reklama

Koupelnové trendy pro rok 2022/2023 aneb Buďte in

Plánujete novou koupelnu? Hledáte inspiraci, jak by mohla vaše koupelna snů vypadat? Přinášíme vám bohatou inspiraci pro moderní koupelny, plnou nejnovějších trendů. Co právě teď frčí ve světě koupelen?

Inspirujte se koupelnovými trendy pro rok 2022/2023
i (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)
Inspirujte se koupelnovými trendy pro rok 2022/2023 (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Směle do odvážných kombinací

Kombinace různých formátů obkladů na stěnách i dlažeb je trend, který dokáže koupelnu proměnit v naprosto originální místo, které až bere dech. Terrazzo s barevnými obklady ve tvaru cihliček, metro obklad s dlažbou v designu dřeva anebo chladného cementu. Leské obklady, barevné cihličky i matná dlažba. Tohle všechno se dá vkusně kombinovat. Jak? Objevte nejnovější inspiraci pro moderní koupelnu plnou barev a odvážných kombinací. Za zmínku stojí např. série Colorful od italského výrobce Pastorelli.

Vsaďte na barvy...
Vsaďte na barvy... (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)
... i odvážné kombinace
... i odvážné kombinace (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Barvy kam se podíváš

Je čas obklopit se veselými barvami. Vpustit do koupelny barevné oživení a probudit v sobě zase optimismus. Barvy, které by ve vaší koupelně rozhodně neměly chybět, se nesou v teplejších, zemitých tónech. Určitě neuděláte chybu, pokud stěny vaší koupelny obložíte barevnými obklady v okrově žluté, oranžové nebo cihlové cotto. I fandové spíše studených tónů si přijdou na své - temně modrá i zelená má i v koupelně své místo. Nebojte se syté barvy doplnit jemnými dekory, které vyvářejí dojem vzorované tapety na stěně, i když jde ve skutečnosti o velkoformátový obklad. I květinové motivy vypadají nádherně, co říkáte?  Podívejte se třeba na sérii dlažby Timelinekterá je základem barevné koupelny.

Velkoformátové obklady si našly v našich koupelnách už svoje místo
Velkoformátové obklady si našly v našich koupelnách už svoje místo (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)
Vylaďte koupelnu do zemitých barev
Vylaďte koupelnu do zemitých barev (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Pokud je pro vás taková záplava barev na stěnách koupelny přece jen trochu moc, zkuste třeba jen obměnit obyčejné bílé umyvadlo za barevné umyvadlo z řady Infinitio – i tento nepatrný barevný detail vaši koupelnu ihned promění v designový prostor.

Z nabídky umyvadel si vybere každý
i (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)
Z nabídky umyvadel si vybere každý (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Když koupelnu zdobí příroda

Touha po propojení s přírodou v koupelnových trendech zůstává. Nádherné pestrobarevné květy, sytě zelené listy, svěžest, diverzita materiálů, zkrátka všudypřítomná inspirace krásou přírody s plejádou barev. Svůj kousek přírody si můžete vnést i domů, vytvořte si svou vlastní přírodní oázu přímo ve vaší koupelně.

Inspirujte se přírodou
Inspirujte se přírodou (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)
Proměňte koupelnu v oázu
Proměňte koupelnu v oázu (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Zkombinujte obklady zelené barvy s designem dřeva nebo kamene, využijte nejrůznější dekory s rostlinnými motivy. Přesně takovou inspiraci vám přináší stylová BOHO koupelna nebo koupelna zařízená v přírodním stylu.  Zelená barva se nemusí vztahovat pouze k obkladům – svou koupelnu můžete oživit třeba barevným koupelnovým nábytkem na nožičkáchbarevným umyvadlem nebo barevnými koupelnovými doplňkyDodají koupelně šmrnc.

BOHO styl se nevyhýbá ani koupelnám
i (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)
BOHO styl se nevyhýbá ani koupelnám (Zdroj: SIKO KOUPELNY a.s.)

Ještě více inspirace pro stylové koupelny, nové trendy i nápady, jak si vylepšit bydlení najdete zde.

Zroj informací: SIKO KOUPELNY a.s.

Publikováno: 25.8.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce