reklama

Membrána, která si rozumí s impregnovanými latěmi a udrží střešní konstrukci v suchu

Zelené, případně hnědé latě na střeše dávají na první pohled vědět o použití impregnace chránící dřevěnou konstrukci před hnilobou, houbami, plísněmi, nebo hmyzem. Chemické složení impregnace si však musí rozumět s pojistnou hydroizolační membránou, na které latě leží, což ale každá membrána nedokáže. Vybírejte tedy takovou, která i po kontaktu s nedávno naimpregnovanými latěmi plní svoji hydroizolační funkci. Takovou je např. membrána Jutadach Monolitic Profi, nově zařazená do sortimentu HPI-CZ.

Impregnované střešní latě si musí rozumět s hydroizolační membránou po chemické stránce
i (Zdroj: HPI - CZ, spol. s r.o.)
Impregnované střešní latě si musí rozumět s hydroizolační membránou po chemické stránce (Zdroj: HPI - CZ, spol. s r.o.)

Při použití membrány Jutadach Monolitic Profi z nabídky HPI-CZ nejsou obavy ze ztráty vodotěsnosti vlivem impregnace na místě. Speciální vnitřní TPU/PUR hydroizolační vrstva nové generace vyniká zvýšenou odolností proti chemickým přípravkům pro ochranu dřeva. Díky otestovaným vlastnostem lze výrobek Jutadach Monolitic Profi dokonce využít jako dočasné zakrytí střechy, tedy jako provizorní krytinu, až po dobu 5 týdnů. To je až dvojnásobek oproti běžným membránám. Dočasné zastřešení po dobu stavební fáze spolehlivě chrání pod ní ležící konstrukce před účinky povětrnostních vlivů. Membrána vydrží i vysoké teploty, například při přehřívání střešní krytiny v horkých letních dnech.

Membrána Jutadach Monolitic Profi je v nabídce HPI-CZ hned ve dvou variantách: Bez samolepicích okrajů nebo s integrovanými samolepicími okraji, které spolehlivě slepí přesahy v místě spojů dvou částí membrány. Při dodržení výrobcem požadovaných postupů při pokládce je na membránu záruka až 25 let.

Vysoce difuzní podstřešní membrána vhodná pro šikmé střechy
i (Zdroj: HPI - CZ, spol. s r.o.)
Vysoce difuzní podstřešní membrána vhodná pro šikmé střechy (Zdroj: HPI - CZ, spol. s r.o.)

Uspoří čekání na vyschnutí impregnace, rychlí tak realizaci střechy

Rychlost na prvním místě. I tak by se dala shrnout současná doba, stavebnictví nevyjímaje. V případě impregnace střešní konstrukce ale může mít rychlost doslova devastační účinek na funkčnost pojistné hydroizolace střechy. Stačí, aby byla impregnace bednění či krokví a kontralatí provedena na poslední chvíli, případně dodatečně, například nástřikem, až v momentě, kdy už je membrána na střeše. Vlivem kontaktu s chemickými látkami zabezpečujícími vsakování impregnace do dřeva může dojít ke ztrátě vodotěsnosti podstřešní membrány.

Riziko je zde i při použití dřeva s vysokou vlhkostí, kdy impregnace zůstane jen na povrchu a vlivem deště se na membránu jednoduše spláchne. Při použití membrány Jutadach Monolitic Profi z nabídky HPI-CZ ale nejsou obavy ze ztráty vodotěsnosti vlivem impregnace na místě. Jutadach Monolitic Profi tak celkově zkrátí realizaci nové střechy, neboť není nutné čekat na dokonalé vyschnutí chemické impregnace.

Speciální vnitřní TPU/PUR hydroizolační vrstva nové generace
i (Zdroj: HPI - CZ, spol. s r.o.)
Speciální vnitřní TPU/PUR hydroizolační vrstva nové generace (Zdroj: HPI - CZ, spol. s r.o.)

Novinka v nabídce HPI-CZ vydrží i vysoké teploty

Jutadach Monolitic Profi 160g je robustní vysoce difuzní podstřešní membrána vhodná pro šikmé střechy se sklonem od 16°. Je určena k ochraně před vnějšími vlivy jako kontaktní podstřešní difúzní membrána. Instaluje se na bednění nebo na tepelnou izolaci.

Speciální vnitřní TPU/PUR hydroizolační vrstva nové generace vyniká zvýšenou odolností proti chemickým přípravkům pro ochranu dřeva. Membrána kromě toho disponuje velmi dobrou vodotěsností a díky vysoké paropropustnosti umožňuje dobré odvětrávání. Udržuje střešní konstrukci v suchu při jakémkoliv počasí. Chladný vzduch a vlhkost nemá šanci vnikat do skladby střechy. To znamená vyšší efektivitu tepelné izolace, vyšší obytný komfort a snížení nákladů na vytápění.

Důležitou vlastností výrobku je zvýšená teplotní odolnost až do +100 °C a reakce na oheň třídy B. Membrána vydrží i vysoké teploty, například při přehřívání střešní krytiny v horkých letních dnech. Robustní charakter membrány je výhodou při aplikaci v bedněných střešních systémech. Vysoká pevnost a odolnost proti vytržení z hřebíku snižují riziko poškození membrány vlivem nášlapu při montáži. 

Více na www.hpishop.cz.

Zdroj informací: HPI - CZ, spol. s r.o.

Publikováno: 9.10.2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce