reklama

Vybíráte tepelné čerpadlo, abyste ušetřili za vytápění?

Při výběru tepelného čerpadla zachovejte chladnou hlavu! Spěch se totiž nemusí vyplatit. Unáhleným nákupem byste si mohli domů pořídit nekvalitní produkt, který z vaší kapsy vytáhne více peněz než současný zdroj tepla na plyn či tuhá paliva

Tepelné čerpadlo ACOND v rodinném domě
i (Zdroj: ACOND, a.s.)
Tepelné čerpadlo ACOND v rodinném domě (Zdroj: ACOND, a.s.)

Tepelné čerpadlo hned? Nespěchejte

Snažíme se kapacity navyšovat, ale i tak naši klienti musí vydržet o něco déle, než bylo dříve běžné. Rozhodně ale není dobré propadat panice a dělat při výběru tepelného čerpadla nějaké kompromisy za cenu rychlejšího dodání. Jedná se o poměrně velkou investici, proto je výhodnější si raději počkat na kvalitní zařízení,“ upozorňuje Jakub Tykal, obchodní ředitel  předního českého výrobce tepelných čerpadel.

Vybrané zařízení dnes sice lze koupit poměrně jednoduše za pár kliknutí na internetu, výsledná kvalita ale nemusí být odpovídající. Pokud tepelné čerpadlo kupujete za účelem úspory za vytápění, měla by být hlavním kritériem při výběru hlavně kvalita a dostatečná účinnost, abyste si domů nepořídili jen drahý přímotop.

Nová řada vzduchových tepelných čerpadel je vhodná pro použití v rodinných domech i v průmyslových objektech
Nová řada vzduchových tepelných čerpadel je vhodná pro použití v rodinných domech i v průmyslových objektech (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Při výběru tepelného čerpadla nedělejte kompromisy
Při výběru tepelného čerpadla nedělejte kompromisy (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

„Čerpadlo kupujeme na mnoho let, proto je výhodnější pořídit jej přímo od výrobce, který se zároveň dokáže postarat o odbornou instalaci a následný servis. Bez správného zapojení je to totiž jen poloviční práce, protože zařízení pak nemůže pracovat opravdu úsporně,“ říká Jakub Tykal. Při výběru je dobré se zaměřit na tři důležité záležitosti, které každého nasměřují, že dané čerpadlo není podvod, ale funguje tak jak má.

„Je třeba hlídat energetický štítek, který by měl nést třídu A+++/A+++ a typ kompresoru, který by měl být ideálně scrollový. Důležité je i použité chladivo, kterým by měl být propan R290 a samozřejmě co nejnižší hlučnost, která by se měla pohybovat do 50 dB. V závěru je dobré se zeptat na následný servis, kolik stojí a jak je řešen. My jakožto český výrobce naše čerpadla instalujeme a následně pomocí naší vzdálené správy monitorujeme jejich chod, díky čemuž dokážeme většinu případných problémů vyřešit na dálku, bez potřeby servisních výjezdů a tím opět šetříme našim klientům nemalé peníze,“ doplňuje Jakub Tykal. Dnešní turbulentní doba tedy mnohdy možná vyžaduje rychlá řešení, ale v případě tepelných čerpadel je lepší si počkat!

Zdroj informací: ACOND, a.s.

Publikováno: 17.10.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce