reklama

Ušetřete energii, s chytrým zasklením je to možné. Spočítejte si, jaká bude vaše úspora

Úsporné chytré zasklení v době, kdy neustále řešíme ceny energií, představuje efektivní řešení problému. Mimo to na něm jistě také oceníte i výrazné snížení uhlíkové stopy. Víte ale, jaká skla zvolit pro optimální úsporu? A co si vlastně představit pod chytrým zasklením? Poradíme vám.

Úsporné chytré zasklení vám může ušetřit tisíce
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Úsporné chytré zasklení vám může ušetřit tisíce

Úsporné chytré zasklení přispívá k lepšímu komfortu vašeho bydlení

Úsporné chytré zasklení představuje rozumnou investici do izolačních skel, která dokáží snížit energetické nároky a zároveň ušetřit. Pokud budete navíc při výběru zasklení postupovat chytře, můžete potom během roku za energie ušetřit dokonce i desetitisíce. Jenže co znamená chytře? Co si pod tím představit? A s jakým zasklením můžete tolik ušetřit? Existuje nějaký typ zasklení, který je pro vás nejvýhodnější? Zdá se vám obtížné najít na všechny tyto otázky odpovědi? Máme pro vás tip – najít ty správné odpovědi vám pomůže kalkulátor energetických úspor zasklení. 

Není trojsklo jako trojsklo, někdy je dobré si vzít k ruce pomocníka
i (Zdroj: HELUZ IZOS s.r.o.)
Není trojsklo jako trojsklo, někdy je dobré si vzít k ruce pomocníka (Zdroj: HELUZ IZOS s.r.o.)

Kalkulátor IZOS – kalkulátor energetických úspor zasklení

Tento kalkulátor energetických úspor je jednoduchý, ale názorný nástroj pro výpočet úspor energie. Usnadní vám výběr optimálního izolačního zasklení pro domy i byty. Kalkulátor IZOS pracuje s celou škálou druhů zasklení, vytápění i s aktuálními cenami energií. Vyčíslí vám, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy zasklení. V konečném výsledku s jeho pomocí pak jednoduše zjistíte celkovou úsporu v porovnání s původními okny a nejen to, na kalkulátoru IZOS si totiž můžete porovnat i možné použití dvou různých typů zasklení

Spočítejte si, co je pro vás nejlepší
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Spočítejte si, co je pro vás nejlepší (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jak doma ušetřit a udržet teplo? 

Víte, že v případě vytápění můžete ušetřit i ve chvíli, když vysvitne slunce? Nevěříte? Ale ano, skutečně je to možné, pokud si ale vyberete to správné zasklení. Dobře vybraná skla v oknech vám totiž umožní využívat sluneční energii v zimě na maximum tak, aby teplo uvnitř vydrželo co nejdéle. Úsporu energií však můžete využít i v létě, protože příhodně vybrané sklo může slunce také odrážet, díky čemuž se interiér nepřehřívá a nepotřebuje tolik klimatizovat. Skla do oken byste proto měli vybírat rovněž i v souvislosti na orientaci domu vůči světovým stranám. 

Vhodným výběrem skel můžete zabránit přehřívání domu
i (Zdroj: HELUZ IZOS s.r.o.)
Vhodným výběrem skel můžete zabránit přehřívání domu (Zdroj: HELUZ IZOS s.r.o.)

I s tím vám pomůže kalkulátor 

Nevyznáte se v tom? Ani to nemusí být problém. Kalkulátor IZOS nabízí přehledný srovnávací nástroj, s nímž během pár minut zjistíte, jaké zasklení je pro vaše bydlení nejvhodnější a kolik s ním ušetříte. Stále ještě váháte? Použijte kalkulátor jako srovnávač. Najděte si dvě vyhlídnutá zasklení a porovnejte si je. V případě, že si ani v tomto bodě nevíte rady, neváhejte se obrátit na odborníky z IZOSu, rádi vám ve výběru těch správných skel pomohou. Dostupní jsou prostřednictvím jednoduchého formuláře, jehož prostřednictvím je můžete snadno kontaktovat a prokonzultovat vše, co potřebujete vědět. 

Kalkulátor vám pomůže zjistit, s jakým zasklením nejvíce ušetříte
i (Zdroj: HELUZ IZOS s.r.o.)
Kalkulátor vám pomůže zjistit, s jakým zasklením nejvíce ušetříte (Zdroj: HELUZ IZOS s.r.o.)

Kalkulátor najdete na webových stránkách izos.cz nebo jednoduše načtěte QR kód. 

Zdroj informací: HELUZ IZOS s.r.o.

Publikováno: 22.4.2024, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová