reklama

Stavební projekt rychle a jednoduše. Kalkulátory či vizualizace vám uberou spoustu práce i starostí

Chystáte se na jaře postavit nový plot, položit dlažbu nebo snad nějaký větší projekt? Díky dostupným technologiím na vás nečeká zdaleka tolik práce, jako dříve. Kalkulátory vám ihned spočítají množství materiálu, které bude potřeba, vizualizace vám zase pomohou lépe vaši představu přenést do reality. Zároveň vám poskytnou okamžitou představu o ceně.

Stavební projekt
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Stavební projekt zvládnete rychle a jednoduše díky aplikaci (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Stavební projekt 

Jaro je ideálním obdobím, kdy se do stavebních prací vrhnout. Nyní proto přichází správná chvíle na vytvoření projektu, nad kterým už během příznivého počasí, nemusíte ztrácet čas. Právě s projektem vám může pomoct několik vychytávek, o kterých je dobré vědět.

Tou první je zcela jistě vizualizace, díky které se vám již nestane, že by se vaše představy rozcházely s realitou. A přestože mnoho vizualizací stojí nemalé peníze, jsou tu i takové, které můžete využít zcela zdarma. Pokud chcete pokládat novou dlažbu nebo stavět plot, stačí si bezplatně stáhnout aplikaci BEST Visio od výrobce betonových prvků pro terasy a zahrady, a to prostřednictvím Google Play, App Store.

Poté už si jen v několika jednoduchých krocích vyberete z pohodlí domova plot či dlažbu, která se hodí právě k vašemu domu. Pokud nahrajete fotku prostředí, ve kterém chcete stavět, máte možnost zvolit tak, aby dlažba či plot odpovídaly přesně vašim představám. Zároveň vám aplikace umožní spočítat i celkovou částku, kterou vás zvolená dlažba či plot, stojí.

Pokud chcete stavět nebo rekonstruovat, stačí si bezplatně stáhnout aplikaci BEST Visio
i (Zdroj: Stavebniny DEK)
Pokud chcete stavět nebo rekonstruovat, stačí si bezplatně stáhnout aplikaci BEST Visio (Zdroj: Stavebniny DEK)

Na obdobném principu funguje i konfigurátor na webu společnosti, která je tradičním českým výrobcem vchodových dveří. Díky této funkci si můžete nadefinovat dveře přesně podle vašich potřeb a představ. „Kvalitní vchodové dveře z profilových systémů jsou vždy vyráběny na míru konkrétnímu zákazníkovi,“ říká Stanislav obyt obchodní ředitel společnosti a dodává: „Na našem webu si tak zákazník může z katalogu vybrat jakýkoli typ dveří, u něj kliknou na tlačítko ‚upravit dveře‘ a tím vstoupí do konfigurátoru.“

Z pohodlí domova si tak lze vybrat typ dveřní výplně, barvu, madla a prosklení. Je také možné si zvolit, zda chcete mít dveřní výplň ve stejné barvě jako zárubně, nebo barvy jakkoli nekombinovat. V závislosti na materiálu výplně jsou dostupné i barevné možnosti. Pokud při volbě pozadí dveří nahrajete fotografie domu, pro který dveře vytváříte, okamžitě uvidíte, jak bude konečné dílo vypadat.

A kolik materiálu bude třeba?

S výpočtem množství materiálu vám zase pomohou stavební kalkulátory. Kromě toho, že vám spočítají spotřebu materiálu u již zmíněných plotů, teras či pergol, vám pomohou i při stavbě stěn, střech, okapových systémů či sádrokartonových podhledů.

„Pro zadání do kalkulátoru je nutné znát rozměry dané konstrukce a také její skladbu. Například u plochých střech kalkulátor obsahuje možnost výběru vhodné skladby. Zobrazí se průvodce výběrem konkrétním typem střechy a pomocí jednoduchého navolení, jejího využití, sklonu, se vám zobrazí nabídka skladeb ideálních pro tento konkrétní případ,“ říká Jan Karásek, ředitele divize internetového obchodu se stavebninami s tím, že skladby vidí uživatel graficky zobrazeny na vizualizaci a jsou zde uvedeny charakteristiky a specifikace jejich použíti, stejně jako detaily.

V konfigurátoru si lze libovolně zvolit barvu výplně a zárubní
i (Zdroj: Stavebniny DEK)
V konfigurátoru si lze libovolně zvolit barvu výplně a zárubní (Zdroj: Stavebniny DEK)

„U skladeb, kde je uvedeno pole kalkulace, se pouze jedním kliknutím dostanete rovnou do kalkulátoru. Můžete tak vcelku jednoduše porovnat cenu různých skladeb ploché střechy nebo porovnat ceny jen určitých materiálů ve skladbě,“ dodává Karásek.

Zdroj informací: stavebniny DEK; BEST

Publikováno: 25.3.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce