reklama

Zateplete dřevostavby lehce a snadno pomocí foukané izolace

Celkové procento výstavby dřevostaveb roste nejen díky zvyšování kapacity zaběhnutých firem, ale také díky nově vznikajícím společnostem a nabízeným produktům. A stejně tak, jako ostatní domy, musejí být i dřevostavby zateplené. V současné době je to potřeba asi nejvíce.

K zateplení dřevostavby vám pomůže vám novinka, foukaná izolace URSA Pure Flo
i (Zdroj: URSA CZ s.r.o.)
K zateplení dřevostavby vám pomůže vám novinka, foukaná izolace URSA Pure Floc (Zdroj: URSA CZ s.r.o.)

Důvodem jsou stále se zvyšující ceny energií. Výrazných úspor za energie lze dosáhnout vhodným zateplením minerální izolací, díky které se minimalizují tepelné ztráty v domě. Jedním z řešení může být novinka předního výrobce a distributora minerálních izolací URSA, foukaná izolace URSA Pure Floc.

Dřevostavby se těší stále větší oblibě. Jde o stavby ohleduplné k životnímu prostředí, protože jsou postavené z přírodních materiálů, které jsou zároveň recyklovatelné. Jedná se tak o kvalitní a šetrnou možnost staveb, která přitahuje nejen zájemce o bydlení, ale i stavební firmy. S tím vzniká poptávka po stále lepších informacích a kvalitnějších materiálech, protože požadavky na stavby jsou náročnější.

Jeden produkt na všechny konstrukce

Běžně se při stavbě dřevěného domu jako tepelný izolant používá minerální vlna. Na trhu je na výběr z mnoha produktů. Aby byla dřevostavba kvalitní, je potřeba sledovat určité parametry, které by materiál měl splňovat. Jsou jimi především vlastnosti tepelně izolační, akustické, požární odolnost, pružnost, prodyšnost, ochrana zdraví, aj. „Všechna zmíněná kritéria splňují minerální izolace URSA. Z portfolia pro výstavbu dřevostavby proto doporučuji naši novinku URSA Pure Floc,“ vysvětluje Tereza Vojancová, architektka ze společnosti URSA. 

„Foukaná izolace URSA Pure Floc kombinuje vynikající tepelně-technické vlastnosti minerální vlny s rychlým a flexibilním zpracováním. Materiál se přizpůsobí tvaru konstrukce a vyplní tak i těžko izolovatelná místa, čímž eliminuje tepelné mosty. S jediným produktem lze izolovat téměř všechny konstrukce v nových i starých budovách. Foukaná minerální vlna je bez formaldehydu, pojiv a zpomalovačů hoření. Je odolná proti plísním, nehnije a postupem času se nerozkládá,“ pokračuje Tereza Vojancová.

Aplikace izolace URSA Pure Floc do podlahy
i (Zdroj: URSA CZ s.r.o.)
Aplikace izolace URSA Pure Floc do podlahy (Zdroj: URSA CZ s.r.o.)

Výborné vlastnosti a jednoduchá aplikace

URSA Pure Floc zajišťuje vynikající tepelnou, zvukovou a protipožární ochranu. Je dokonale paropropustná, výborně tlumí hluk a je čistě přírodní. Aplikuje se všemi běžnými stroji na foukanou izolaci.

„Foukaná izolace představuje další možnost zateplení budov s obdobnými benefity jako prozatím převažující klasické minerální izolace v rolích či deskách. URSA Pure Floc je ideální k izolování střech s příhradovými vazníky, kde dokonale vyplní i drobné mezery a špatně přístupná místa. Velmi rychle se s ní zateplí rámové konstrukce v dřevostavbách, trámové stropy a šikmé střešní konstrukce, aj.,“ říká Tereza Vojancová.

Stačí kontaktovat profesionály, kteří foukanou izolaci aplikují. Anebo můžete využít poptávkový formulář společnosti URSA, kde vyplníte požadované informace a ozve se vám odborník, který s vámi doladí všechny detaily.

Aplikace izolace URSA Pure Floc do příčky
i (Zdroj: URSA CZ s.r.o.)
Aplikace izolace URSA Pure Floc do příčky (Zdroj: URSA CZ s.r.o.)

Oblasti použití URSA Pure Floc

Volné foukání je vhodné u horizontálních, vyklenutých či šikmých (≤ 10°) konstrukcí. Jde například o izolování střech s příhradovými vazníky, zateplení stropů půd apod.

Foukání do uzavřených dutin a rámových konstrukcí je typické pro dřevostavby. Aplikovaná objemová hmotnost URSA Pure Floc v dutinách je 30-40 kg/m3. URSA Pure Floc snižuje tepelné ztráty stavební konstrukce a výrazně zvyšuje komfort bydlení v každém ročním období. Při objemovém plnění vykazuje 0% sesedání, tzn. že URSA Pure Floc zajistí dokonalé vyplnění dutin bez jakýchkoliv mezer po celou dobu životnosti konstrukce a tím i její bezpečnost.

Zdroj informací: URSA CZ s.r.o.

Publikováno: 14.10.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce