reklama

Ekologické vytápění dřevem existuje!

Občas médii proběhne zpráva o zákazu či omezení vytápění dřevem. Máme se obávat o budoucnost jednoho z nejpřirozenějších typů topení vůbec?

Vytápění dřevem je oblíbený způsob topení
i (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)
Vytápění dřevem je oblíbený způsob topení (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

O oblíbené vytápění dřevem se nemusíme bát, protože při využití technologií, které se nám nabízí, není taková obava na místě. Je pravda, že před koupí krbových kamen by se každý uživatel měl informovat, jak správně topit, jaké dřevo a v jakých intervalech přikládat. Co totiž vypadá jednoduše, zas tak snadné není. Na spotřebu a množství produkovaných spodin mají všechny tyto úkony zásadní vliv. Důležitým faktorem je samozřejmě i kvalita krbových kamen nebo vložky a navazujícího komína.

Na našem trhu existují různá řešení, nejkomplexnější nabídku však nabízí společnost Schiedel, která se ze specialisty na komínové systémy vypracovala na lídra trhu v oblasti vytápění. V jejich portfoliu totiž najdeme systémy spojující krb a komín v jeden harmonický celek.

Obsluha moderního krbu je jednoduchá
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Obsluha moderního krbu je jednoduchá (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vytápění dřevem snadno, čistě a bez námahy

Schiedel nabízí inovovaný typ monolitických komínových systémů se zabudovanou krbovou vložkou KINGFIRE SC, do kterých si zákazník může nechat nainstalovat termosenzory, které napoví kdy přiložit. Tato zdánlivá banalita posouvá hoření k ještě větší účinnosti. Cílem je optimalizovat hoření a snížit emise na naprosté minimum. Snížení výkonu u řešení KINGFIRE SC až na 5,8 kW výrazně zvyšuje energetickou účinnost celé soustavy. Tyto typy krbových vložek tak splňují nejpřísnější limity ECO pro instalaci i do městských lokalit. Opatřeny jsou štítkem A+. Rozhodně tak spotřebitelé nemusí mít výčitky či obavy, že by při dodržování základních pravidel obsluhy znečišťovali ovzduší.

Obsluha moderního krbu je jednoduchá
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Obsluha moderního krbu je jednoduchá (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Novinka KINGFIRE KANTO SC

Schiedel v tomto roce představil novinku, monolitický komínový systém se zabudovanou rohovou krbovou vložkou KINGFIRE KANTO SC. Kromě ekologicky úsporného provozu vyniká i zajímavým estetickým řešením. V reakci na optimalizaci zastavěného prostoru je krbová vložka KANTO SC opatřena vysunovacími dvířky, které při otevírání nijak nezasahují do prostoru. Možnost analýzy teploty uvnitř vložky zase o krok posouvá efektivitu hoření.

Rohová dvířka s netradičním otevíráním

Rohová dvířka na krbové vložce KANTO SC umožňují větší požitek z ohně, zároveň zaujmou zajímavým řešením otevírání. Celá se vysouvají směrem vzhůru a pro snadné přikládání zapadnou do obkladu v horní části krbové vložky. Samotné otevírání a zavírání probíhá snadno a téměř nehlučně. Důmyslný otočný systém rovněž myslí na čištění vnitřního skla. Hermetická těsnost dvířek je samozřejmostí, která je v moderních utěsněných domech naprosto nutná.

Elegantní rohové řešení
i (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)
Elegantní rohové řešení (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

KINGFIRE s minimálními nároky na prostor

Monolitické řešení KINGFIRE s krbovou vložkou umístěnou pod komínovým systémem představuje prostorově úspornější řešení než běžně napojená krbová kamna na zděný komín. Výhodou produktů KINGFIRE je rovněž minimální starost při instalaci. Monolit se vyrábí na míru každé stavbě a k zákazníkovi je dovezen vcelku ve fázi hrubé stavby. Osazení komína, na které je potřeba jeřábová technika, je záležitostí maximálně jedné hodiny. Zasunutí krbové vložky a kompletace celého systému je pak velmi rychlá.

Po provedení revizní zprávy spalinové cesty je nový komínový systém s krbovou vložkou schopen fungovat prakticky okamžitě. Zásadní pro chod v nízkoenergetických, případně i pasivních domech, je univerzální funkce komínové vložky ABSOLUT, která je součástí systému. Kromě odvodu spalin totiž zajišťuje i přívod vzduchu potřebného k hoření samostatnou šachtou v rámci komína.

Zdroj informací: Schiedel, s.r.o.

Publikováno: 6.4.2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce