reklama

Rolety na solární pohon. Nechte slunce, ať stíní za vás

I ve stínicí technice je patrný příklon k udržitelným technologiím a snižování provozních nákladů. Venkovní hliníkové rolety na solární pohon nabízejí několik výhod jak v oblasti úspor, tak montáže. V článku poradíme, jak ušetřit ještě více.

Solární pohon venkovních rolet je velmi praktický
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)
Solární pohon venkovních rolet je velmi praktický

Zásadní otázka, proč chtít předokenní hliníkové rolety má snadnou odpověď. Jejich benefity využijete v každém ročním období. I když se totiž jedná o stínicí techniku určenou pro pasivní chlazení interiérů, i v zimním období mají co nabídnout.

Výhody venkovních rolet

Konstrukce hliníkových okenních rolet je založena na lamelách z odolného materiálu s dutinou uvnitř. Ta je vyplněna PUR pěnou, která slouží jako izolace a významně snižuje úniky tepla v zimním období. Pokud tedy hledáte multifunkční produkt, vsaďte na venkovní rolety.

Vlastnosti předokenních rolet vás přesvědčí, že je to víc než jen stínicí technika:

  • Stínění – stínicí technika, jako jsou venkovní žaluzie nebo rolety prokazatelně odráží až 85 % slunečních paprsků, část pohltí a do interiéru k vám propustí jen 5 %
  • Odhlučnění – venkovní rolety výrazně odhlučňují venkovní ruchy, což oceníte, pokud je váš dům orientovaný do ulice
  • Zatemnění – díky celostnímu pancíři, který vytvoří spuštěné lamely, téměř stoprocentně zatemníte interiér. Pokud vám tedy vadí umělé pouliční světlo, venkovní rolety jsou ideální řešení pro klidný spánek
  • Soukromí – přes spuštěné hliníkové rolety se skutečně nemusíte bát ztráty soukromí. Rolety se dají povytáhnout, čímž vzniknou mezery, kterými bude dovnitř proudit světlo, míru zatemnění si tak můžete nastavit
  • Ochrana – i když se nejedná o bezpečnostní prvek, hliníkové rolety není snadné překonat. Navíc, snadno ochrání okna před povětrnostními vlivy a interiéry před UV zářením
  • Izolace – jak jsme již zmínili, díky venkovním roletám zabráníte únikům tepla až o 30 %
Pokud potřebujete zatemnit a odhlučnit interiér, hliníkové rolety jsou ideálním řešením
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)
Pokud potřebujete zatemnit a odhlučnit interiér, hliníkové rolety jsou ideálním řešením (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)

Praktické inovace

Teď ale mají venkovní rolety další zásadní výhodu. Způsob jejich instalace totiž ještě nikdy nebyl tak snadný a nezáleží, jestli právě stavíte nebo jen chcete zvýšit komfort své nemovitosti.

Nově jsou v nabídce předního českého výrobce stínicí techniky společnosti CLIMAX venkovní rolety na solární pohon. Set baterie, solárního článku a motoru je integrovaný v boxu a nevyžaduje žádnou kabeláž pro přívod energie.

Jednoduše a zcela bez zásahu do zdiva získáte předokenní roletu, která nevyžaduje víc než denní světlo. Nepotřebuje ani přímé sluneční paprsky, baterie má dostatečnou kapacitu na denní provoz a provozní náklady na stínění stlačíte díky této novince na nulu.

Venkovní rolety od CLIMAXu v létě stíní a v zimě izolují okna
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)
Venkovní rolety od CLIMAXu v létě stíní a v zimě izolují okna (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)

Ušetřete

S venkovními roletami od CLIMAXu nejenže ušetříte na chlazení svého domova v létě a minimalizuje úniky drahého tepla v zimě, ale zároveň váš rozpočet jejich provoz nijak nezatíží.

Pro maximální efektivnost své rolety na solární pohon zařaďte do inteligentní domácnosti. Nejedná se o módní trend, ale automatizaci, která efektivně nastavuje stínění podle venkovních podmínek.

Z hlediska designu hliníkové rolety zcela přirozeně doplňují fasádu
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)
Z hlediska designu hliníkové rolety zcela přirozeně doplňují fasádu (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)

Ušetřete ještě více

Nemusíte být právě doma a vaše venkovní rolety se stejně budou samy nastavovat podle světla. Díky různým čidlům se rolety přizpůsobí například tak, že v zimě se se západem slunce stáhnou a s východem vytáhnou, aby sluneční paprsky vyhřívaly interiér. V létě pak naopak.

Tyto automatizované režimy dokáží reagovat na aktuální situaci, efektivně bránit teplu v úniku, nebo právě nechat ho v přirozené podobě proudit dovnitř. Využijte sílu přírody díky moderním technologiím.

Venkovní rolety skvěle zatemňují interiér, jejich povytažením ale propustíte dovnitř omezené množství světla
i (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)
Venkovní rolety skvěle zatemňují interiér, jejich povytažením ale propustíte dovnitř omezené množství světla (Zdroj: SERVIS CLIMAX, a.s.)

Společnost CLIMAX vyrábí hliníkové rolety na solární pohon vždy na míru a s 4letou zárukou. Dopřejte si produkt, který vám dá víc. Stiňte efektivně, stiňte s CLIMAXem.

Zdroj informací: SERVIS CLIMAX, a.s.

Publikováno: 22.4.2024, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce