reklama

Stavte bez stresu: Nechte si poradit od profíků!

Technické poradenství na stavbě vám může pomoci zorientovat se v labyrintu stavebních předpisů, materiálů a technologií. Stavba domu je totiž náročný proces, plný nečekaných úskalí a technických detailů, v nichž se může ztratit i zkušený investor. A proto jsme se rozhodli napsat článek o tom, co technické poradenství na stavbě obnáší, jak vám pomůže ušetřit peníze i nervy a proč byste se bez něj do realizace náročného stavebního projektu neměli pouštět.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Technické poradenství na stavbě 

Technické poradenství spočívá třeba ve výběru vhodných stavebních materiálů. Poradci vám mohou poskytnout praktické rady ohledně smluvních podmínek a práv v oblasti stavebních prací. Když se rozhodnete pro využití služeb stavebně pracovního partnera na celý proces stavby, vše se zjednodušuje a urychluje. Nevěříte? Ukážeme vám to názorně v případě, kdy potřebujeme svázat roh a utvořit ostění u okna. Pojďte se s námi na to podívat.

Zdění na broušené cihly bez malty je rychlé přesné a čisté

Představte si stavbu bez míchačky malty. Místo ní broušené cihly, které se spojují pěnou nebo speciálním pojivem SIDI od HELUZ. Tato malta se nanáší moltoprenovým válečkem na všechny typy broušených cihel. 

Před usazením každé tvarovky naneste na plochu disperzní maltu
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Před usazením každé tvarovky naneste na plochu disperzní maltu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Chcete vědět jak? 

Váleček ponořte do malty a nanášejte ji na cihly v jednom a druhém směru, poté i do kříže. 

Nasaďte broušenou poloviční koncovou cihlu do rohu a usaďte ji tak, aby se kryla s okraji. Zkontrolujte ji vodováhou a založte řadu pomocí provázku. Pokračujte přidáváním tvarovek. Před usazením každé tvarovky naneste na plochu disperzní maltu. Po usazení pak po cihle poklepte kladívkem, aby se dobře usadila. 

Tato metoda zdění je přesná, rychlá a čistá. Broušené cihly HELUZ se tak snadno a bez nepořádku spojují a vytváří pevnou a odolnou konstrukci. 

Silikátově disperzní malta, která je určena pro broušené cihly HELUZ
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Silikátově disperzní malta, která je určena pro broušené cihly HELUZ (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Co je silikátová disperzní malta SIDI? 

SIDI je zkratka pro silikátově disperzní maltu od společnosti HELUZ. Jedná se o předem připravenou zdící maltu pro tenkou spáru, která je určená pro broušené cihly HELUZ. Umožňuje zdění bez nutnosti míchání malty, čímž šetří čas a minimalizuje nepořádek na stavbě. 

Vzduchové kapsy v cihlách se totiž vyplňují tepelně izolační maltou
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Vzduchové kapsy v cihlách se totiž vyplňují tepelně izolační maltou (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Ostění okna s cihlami HELUZ: Jednoduché a bez tepelných mostů

Ostění okna s cihlami HELUZ je navrženo tak, aby zjednodušilo celou montáž a eliminovalo tepelné mosty. 

Postup vypadá asi takto: 

  1. Založte si první řadu klasickou tvárnicí HELUZ typu K. 
  2. Druhou řadu pak začněte poloviční broušenou cihlou. Takto vytvoříte vzduchovou kapsu pro montáž okna. 
  3. Díky broušeným cihlám bude ostění okna perfektně vyrovnané, takže nebude nutné žádné mostění. 

Nízká broušená cihla HELUZ je skvělým řešením pro různé výšky podlaží 

Nízká broušená cihla HELUZ usnadňuje zdění a řeší problémy s výškou podlaží. Díky předpřipravené délce a výšce, není nutné cihly řezat a ztrácet čas i materiál. Řezané cihly nikdy nedosáhnou stejné přesnosti a vzhledu jako originální produkt. A proto je nízká broušená cihla HELUZ ideální volbou pro všechny, kteří chtějí stavět rychle, snadno a s perfektním výsledkem. 

Malta se nanáší velmi snadno
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Malta se nanáší velmi snadno (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Doplňky cihel HELUZ představují synonymum pro snadnou práci a perfektní výsledek

Cihly HELUZ se vyznačují snadnou a rychlou pokládkou, která nevyžaduje žádné speciální nářadí, jako je pila nebo míchačka. To šetří čas, peníze a minimalizuje to i nepořádek na stavbě. 

Doplňky cihel HELUZ jdou ale ještě dál, usnadňují i složitější detaily, jako je vazba rohu nebo ostění okna. Díky nim tak dosáhnete precizního a estetického zdiva. 

Kromě praktičnosti doplňky HELUZ zlepšují i technické parametry stavby. Zdivo s nimi postavené se vyznačuje vysokou pevností, stabilitou a tepelnou izolací. Vzduchové kapsy v cihlách se totiž vyplňují tepelně izolační maltou, čímž se dosahuje maximálního tepelného komfortu v interiéru. 

Techničtí poradci vám mohou poskytnout praktické rady ohledně smluvních podmínek a práv v oblasti stavebních prací
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Techničtí poradci vám mohou poskytnout praktické rady ohledně smluvních podmínek a práv v oblasti stavebních prací (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Volba cihel HELUZ a jejich doplňků je proto ideální volbou pro všechny, kteří chtějí stavět rychle, snadno a s perfektním výsledkem. 

Zdroje informací:  Tak se staví dnes 

 

Publikováno: 30.6.2024, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová