reklama

Používáte bidet? Ne? 3 důvody, proč byste měli

Pouhých 7 % českých domácností je podle průzkumu vybaveno bidetem. Povíme vám, proč nepodceňovat jeho jasné benefity a tuto sanitu zařadit do základního vybavení každé domácnosti.

Bidet by měl patřit k základnímu vybavení každé domácnosti
i (Zdroj: oc.knowdigital.cz / Koupelny JIKA)
Bidet by měl patřit k základnímu vybavení každé domácnosti (Zdroj: oc.knowdigital.cz / Koupelny JIKA)

1. Perfektní hygiena

Jedním z pozitiv, které rozhodně mluví pro bidet, je snadno dosažitelný vyšší stupeň hygieny. Voda oproti toaletnímu papíru značně zjednodušuje intimní hygienu a zároveň je o poznání efektivnější. Dokáže totiž mnohem lépe odstranit mikroby a bakterie, než je tomu v případě klasického toaletního papíru, a celá očista je zároveň velmi jemná a šetrná k tělu.

2. Pomocník pro zdraví

Spolu s vyšší kvalitou intimní hygieny jdou ruku v ruce také zdravotní aspekty a bidet v tomto ohledu může pomoci nejen těm, kteří jsou náchylní na zdravotní problémy, ale obecně všem bez rozdílu věku nebo pohlaví. Jeho užívání může být jednak prevencí infekcí nebo onemocnění, jako jsou různé záněty nebo například hemoroidy, ale zároveň může přispět ke zlepšení v jejich průběhu nebo může pomoci v obdobích, kdy je potřeba zvýšená hygiena.

Těmi mohou být například u žen období po porodu nebo během menstruace. Dalším benefitem, který možná není tolik známý, je také působení na svaly pánevního dna. Voda totiž vzbuzuje jejich instinktivní sevření, čímž dochází k jejich nevědomému posilování.

3. Maximální pohodlí

Třetím, neméně důležitým faktorem, proč dát bidetu v koupelně šanci, je komfort, který přináší. Při použití toaletního papíru totiž může u citlivější pokožky docházet k podráždění a v případě některých zdravotních potíží nemusí být jeho užívání vůbec příjemné. Bidet oproti tomu umožňuje velmi jemnou péči, na kterou se opravdu snadno zvyká.

Bidet Mio Jika s oblými tvary vytváří pohodovou atmosféru
i (Zdroj: oc.knowdigital.cz / Koupelny JIKA)
Bidet Mio Jika s oblými tvary vytváří pohodovou atmosféru (Zdroj: oc.knowdigital.cz / Koupelny JIKA)

Jak bidet vybrat?

V současné době je již na výběr celá řada různých designů a provedení. „V případě, že toužíte po klasickém keramickém bidetu, je dobré se zaměřit na kvalitu jeho provedení – sledovat materiály nebo například použitou povrchovou úpravu. Neméně důležitý je i design, který by měl korespondovat s dalším koupelnovým vybavením, a zároveň je dobré volit takový, který nemá zbytečné množství záhybů pro jednodušší údržbu,“ uvádí Iva Šedivá, vedoucí komunikace společnosti Laufen CZ, pod níž značka Jika spadá.

Podle vašich preferencí nebo prostoru v koupelně ale můžete zvolit i další alternativy. „V případě, že v koupelně nemáte dostatek místa a potřebujete ušetřit každý centimetr, jsou vhodnou a dostupnou variantou bidetovací sady. Pokud toužíte po moderním technologickém řešení, jsou perfektním řešením toalety se zabudovanou bidetovou sprškou, jako jsou například toalety Cleanet Riva a Navia značky Laufen, které nabízí pokročilé funkce,“ doplňuje Iva Šedivá.

Závěsný bidet Cubito Pure značky Jika na první pohled zaujme méně tradičním hranatým designem, který perfektně doplňuje toaletu ze stejnojmenné série. Bidet má kapotovaný, tzn. ukrytý odpad, který tak není vidět ani shora ani zdola od podlahy, což nejen perfektně doplňuje jeho čistý minimalistický styl, ale zároveň také značně zjednodušuje úklid koupelny. Benefitem je také možnost povrchové úpravy Jika perla, která prodlouží jeho životnost.

Bidet Cubito Pure nabízí minimalistický design
Bidet Cubito Pure nabízí minimalistický design (Zdroj: oc.knowdigital.cz / Koupelny JIKA)
Bidetovací sada Rio Jika řeší nedostatek prostoru
Bidetovací sada Rio Jika řeší nedostatek prostoru (Zdroj: oc.knowdigital.cz / Koupelny JIKA)

Jemnou eleganci a zároveň dokonalou hygienu do koupelny přináší bidet Mio značky Jika. Jeho oblé masivní tvary evokují úsměv a pomáhají v koupelně vytvořit klidnou a příjemnou atmosféru. Bidet je možné objednat s povrchovou úpravou Jika perla prodlužující jeho životnost. Jeho součástí je zároveň instalační systém Easy fit pro jednoduchou montáž.

Bidetovací sada Rio značky Jika je ideální volbou pro ty, kteří chtějí vnést do své koupelny vyšší stupeň hygieny a zároveň nemají dostatek prostoru. Sprška šetří místo, ale zároveň nabízí stejnou kvalitu hygieny jako klasický bidet. Sada obsahuje ruční spršku se stop ventilem, kovou sprchovou hadici o délce 1,2 m a pevný držák.

Zdroj informací: Koupelny JIKA

Publikováno: 30.6.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce