reklama

Sádrové omítky Rigips usnadní práci a zajistí dokonalý výsledek

Jemné jednovrstvé sádrové omítky a stěrky jsou určeny k omítání veškerého zdiva v interiéru. Svými vlastnostmi splňují všechny nároky moderního stavitelství. Sádrové omítky jsou dokonale hladké, nedrží se na nich prach a díky nízkému difúznímu odporu zajišťují prodyšnost zdiva. Zároveň přijímají i uvolňují vzdušnou vlhkost, neabsorbují pigmenty barev ani následných nátěrů (není třeba často malovat) a nemusí se brousit. Umí regulovat klima uvnitř místnosti, zamezují vzniku plísní a zajišťují lepší přenos drobného pnutí v podkladu. Navíc jsou vhodné i pro začištění drážek, např. po elektro a vodoinstalaci.

​Jemné jednovrstvé sádrové omítky a stěrky jsou určeny k omítání veškerého zdiva v interiéru. Svými vlastnostmi splňují všechny nároky moderního stavitelství. Přečtěte si o jejich výhodách.
Sádrové omítky Rigips usnadní práci a zajistí dokonalý výsledek

Sádrové omítky dodávají interiérům dokonalou estetiku i možnost oprav bez narušení výsledného vzhledu. Nemění tvar, nepraskají a hodí se do novostaveb i rekonstruovaných interiérů. Omítky na bázi sádry výrazně zkracují potřebný čas na práci. Aplikují se totiž v jedné vrstvě, takže odpadá několik pracovních kroků a technologické přestávky. Souhrnem svých vlastností tak předčí klasické vápenocementové jádrové omítky.

Sádrové omítky Rigips usnadní práci a zajistí dokonalý výsledek
Sádrové omítky Rigips usnadní práci a zajistí dokonalý výsledek

Sádrová stěrka Rimano Glet XL

Hladké stěny rychle a bez broušení umí zajistit jemná tenkovrstvá sádrová stěrka s hlazeným povrchem Rimano Glet XL, která je určena pro snadnou úpravu stěn a stropů v interiéru. Díky sádrové stěrce budou mít stěny hladkou strukturu, která působí mnohem kompaktněji než běžné štuky a zamezuje usazování prachu.

Sádrová stěrka Rimano Glet XL
Sádrová stěrka Rimano Glet XL

Rimano Glet XL se hodí pro stěrkování rovných ploch typu panel, beton, pórobeton a pečlivě provedené zdivo. Vhodná je i na jádrové omítky místo štuku. Využít se dá i pro celoplošné tmelení sádrokartonu v nejvyšší kvalitě povrchu Q4. Aplikace stěrky Rimano Glet XL je velmi jednoduchá a rychlá. Technologické přestávky nejsou potřeba, a vystěrkovat stěny do hladka tak zvládne kdokoliv i během jediného dne.

Rimat 100 DL

Univerzální omítku na všechny podklady představuje omítka Rimat 100 DLP, která byla speciálně vyvinuta na pórobeton. Jedná se o tenkovrstvou šedobílou sádrovou omítku s hlazeným povrchem pro ruční i strojové zpracování. Tato lehčená omítka se doporučuje pro interiéry s obvyklou vlhkostí vzduchu včetně kuchyní a koupelen. Rimat 100 DLP se nebrousí, omítka samotná nepraská, je dokonale hladká, zajišťuje prodyšnost zdiva.

Rimat 100 DL
Rimat 100 DL

Více informací se dozvíte na www.rigips.cz.

Publikováno: 15.7.2019, Autor: Rigips (text a foto), Profil autora: Redakce