reklama

Pořiďte si krb do zimy

Vyhlídky na nadcházející zimu jsou všelijaké a nám nezbývá, než se připravit na nejrůznější scénáře. Kdo jen trochu může, hledá alternativy k tradičním dodavatelům energií. Pokud však chceme řešit na poslední chvíli tuto topnou sezónu, moc variant nám vzhledem k přetížení realizačních firem nezbývá.

Na zimní topnou sezónu se připravte včas, nákupem kamen vaše starosti nekončí
i (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)
Na zimní topnou sezónu se připravte včas, nákupem kamen vaše starosti nekončí (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Zvláště pokud máte snadný přístup ke kusovému dřevu, nabízí se samozřejmě instalace krbových kamen. Oproti solárním panelům či tepelnému čerpadlu jde o méně nákladnou prvotní investici, kterou byste mohli stihnout zrealizovat. Je třeba ale upozornit, že nákupem kamen vaše starosti nekončí. Je třeba zhodnotit, pokud vůbec máte komín, zdali je vhodný k okamžitému napojení. Staré komíny totiž nárokům moderních krbových kamen nestačí.

Starý komín je možné znovu vyvložkovat, někdy je však schůdnější a rychlejší zvolit novou spalinovou cestu pomocí lehkého nerezového komína. Ten je možné snadno kotvit i na fasádu, nepotřebuje tak složité základy. Jeho výstavba je navíc velmi rychlá a snadná. Jaké řešení zvolit, je nutné nechat na odborníkovi. V tomto případě je možné obrátit se na renomované výrobce komínových těles, kteří vám poradí a navrhnout adekvátní bezpečné řešení na míru.

Renomovaní výrobci komínových těles vám poradí a navrhnou řešení
i (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)
Renomovaní výrobci komínových těles vám poradí a navrhnou řešení (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Hlavní otázkou je, odkud berou kamna vzduch

Přítomnost krbových kamen v moderním zatepleném interiéru přináší jeden zásadní problém. Utěsněné domy bez důmyslných větracích systémů často trpí špatnou kvalitou vnitřního ovzduší. Problémem bývá nejen vlhkost a s tím související bujení plísní, ale i nedostatečná výměna vzduchu. Pokud do takového interiéru ještě přibydou krbová kamna, která jsou závislá na vzduchu z místnosti, mají obyvatelé daného prostoru zaděláno na velký problém.

Únava a zvýšená nemocnost na sebe nenechají dlouho čekat. Moderní krbová kamna by tak měla být zcela nezávislá na vzduchu z místnosti. Keramické komínové systémy schopné přivádět vzduch potřebný k hoření jsou na našem trhu již delší dobu. U nerezových komínů je tato schopnost poměrnou novinkou. Jediná společnost, která je schopna dodat takový nerezový komín, je Schiedel.

Moderní krbová kamna by tak měla být zcela nezávislá na vzduchu z místnosti
i (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)
Moderní krbová kamna by tak měla být zcela nezávislá na vzduchu z místnosti (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Schiedel nabízí komplexní řešení

Pokud nechcete řešit krbová kamna a komín zvlášť, můžete sáhnout po komplexním řešení, která Schiedel nabízí. Tento tradiční výrobce komínových systému, tepelné a větrací techniky těsně před topnou sezónou rozšířil portfolio svých produktů o dvě cenově zajímavé varianty moderních krbových kamen MIMAS a SARGAS s přímo napojeným komínovým systémem Permeter Smooth Air. Sázkou na ucelený balíček ušetříte drahocenný čas nejen při hledání různých dodavatelů, ale i při instalaci samotné.

Schiedel rozšířil nabídku produktů o dvě cenově zajímavé varianty moderních krbových kamen
i (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)
Schiedel rozšířil nabídku produktů o dvě cenově zajímavé varianty moderních krbových kamen (Zdroj: Schiedel, s.r.o.)

Vysoká kvalita zpracování a standard výrobce zaručuje vysokou účinnost s minimálním ekologickým dopadem na rozdíl od některých levných necertifikovaných variant nabízených na našem trhu. Obě novinky navíc vyhoví standardu současné moderní výstavby. Krbová kamna jsou totiž zcela nezávislá na vzduchu z místnosti. Vzduch potřebný k hoření je přiváděn meziprostorem v komínovém tělese.

Další výhodou je napojení komína na kamna shora, což ušetří cca polovinu zastavěné plochy oproti běžnému napojení samostatných krbových kamen na klasický zděný nebo nerezový komín. Výhodou systémových řešení Schiedel je komplexní dodání veškerých komponentů nutných k bezpečnému provozu v jednom balíčku. Zákazníka tak nečeká složité shánění nedodaných komponentů a hledání vyhovujícího řešení, zejména v souvislosti s přívodem vzduchu do krbové vložky.

Zdroj informací: Schiedel, s.r.o.

Publikováno: 24.8.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce