reklama

Jak vybrat žaluzie pro váš dům?

Svítí vám po ránu nebo během dne do interiéru sluníčko v takové míře, že máte doma teplo k nevydržení, navíc vám brání ve sledování televize nebo čtení knihy? Pak na oknech určitě nemáte žádné stínění. Že se vám nechce pořizovat venkovní rolety? Pak zvažte alespoň žaluzie. Jak vybrat ty pravé?

Žaluzie zaručí příjemné vnitřní prostředí
i (Zdroj: Univers Tech s.r.o.)
Žaluzie zaručí příjemné vnitřní prostředí (Zdroj: Univers Tech s.r.o.)

Žaluzie jsou k vidění na mnoha oknech

Trendem dnešní moderní doby jsou velké prosklené plochy na domech, kterými do interiéru vniká dostatek denního světla. Umí nejen to, v parných dnech domů pustí nejen světlo, ale i teplo, v zimě okny zase může teplo unikat. Po ničem z toho nejspíš netoužíte, stejně tak po tom, aby vám každý, kdo jde kolem, viděl na stůl a vůbec do každé místnosti. Na soukromí můžete spolu s prosklenými stěnami zapomenout, dostatečnou ochranu vám neposkytnou ani závěsy. Potřebujete vhodné stínění, tím nejoblíbenějším jsou stále žaluzie.

  • Ochrání vás před přímými slunečními paprsky.
  • Poskytnou vám soukromí, po kterém jistě toužíte.
  • Omezí průnik tepla do interiéru působením slunečních paprsků.

Žaluzie interiérové nebo exteriérové?

Když se řekne žaluzie, mnozí z nás si hned vybaví horizontální hliníkové žaluzie, které dost možná zdobily už okna v bytě nebo domě našich rodičů. Doba jde ale kupředu, a když přijde na žaluzie, je třeba si uvědomit, že dnes je nabídka mnohem širší. Základní dělení je na vnitřní a vnější žaluzie, liší se i použitým materiálem nebo směrem lamel. Vybírat bychom je měli podle toho, co od žaluzií očekáváme.

Interiérové horizontální žaluzie pořád patří mezi nejoblíbenější

Jsou jednoduché, efektivní a cenově dostupné. Žádný div, že právě horizontální hliníkové žaluzie se i v dnešní době těší velké oblibě. Navíc jsou dostupná v mnoha barvách, takže se dají sladit s každým interiérem. Světlo skrz ně proniká jen minimálně, hodí se i do střešních oken.

Výběr žaluzií je opravdu široký
i (Zdroj: Univers Tech s.r.o.)
Výběr žaluzií je opravdu široký (Zdroj: Univers Tech s.r.o.)

Vertikální interiérové žaluzie zastíní i velké plochy

Máte doma velké prosklené plochy, které potřebujete zastínit? Co takhle vertikální látkové interiérové žaluzie, které možná znáte z komerčních prostor, jako jsou kanceláře, autosalony apod.? Poslouží i jako dekorace, dá se jimi i předělit místnost na dvě části. Vybírat můžete z různých barev, zapomeňte na to, že se hodí jen do kanceláří. Svůj úkol splní i v bytech a domech.

Dřevěné žaluzie jsou elegantní

Chcete domů vnést trochu luxusu? Záleží vám na výsledném dojmu, kterého nedosáhnete ani s látkovými žaluziemi, ani těmi hliníkovými? Co takhle dřevěné žaluzie, které jsou k dostání v různých barvách a dají se vyrobit i na míru?

Venkovní žaluzie umí regulovat intenzitu slunečních paprsků

Vnitřní žaluzie jsou skvělé, když potřebujete omezit intenzitu slunečních paprsků a získat trochu soukromí. Když ale potřebujete zabránit i přehřívání místností, jsou zapotřebí venkovní žaluzie. Brání dopadání slunečních paprsků na skelnou plochu a tím jejímu ohřívání.

Znáte plisé?

Moderní, elegantní a vhodné i do atypických oken. Přesně tak můžeme charakterizovat plisé žaluzie, které se často používají k zastínění zahrady. Jde o látkové žaluzie, které dotvoří interiér a díky širokému výběru designů se stanou i estetickým doplňkem interiéru.

Zdroj informací: Univers Tech s.r.o.

Publikováno: 17.9.2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce