reklama

Čísla mluví jasnou řečí. Na ochlazení domu stačí stínění.

Jak nejúčinněji zchladit svůj domov? Ať už chcete snížit energetické náklady, nebo hledáte způsob, jak být šetrnější k životnímu prostředí a ke svému zdraví, existuje mnoho technologií a strategií, které vám v tom mohou pomoci. Ideálním řešením je však venkovní stínění od CLIMAXu, a několik čísel ukazuje proč.

Venkovní stínění od CLIMAXu přináší úspory a komfort
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.)
Venkovní stínění od CLIMAXu přináší úspory a komfort

Jak přirozeně ochladit domov?

Podle zjištění společnosti Somfy, experta na inteligentní domácnost, má exteriérové stínění schopnost odrazit až 85 % slunečních paprsků. Dalších 10 % paprsků je absorbováno materiálem stínění a pouhých 5 % proniká dovnitř. Toto číslo je klíčové, protože ukazuje, jak efektivně může stínění snížit tepelné zisky způsobené sluncem.

Chcete-li dodat fasádě svého domu moderní vzhled, vsaďte na screenové rolety Unirol. Efektivní stíní, ale zachovají vám pohled ven.
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.)
Chcete-li dodat fasádě svého domu moderní vzhled, vsaďte na screenové rolety Unirol. Efektivní stíní, ale zachovají vám pohled ven. (Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.)

Co to znamená v praxi? Méně slunečního tepla znamená, že nepotřebujete interiéry dodatečně chladit, prostě předem zabráníte jejich vyhřívání.

Klimatizace tedy není nevyhnutelná. Stínění je zcela přirozený a tradiční způsob chlazení, který CLIMAX, přední český výrobce stínicí techniky, přetavuje do moderní technologie. Automatické ovládání, solární pohony nebo odolné materiály dělají ze stínicí techniky zásadní prvek pro pohodlné bydlení.

Venkovní rolety od CLIMAXu v létě stíní a v zimě izolují okna a dveře. Jsou skvělou protihlukovou bariérou.
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.)
Venkovní rolety od CLIMAXu v létě stíní a v zimě izolují okna a dveře. Jsou skvělou protihlukovou bariérou. (Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.)

O 9 °C nižší teplota

Když se rozhodujete pro venkovní stínění, je důležité vybírat kvalitní materiály a profesionální instalaci. Kvalitní stínicí systémy jsou navrženy tak, aby vydržely různé projevy počasí a poskytovaly dlouhodobou ochranu. Investice do profesionální instalace zase zajišťuje, že stínění bude správně a na míru vašich oken nainstalováno, což je nezbytné pro efektivní fungování.

Venkovní žaluzie umožňují aktivně větrat i stínit. Zaručí vám perfektní regulaci světla.
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.)
Venkovní žaluzie umožňují aktivně větrat i stínit. Zaručí vám perfektní regulaci světla. (Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.)

Stínicí technika udržuje komfortní klima v interiéru přirozenými způsoby. Umožňuje aktivní větrání prostor. V letním období proto pomocí průvanu odvětrávejte teplý vzduch ze strany, kde slunce již nesvítí, a stiňte strany, které jsou vystaveny slunečnímu záření. Venkovní stínění je účinnou bariérou i při otevřených oknech. Dosáhnete tak teplotu i o 9 °C nižší, než je venku.

Venkovní stínění od CLIMAXu sníží teplotu v interiéru až o 9 °C.
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.)
Venkovní stínění od CLIMAXu sníží teplotu v interiéru až o 9 °C. (Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.)

Exteriérové stínění od CLIMAXu

Efektivní chlazení interiéru si vyžaduje spolehlivý produkt, který pracuje zcela nezávadně. CLIMAX má spolehlivost zakázek bez reklamace až na úrovni 98,62 %, nemusíte se proto bát, že váš výrobek nebude stoprocentně funkční a efektivní.

Jaké jsou nejprodávanější produkty v nabídce?

  • Venkovní žaluzie Z-90 Noval: Žaluzie obecně nabízejí perfektní kontrolu nad světlem a umožňují aktivní větrání a stínění. Díky modernímu designu a schopnosti výrazně zatemnit interiér je hliníková žaluzie Z-90 nejprodávanějším produktem CLIMAXu.
  • Screenová roleta Unirol: Stínění pomocí velkoformátové technické textilie promění nebo doplní vzhled fasády přesně podle vašeho vkusu. Unirol v provedení Unirol 80 disponuje nejmenším boxem na trhu, zcela nenápadným na okně, který neubere z výhledové části okna. Látka má různé vlastnosti dle výběru, od průsvitnosti a voděodolnosti až po 100% zatemnění.
  • Předokenní hliníkové rolety: Vyznačují se výjimečnou schopností stínit a díky výplni lamel z PUR pěny najdou své využití jako izolace oken a dveří i v zimním období. Poskytují bezkonkurenční ochranu soukromí, výrazně snižují hlučnost pronikající zvenku a jsou znatelnou překážkou proti nepovolenému vniknutí do domu.
CLIMAX nabízí venkovní rolety i s integrovanou sítí proti hmyzu.
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.)
CLIMAX nabízí venkovní rolety i s integrovanou sítí proti hmyzu. (Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.)

Jde především o pohodlí

Pokud hledáte způsob, jak zefektivnit svůj domov nebo kancelář a zároveň snížit své energetické náklady, venkovní stínění by mělo být na vašem seznamu priorit. Nejenže vám může pomoci ušetřit, ale také přispěje k ochraně vašeho zdraví a pohodlí.

Při současných klimatických změnách je stínicí technika nezbytností. CLIMAX nabízí nejvyšší kvalitu se 4letou zárukou.
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.)
Při současných klimatických změnách je stínicí technika nezbytností. CLIMAX nabízí nejvyšší kvalitu se 4letou zárukou. (Zdroj: SERVIS CLIMAX a.s.)

Navštivte www.climax.cz pro více informací a dopřejte si kvalitní stínění s 4letou zárukou, vyrobené vždy na míru. Stiňte efektivně, stiňte s CLIMAXem.

Zdroj informací: SERVIS CLIMAX a.s.

Publikováno: 28.6.2024, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce