reklama

Potřebujete vyměnit okna či dveře a nemáte dostatek financí? Zažádejte o dotace

Dosluhují vám okna či dveře a místo tepla domova si připadáte jako na větrné hůrce? Pak je ten správný čas na jejich výměnu. Pokud je výměna momentálně mimo naše finanční možnosti, můžete zažádat o finanční dotaci od státu.

Čeká vás výměna oken? Požádejte o státní dotaci
Čeká vás výměna oken? Požádejte o státní dotaci (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Odpovídá Roman Kubálek, obchodní ředitel značky VEKRA, největšího českého výrobce oken

Na výměnu oken a vchodových dveří lze v současné době využít dotace z programu Nová zelená úsporám Light. Tento dotační program je rychlou reakcí na vysoké ceny energií a jeho účelem je poskytnutí podpory nízkopříjmovým domácnostem, které si zateplení domu a výměnu oken za standardních podmínek nemohou dovolit. Jeho výhodou je, že pokud žadatel nemá dostatečné finanční prostředky na příslušné opatření, může požádat o zálohu z fondu a teprve následně jej realizovat.

Podmínkou ale je, že žadatel a všichni členové domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, nebo v období mezi 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení. V případě oken lze čerpat 12 000 Kč na jeden kus výplně, na vchodové dveře je to 18 000 Kč na jeden kus.

Správné zalepení rohu okna ochrannými fóliemi
Správné zalepení rohu okna ochrannými fóliemi (Zdroj: Vekra)

Registr žádostí byl spuštěn 9. 1. 2023, podpora se vztahuje i na opatření provedená po 12. 9. 2022. VEKRA eviduje ze strany našich zákazníků opravdu vysoký zájem o tento program, proto bych rád upozornil, že objem finančních prostředků je omezený, a tudíž doporučuji s případným rozhodnutím neotálet.

Celý dotační program má stále ještě mnoho neznámých, průběžně dochází ke zpřesňování informací ze strany MŽP. My se tyto informace snažíme předávat naším klientům, a to prostřednictvím naší webové stránky nebo bezplatné linky. Našim zákazníkům pomáháme i se samotným procesem, kdy zajistíme potřebnou fotodokumentaci stávajícího stavu oken a vystavení potřebného odborného posudku navrhovaných opatření.

Zdroj informací: Vekra

Publikováno: 1.2.2023, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce