reklama

Potřebujete vyměnit okna či dveře a nemáte dostatek financí? Zažádejte o dotace

Dosluhují vám okna či dveře a místo tepla domova si připadáte jako na větrné hůrce? Pak je ten správný čas na jejich výměnu. Pokud je výměna momentálně mimo naše finanční možnosti, můžete zažádat o finanční dotaci od státu.

Čeká vás výměna oken? Požádejte o státní dotaci
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Čeká vás výměna oken? Požádejte o státní dotaci (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Odpovídá Roman Kubálek, obchodní ředitel značky VEKRA, největšího českého výrobce oken

Na výměnu oken a vchodových dveří lze v současné době využít dotace z programu Nová zelená úsporám Light. Tento dotační program je rychlou reakcí na vysoké ceny energií a jeho účelem je poskytnutí podpory nízkopříjmovým domácnostem, které si zateplení domu a výměnu oken za standardních podmínek nemohou dovolit. Jeho výhodou je, že pokud žadatel nemá dostatečné finanční prostředky na příslušné opatření, může požádat o zálohu z fondu a teprve následně jej realizovat.

Podmínkou ale je, že žadatel a všichni členové domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, nebo v období mezi 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení. V případě oken lze čerpat 12 000 Kč na jeden kus výplně, na vchodové dveře je to 18 000 Kč na jeden kus.

Správné zalepení rohu okna ochrannými fóliemi
i (Zdroj: Vekra)
Správné zalepení rohu okna ochrannými fóliemi (Zdroj: Vekra)

Registr žádostí byl spuštěn 9. 1. 2023, podpora se vztahuje i na opatření provedená po 12. 9. 2022. VEKRA eviduje ze strany našich zákazníků opravdu vysoký zájem o tento program, proto bych rád upozornil, že objem finančních prostředků je omezený, a tudíž doporučuji s případným rozhodnutím neotálet.

Celý dotační program má stále ještě mnoho neznámých, průběžně dochází ke zpřesňování informací ze strany MŽP. My se tyto informace snažíme předávat naším klientům, a to prostřednictvím naší webové stránky nebo bezplatné linky. Našim zákazníkům pomáháme i se samotným procesem, kdy zajistíme potřebnou fotodokumentaci stávajícího stavu oken a vystavení potřebného odborného posudku navrhovaných opatření.

Zdroj informací: Vekra

Publikováno: 1.2.2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce