reklama

Víte, jak by měla vypadat stavba na klíč? Poradíme vám

Stavba na klíč je o něco dražší než varianta výstavby domu svépomocí, jelikož jde o výstavbu, která je spojena s dodavatelskou firmou. Co tím získáte? Na rozdíl od výstavby svépomocí nepotřebujete spoustu volného času, manuální zručnost a vědomosti. Stavba na klíč vám ušetří čas i nervy a zajistí vám komfort, rychlou realizaci výstavby a její bezstarostný průběh. Nebojte se proto při realizaci svého snu využít partnera – tedy nejen toho svého, ale i stavebního. Může vám mimo jiné pomoci i s oběháváním úřadů a papírováním.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Stavba na klíč je další možnou variantou výstavby

Stavba na klíč je o tom, že se ten, kdo chce postavit dům, spojí s kvalitní firmou, která se o něj komplexně postará. Připraví mu nejen architektonický návrh, ale provede ho celým procesem výběru a specifikací domu. Mimo to mu také pomůže zařídit (nebo dokonce i sami za něj zařídí) stavební povolení. Když je vše vyřízené, postaví mu nakonec celý dům na klíč, což znamená, že stavbu dotáhne do naprostého konce, takže se do něj investor může rovnou nastěhovat spolu s nábytkem – samotný se tedy během stavby na klíč nemusí vůbec o nic starat. Dobře vybraný partner sleduje celý legislativní proces a je schopen hned napoprvé splnit všechny podmínky, které jsou zapotřebí v rámci stavebního řízení splnit a všechny je za vás vyřídit.

Dobře zvolený partner za vás dokáže mnohé vyřídit
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Dobře zvolený partner za vás dokáže mnohé vyřídit (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Stavba začíná domluvou na všem potřebném 

Společnost RD Rýmařov s.r.o. si hravě poradí nejen se vším výše uvedeným, ale i s výběrem vhodných materiálů. Solidní dodavatel si rovněž uvědomuje, že investorovi nedokáže splnit jeho sny o vzdušném zámku, dokáže však efektivně řídit celý proces tak, ať se plánovaný dům dá realizovat v potřebné kvalitě, času a s garancí ceny.

Začátek plánování domu začíná již v obchodním centru, kde je vzorový dům i profesionálové, kteří se o investora postarají a provedou ho celým procesem. Na něm pak je, aby řekl, co ve svém domě chce mít a jak by podle něj měl vypadat.

Žádná stavba se neobejde bez příprav
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Žádná stavba se neobejde bez příprav (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jak dlouho trvá příprava před samotnou výstavbou? 

Příprava před samotnou stavbou je ve své podstatě stejná u všech typů domů a konstrukčních systémů. Všeobecně ale dřevostavby nebo sendvičové konstrukce jsou rychlé v závěru realizace. Příprava samotná ale trvá průměrně kolem 4–5 měsíců. V průběhu té doby dojde k vypracování projektové dokumentace vrchní části domu, osazení domu na pozemek a vyřízení stavebního povolení. Mezitím se rovněž připraví specifikace domu a další potřebnosti. Nicméně toto jsou činnosti, jež jsou závislé na stavebním úřadu a zpracování určité dokumentace.

Potom, co je stavební povolení, trvá příprava výroby 2 měsíce. V tomto čase se nakupují stavební materiály, okna a veškeré vybavení. V posledním týdnu před montáží vzniká ve výrobním závodě celý dům. Dále se pro něj tvoří základová deska. Hotový dům z výrobny následně putuje na kamiony a z nich se staví přímo na hotovou základovou desku. Takto připravený dům je už potom postaven doopravdy rychle. Pod střechou je hrubá stavba zpravidla již druhý den.

RD Rýmařov je kvalitní partner s více než 50letou praxí
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
RD Rýmařov je kvalitní partner s více než 50letou praxí (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Hledáte kvalitního partnera pro stavbu na klíč? Tak to můžeme doporučit RD Rýmařov s.r.o.

Společnost RD Rýmařov s.r.o. na stavebním trhu působí již více než 50 let. Za tu dobu postavila více než 26 000 staveb nejen v České republice, ale i v zahraničí. Při své práci klade velký důraz na nezávadnost používaných materiálů. Ve všech požadavcích splňuje tuzemské normy i přísné normy tradičních zemí Evropské unie. Získala certifikovaný systém řízení kvality dle normy ISO 9001 a evropský certifikát ETA podle ETAG 007.

Dále pro své domy získala energetický certifikát, díky němuž se její domy řadí do kategorie energeticky úsporných domů. Cílevědomá práce společnosti na technických parametrech, maximální přesnost při zabezpečování kvality a propracovaná logistika umožňují RD Rýmařov realizovat v rámci dnů to, co jiní realizují v rámci měsíců. 

Zdroj informací: RD Rýmařov s.r.o.

Publikováno: 7.5.2024, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová