reklama

Když není místo na klasický radiátor…

Radiátor je tím, co používáme k vytápění místností nejčastěji. Jeho místo je většinou pod oknem. Už dávno není jedinou možností volby žebrový litinový radiátor, který ne vždy působí esteticky.

Do zimních zahrad umístěte radiátory atypické, rozhodujte se podle velikosti a tvaru tělesa
i (Zdroj: Korado a.s.)
Do zimních zahrad umístěte radiátory atypické, rozhodujte se podle velikosti a tvaru tělesa

Výrobci aktuálně nabízejí moderní deskové radiátory v mnoha barvách i provedeních, takže si každý může vybrat přesně to, co do svého bytu nebo domu potřebuje. Co když se vám do interiéru klasický radiátor nehodí nebo nevejde? Co když jsou okna nízko posazená nebo řešíte, jak vhodně vytápět prosklenou zimní zahradu? I na to existuje řešení – konvektory, otopné lavice nebo designová otopná tělesa s úzkými profily.

Lavicové konvektory – elegantní řešení vytápění

Prosklená zimní zahrada volá po vzdušnosti. Jak už ale z názvu plyne – zimní zahrada slouží také v chladném období pro posezení v příjemném prostředí, které nabízí hodně denního světla, výhled do zahrady, klid a teplo. Do převážně proskleného prostoru, ale nikdo z nás nechce instalovat klasické radiátory, které by mohly v místnosti rušit. Pokud ale zrovna nejste příznivcem podlahového vytápění, máte i jinou možnost.

Elegantním i funkčním řešením totiž mohou být lavicové teplovodní konvektory. Že je neznáte? Možná budete překvapeni nejen jejich výkonem, ale i designovým vzhledem. Do zimních zahrad jsou ideální konvektory, které bez problémů snesou zatížení, a tak je možné na nich i sedět a pěkně v teple si užívat třeba pohled na zasněženou zahradu.

Nerezové opláštění a dřevěnou povrchovou desku v provedení americký ořech má pak například konvektor, který se hodí také do vlhkého prostředí, třeba ke krytým bazénům. Zde je samozřejmě potřeba dodržet patřičnou vzdálenost od vody. Dřevěná deska je ošetřena mezinárodně certifikovanou olejovou povrchovou úpravou a uvnitř opláštění konvektoru se skrývá lakovaný výměník tepla.

Radiátor můžete umístit i do vlhkých prostor a k bazénům
i (Zdroj: Korado a.s.)
Radiátor můžete umístit i do vlhkých prostor a k bazénům (Zdroj: Korado a.s.)

Tělesa nabízejí úzké svislé i vodorovné profily

Pokud máte nízko posazená okna nebo třeba řešíte vytápění členité chodby či předsíně, případně přemýšlíte nad tím, zda by šlo otopné těleso umístit do úzkého prostoru, který je nevyužitý, designová otopná tělesa jsou přesně to, co jste hledali. Setkáte se s dokonalým spojením elegance a výkonu a zkrátka nepřijdou ani atypické prostory každého bytu i domu. Vybírat můžete ze svisle i horizontálně orientovaných profilů a každý si najde přesně to své.

Vyzkoušejte například designové otopné těleso se svisle orientovanými profily. Teplotní komfort v místnosti zajistí již dva otopné profily vedle sebe. Těleso se díky své šířce pohodlně vejde i do velmi úzkých prostor, jako jsou například sloupy nebo malé prostory vedle dveří. Stejně jako rozměr si mohou zákazníci vybrat i z široké nabídky barevných provedení. Kromě základní bílé je možnost volit z více jak 200 odstínů vzorníku RAL.

Když není místa nazbyt, nemusíte věšet hlavu
i (Zdroj: Korado a.s.)
Když není místa nazbyt, nemusíte věšet hlavu (Zdroj: Korado a.s.)

Pokud potřebujete nízké otopné těleso, pak je ideální volbou těleso s vodorovně orientovanými otopnými profily. Skvěle se tak vejde do místností s nízko posazenými okny. Široká paleta barev a osobitý vzhled s charakteristickým liniovým uspořádáním otopných prvků přirozeně vyzývá k zakomponování do moderního interiéru.

Málo místa pod okny? Žádný problém
Málo místa pod okny? Žádný problém (Zdroj: Korado a.s.)
U těles můžete využít i netypické upevnění na zem
U těles můžete využít i netypické upevnění na zem (Zdroj: Korado a.s.)

Toto těleso můžete upevnit klasicky na stěnu, ale můžete také zvolit nízkou otopnou variantu s upevněním na podlahu. Tato tělesa nemají navařené zadní příchytky a jsou určena právě pro upevnění na podlahu pomocí stojánkových konzol.

Zdroj informací: Korado a.s.

Publikováno: 31.10.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce