauf Diamant.

Také Vás obtěžuje hluk od sousedů? Naštěstí společnost Knauf má pro Vás řešení v podobě akustických sádrokartonový desek!
Ruší vás hluk od sousedů? Knauf má jednoduché řešení!

S čím je třeba počítat

Podle zkušeností firmy Noitami akustika, s. r. o., která ve spolupráci s Knaufem provádí odhlučnění bytů již sedm let, lze problémy s hlukem obvykle vyřešit instalací akustických předstěn nebo závěšeného stropu (podhledu). Tyto konstrukce se nejčastěji skládají z instalačních profilů, Knauf izolace a sádrokartonových desek Knauf Diamant nebo Silentboard. Protože se jedná o suchou výstavbu, je realizace velmi rychlá. Je třeba si však uvědomit možná úskalí dodatečného odhlučnění. Prvním z nich je zmenšení prostoru. Aby měla konstrukce akusticky co největší účinnost, měla by být její celková tlouštka min. 10 cm. Je-li menší, efekt odhlučnění se snižuje. Dalším úskalím jsou vibrace, které přenáší hluk z jedné konstrukce do druhé. V případě akustického podhledu se proto použijí odpružené závěsy s gumovým těsněním, tzv.silentbloky a u instalace akustické předstěny lze přenos vibrací minimalizovat pomocí antivibrační pěnové pásky. Před samotnou realizací je třeba posoudit prostor, který chceme odhlučnit, jako celek, protože zvuk se může díky akustickým mostům a skladbě nosné stavební konstrukce šířit zcela odjinud, než uživatel předpokládá.

S čím je třeba počítat
S čím je třeba počítat
S čím je třeba počítat
S čím je třeba počítat

Odhlučnění bytu v Jílovém u Prahy

Jeden příklad z praxe. Uživatele bytu nedaleko Prahy rušil hlučný život rodiny v horním patře. Firma Noitami akustika instalovala ve dvou stejně velkých místnostech odpružený zavěšený podhled, který nebyl spojen s obvodovou konstrukcí. V jedné místnosti, kde tloušťka skladby podhledu byla 13 cm, došlo podle slov majitelů k utlumení o 80 %. Okolní zvuky přestali téměř vnímat. Ve druhé místnosti byly vestavěné skříně, do jejichž prostorů nechtěli majitelé zasahovat. Tloušťka konstrukce byla proto snížena pouze na 9 cm a končila před vestavěnou skříní, která tedy nebyla odizolovaná. Utlumení bylo podle uživatelů menší, cca 25%. To dokresluje důležitost každého detailu v akustice. Přesto byli majitelé bytu s výsledkem realizace velmi spokojeni. Celková doba rekonstrukce včetně usazení světel a vymalování trvala 2,5 dne.

Odhlučnění bytu v Jílovém u Prahy
Odhlučnění bytu v Jílovém u Prahy
Odhlučnění bytu v Jílovém u Prahy
Odhlučnění bytu v Jílovém u Prahy

Více na www.knauf.cz, další inspirace na www.noitami.cz.

Publikováno: 27.10.2016, Autor: Knauf (text a foto), Profil autora: Redakce