reklama

Fachmani – 1. díl

Děsí vás rekonstrukce domu? Nebojte se, nejste v tom sami! FACHMANI, kutil Pepa Libický a komik Karel Hynek, jsou totiž vaše jistota! Ať už se rozhodnete budovat svépomocí nebo s partou řemeslníků, Fachmani vám od A do Z poradí, jak na to. Bez nervového kolapsu, bez zbytečných finančních ztrát, v adekvátním čase! A že těch nástrah a problémů může být! Se špetkou humoru to však nemusí být drama.

Fachmani
i (Zdroj: Prima DOMA)
Fachmani – 1. díl (Zdroj: Prima DOMA)

Fachmani startují

V prvním díle se Fachmanům, respektive investoru Karlu Hynkovi, podaří koupit nemovitost podle svých představ – nízký dům v jeho oblíbené rybářské lokalitě. Ještě před začátkem samotné rekonstrukce je samozřejmě potřeba, aby na místo dorazila projektantka. Ta zhodnotí současný stav nemovitosti, nutné úpravy a naplánuje vše, aby domek ze začátku 80. let získal nový, moderní kabát a splňoval nároky dnešní doby. Spolu s Fachmany se domluví na projektu, do kterého zahrne mimo jiné zateplení, novou střechu a okna, změny vnitřní dispozice (přesun kuchyně a přidání druhé koupelny) i ekologičtější způsob získávání energie.

Fachmani_projekt
i (Zdroj: Prima DOMA)
Fachmani už mají nemovitost, projektovou dokumentaci i stavební firmu a stavební deník (Zdroj: Prima DOMA)

Protože všechny stavební práce by i Fachmanům trvaly opravdu dlouho, rozhodnou se pro najmutí stavební firmy. Stavitel Josef Beneš si do již hotového projektu musí poznačit, kde jsou přípojky vody a elektriky, na co si dát při rekonstrukci pozor, co má v domě zůstat, a co všechno vybourat. K přehlednému zaznamenání těchto detailů si Fachmani zařídí online stavební deník – aplikaci propojující stavební firmu, dělníky, dozor i investora. Speciální okénko Karlozor pak bude investor stavby Karel využívat k tomu, aby si mohl pohlídat, kam všechny jeho investice jdou a že všechno běží tak, jak má.

Fachmani už mají nemovitost, projektovou dokumentaci i stavební firmu a stavební deník. V příštím díle proto jejich kroky povedou na úřady, aby vyřídili všechna potřebná povolení. A čeká je i příprava staveniště.

Fachmani_projekt (2)
i (Zdroj: Prima DOMA)
Co všechno obnáší rekonstrukce starého cihlového domku? (Zdroj: Prima DOMA)

Co všechno obnáší rekonstrukce starého cihlového domku, kde začíná a končí, čeho se vyvarovat i jak si najít tu nejlepší odbornou pomoc, prozradí nový pořad z rodiny Prima DOMA Fachmani se zkušeným kutilem Pepou Libickým, kterému bude asistovat oblíbený komik Karel Hynek. Odborným garantem projektu je Josef Beneš.

Publikováno: 29.9.2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

A konečně soutěž o akušroubovák a metry

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Fachmani pro vás připravili soutěž. Koukněte na nový díl a zasoutěžte si. Musíme poznat, na co slouží na stavbě jedna konkrétní věc. Ten akušroubovák a metry za to stojí. Tik tak, asi hodiny.