reklama

Řadovky v srdci Pálavy vybočují z řady

Pod Děvínem, v samém srdci Pálavy, finišuje výstavba deseti unikátních řadových domů. Jejich podoba respektuje tradiční venkovskou architekturu jižní Moravy, zároveň je vyjádřením dokonalé symbiózy s chráněnou krajinnou oblastí. Každý dům je pojmenován podle typické pálavské byliny, mechu či dřeviny. Autoři projektu se rozhodli rozbít uniformitu řadových domů různorodou volbou fasády ale i barevností střech s moderní střešní krytinou Tegalit STAR.

Systémové řešení společnosti Bramac se ukázalo jako nejvhodnější řešení
i (Zdroj: BMI Group)
Systémové řešení společnosti Bramac se ukázalo jako nejvhodnější řešení (Zdroj: BMI Group)

Ačkoliv si většina lidí řadovky spojuje spíše s úspornějšími obytnými prostory, v Dolních Věstonicích se rezidenční domy mohou pochlubit velkolepou užitnou plochou 277 m2. Jedná se o třípodlažní objekty, přičemž dvě patra jsou vestavěná do vysokého krovu.

Investor ve spolupráci s projektantem kladl vysoké nároky na obytný komfort domů a pečlivě vybíral konstrukce domu z kvalitních materiálů. Velký otazník stál nad střešní konstrukcí u dvoupodlažního obytného podkroví. Tvůrci projektu nakonec vsadili na systémové řešení z portfolia značky BMI BRAMAC, které zahrnuje krytinu s inovativní technologií STAR a nadkrokevní izolaci BramacTherm. Betonová krytina Tegalit STAR má do povrchu integrované speciální pigmenty, které odráží část infračerveného záření a snižuje teplotu na spodní straně tašek až o deset stupňů a omezuje tak přehřívání střechy a podkrovních prostor.

Geniální propojení interiéru a exteriéru
i (Zdroj: BMI Group)
Geniální propojení interiéru a exteriéru (Zdroj: BMI Group)

Rovný profil a jednoduché linie modelu Tegalit definují elegantní a přesto nenápadnou střechu, která citlivě zapadá do okolní přírody.  Barevné spektrum této střešní krytiny navíc dopomohlo k pestrosti celé zástavby,“ shrnuje estetické přednosti krytiny Pavel Šuba, jehož firma měla realizaci střešních konstrukcí na starosti. Tento model krytiny disponuje širokou nabídkou originálních střešních doplňků a příslušenství. „Řadu z nich jsme využili, neboť umožňují potřebným technologiím prostup střechou, aniž bychom se museli obávat případných defektů,“ upřesňuje Pavel Šuba.

Realizace střešní konstrukce
i (Zdroj: BMI Group)
Realizace střešní konstrukce (Zdroj: BMI Group)

Neopomene zmínit ani přednosti nadkrokevního zateplení BramacTherm: „Tento typ  vysoce účinné, přitom relativně tenké izolace z PIR pěny opticky nezmenšuje prostory pod střechou a ponechává přírodní, dřevěnou konstrukci krovu jako pohledovou část interiéru.“ Všechny betonové krytiny z portfolia značky BMI BRAMAC se těší vysoké odolnosti a trvanlivosti, což dokládají dlouhé garanční podmínky. Na kvalitu a mrazuvzdornost střešních tašek poskytuje výrobce záruku 30 let.  Díky použití klíčových systémových doplňků investor navíc dosáhl i na 15letou záruku na funkčnost celého střešního systému.

Projektant kladl velký důraz na použití kvalitních materiálů
i (Zdroj: BMI Group)
Projektant kladl velký důraz na použití kvalitních materiálů (Zdroj: BMI Group)

Důraz na přírodu a propojení exteriéru i interiéru domu s okolní krajinou je skutečně alfou a omegou projektu Rezidence pod Pálavou. Důkazem je především velkoformátové nezastřešené atrium s plochou 16 m2, které jako srdce tepe v centrálním obývací části domu v přízemí. O další kontakt s přírodou se stará terasa v prvním podlaží s majestátním výhledem na pálavské vrchy.

Nezastřešené atrium je chloubou domu
i (Zdroj: BMI Group)
Nezastřešené atrium je chloubou domu (Zdroj: BMI Group)

Řadové domy s velkou zahradou za humny neodmyslitelně patří k původní venkovské architektuře jižní Moravy. Také nové řadovky v Dolních Věstonicích se mohou pyšnit velkým pozemkem, který zaujímá celkovou rozlohu 1000 m2. Detailně promyšlená koncepce projektu navíc budoucím majitelům garantuje absolutní soukromí a odstínění od sousedních domů, a to dokonce větší, než kdyby byly parcely rozmístěné náhodně jako u běžné zástavby.

Geniální propojení interiéru a exteriéru
i (Zdroj: BMI Group)
Geniální propojení interiéru a exteriéru (Zdroj: BMI Group)

Rezidence pod Pálavou představuje reprezentativní bydlení v jedinečné lokalitě. Budoucím majitelům nezbývá než popřát, aby si pod střechou BMI BRAMAC užívali příjemnou atmosféru a opravdovou domácí pohodu.

Zdroj informací: BMI Group

Publikováno: 14.12.2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce