reklama

Pro instalaci tepelného čerpadla je nutno dobře připravit podklad

Pokud jste se rozhodli, že potřebujete tepelné čerpadlo, musíte se na jeho příjezd řádně připravit. Máme pro vás praktické rady, kde a jak si připravit místo na instalaci tepelného čerpadla.

Pro tepelné čerpadlo je nutné připravit podklad
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Pro tepelné čerpadlo je nutné připravit podklad (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com)

Kde umístit tepelné čerpadlo

Roh domu, nedaleký plot, keře či jiná blízká odrazová plocha… to vše má poměrně zásadní vliv na tišší provoz tepelného čerpadla, a proto je třeba dobře rozmyslet jeho umístění u domu. Pro jeho správný chod navíc není důležité pouze umístění v prostoru, ale i na ploše!

Dostatek prostoru je nutné zajistit také nad venkovní jednotkou
i (Zdroj: ACOND)
Dostatek prostoru je nutné zajistit také nad venkovní jednotkou (Zdroj: ACOND)

Hned po výběru vhodného místa pro čerpadlo je před jeho samotnou instalací důležité vybudovat dostatečně pevný, nosný a vodorovný základ, na který bude umístěna stolička pro venkovní jednotku, a zajistit také odvod kondenzátu. Spodní okraj venkovní jednotky musí být navíc umístěn dostatečně vysoko nad průměrnou sněhovou pokrývkou, minimální výška je 200 mm.

Dostatek prostoru je nutné zajistit také nad venkovní jednotkou, a to alespoň 200 až 300 mm. Pokud se čerpadlo nachází pod šikmou střechou, musí nad ním být navíc instalovaná stříška, která jej ochrání před padajícím sněhem, rampouchy a větším množstvím vody.

Je důležité vybudovat dostatečně pevný, nosný a vodorovný základ, na který bude umístěna stolička pro venkovní jednotku
i (Zdroj: ACOND)
Je důležité vybudovat dostatečně pevný, nosný a vodorovný základ, na který bude umístěna stolička pro venkovní jednotku (Zdroj: ACOND)

Důležité je také zajistit volnou stranu sání a výfuku čerpadla, a aby vzduch nesměřoval na chodník. Zaměříte-li se na všechny tyto atributy, nic nebrání tomu, aby vám čerpadlo nerušeně vyhřívalo dům!

Zdroj informací: ACOND

Publikováno: 30.11.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce