reklama

Dotace na fotovoltaiku: Získejte až 225 000 Kč rychle a bez starostí

Zvyšující se ceny elektřiny trápí nejednoho občana či majitele firmy v České republice. Jednoduchým řešením pro všechny, kteří mají strach z nastávající krize, by mohla být výstavba fotovoltaické elektrárny. Potenciální majitele ale často odrazují vysoké pořizovací náklady nebo složitost procesu získání dotací. Patříte mezi ně? Oslovte Krel Central. Kromě toho, že za vás vyřídí všechny formality, získáte až 225 000 Kč na svou elektrárnu.

Ušetřete za energii fotovoltaickými panely
Ušetřete za energii fotovoltaickými panely (Zdroj: Krel Central a.s.)

Právě tato společnost se za více než 30 let své existence dokázala vypracovat na špičku v oblasti elektrotechnického průmyslu. Jsou tak zárukou nejen kvality, ale také toho, že s výstavbou solární elektrárny ani s vyřizováním dotací nebudete mít žádné starosti.

Pokud žádáte o dotaci pro rodinný dům, bude pro vás ideální program Nová zelená úsporám. Taková dotace vám dokáže urychlit návratnost investice až o 7 let a nárok na ni má každý majitel nemovitosti, který nemá jinou aktivní žádost o vyplacení z podpory NZÚ a užívá objekt k trvalému bydlení.

Krel Central navíc každému žadateli smluvně garantuje vyplacení částky z dotací v plné výši, a to i v situaci, že Státní fond životního prostředí vaši žádost zamítne – v tomto případě vyplácí společnost částku z vlastních prostředků.

Na své si ale přijdou také majitelé firem. I pro ně má tým Krel Central přichystaný postup, který zahrnuje kompletní a bezchybnou administraci výběrového řízení, hlídání formalit a lhůt pro zveřejnění, zřízení profilu zadavatele a nastavení kvalifikačních kritérií. Díky tomuto procesu ušetříte jak svůj drahocenný čas, tak i spoustu peněz.

Samotná instalace panelů je rychlá
Samotná instalace panelů je rychlá (Zdroj: Krel Central a.s.)

Dotace můžete získat celkem ve čtyřech programech – Národním plánu obnovy, Modernizačním fondu, Operačním programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost a Operačním programu Životního prostředí. 

Mezi velkou výhodu prvního programu (NPO) patří neomezenost – o tuto dotaci totiž mohou žádat jak firmy velké, tak menší (včetně těch pražských). Program ale lze využít pouze na FVE umístěné na střechách budov. Dotace se zároveň týká výstavby elektráren od 100 kWp do 1MWp (minimální hranice odpovídá cca 500 m2 plochy střechy a 250 panelům), případně i bateriových systémů.

V neposlední řadě je výhodou také zjednodušení žádosti. Není tak třeba dokládat energetický posudek, projektovou dokumentaci nebo pořádat výběrové řízení na dodavatele. Žádost ale musí být podána jednak co nejdříve a zároveň i naprosto bezchybně, s čímž vám tým Krel Centralu ochotně pomůže.

V rámci Modernizačního fondu si budete vybírat z celkem třech programů. V prvním, RES+, můžete čerpat dotaci na kompletní výstavbu FVE do 1MWp i nad 1MWp. Zapojit se však mohou pouze firmy, které již podaly předběžnou žádost a zároveň jsou stávajícími nebo budoucími držiteli licence pro podnikání v energetických odvětvích a společenství pro obnovitelné zdroje.

Instalaci fotovoltaických panelů raději přenechte odborníkům
Instalaci fotovoltaických panelů raději přenechte odborníkům (Zdroj: Krel Central a.s.)

Program ENERG pak podpoří malé, střední i velké podniky, které mají zájem o fotovoltaické panely s výkonem do 1MWp na průmyslových budovách výhradně v Praze. Poslední program, ENERG Gov, je zaměřený na veřejný sektor. Žádat tedy mohou všichni vlastníci veřejných budov i infrastruktury v Praze. Pokud jde o objekt v majetku státu, lze získat dotaci na celém území ČR. 

Třetí z nich, OP TAK, se sice zaměřuje na podniky všech velikostí, ovšem s jedním pravidlem – čím větší je podnik, tím nižší je míra podpory. Cílem je tak zejména snížení energetické náročnosti a zvýšení energetické efektivity v podnikatelském sektoru. Mimo jiné tento program podporuje instalaci obnovitelných zdrojů energie pro vlastní potřebu podniku (FVE panely na střechu budov). Zároveň můžete v rámci něj žádat o podporu při instalaci akumulačního systému vytvořené energie.

Fotovoltaické elektrárny rostou jako houby po dešti
Fotovoltaické elektrárny rostou jako houby po dešti (Zdroj: Krel Central a.s.)

Poslední program – OPŽP, podpoří zejména fotovoltaické projekty obcí a měst po celé ČR s výjimkou Prahy. 

I když je dotačních programů na výstavbu FVE celá řada, nedělejte si z toho velkou hlavu. Ušetřete svůj čas a místo hledání informací využijte služeb odborníků z týmu Krel Central. Díky tomu, že se účastní jednání o chystaných programech, mají informace o klíčových změnách z první ruky a jsou vám tak schopni poskytnout nadstandardní péči. Není třeba se bát, váš projekt budete mít stále pod kontrolou, jen nebude představovat takovou zátěž jak pro vás, tak vaši rodinu či zaměstnance.

Pro realizaci výstavby FVE na klíč, ať už pro rodinný dům nebo firmu, stačí vyplnit krátký formulář na webu Krel Central.

Zdroj informací: Krel Central a.s.

Publikováno: 8.11.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce