reklama

Kuchyňské skříňky bez otisků!

Otisky prstů nedělají starosti pouze lupičům… nevzhledné šmouhy ulpělé na nábytku dokážou potrápit každého, a to zejména v kuchyni. Přitom právě v tomto specifickém prostoru je neocenitelný takový nábytkový materiál, který údržbu kuchyňského koutu maximálně usnadní. Jaké materiály a povrchové úpravy dovedou otisky prstů a šmouhy úspěšně eliminovat?

Kuchyňská dvířka moderní kuchyně jsou krásná a odolná vůči poškození či otiskům prstů
i (Zdroj: Trachea, s.r.o.)
Kuchyňská dvířka moderní kuchyně jsou krásná a odolná vůči poškození či otiskům prstů (Zdroj: Trachea, s.r.o.)

Až donedávna hrály v kuchyňských sestavách prim lesklé nábytkové povrchy. Ty však postupně nahradily povrchy matné, které v současnosti dominují. A není divu. Maty dovedou působivým způsobem zjemnit odstíny barev a navíc eliminují odlesky světla, díky čemuž vypadají vždy stejně a nepromítají se na ně odrazy světel nebo předmětů. Kromě toho, že působí příjemně na pohled, jsou velice hebké i na dotek. Kde kdo by však mohl namítat, že právě matné povrchy patří mezi ty, které nedokážou otiskům prstům odolat. To už dnes ale neplatí!

„Většina moderních matných materiálů pro nábytková dvířka nabízí anti touch úpravu, která nedopustí žádné otisků prstů a povrchy s touto úpravou jsou navíc mechanicky odolnější,“ říká Martin Dusík, obchodní ředitel společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek a plošných materiálů, a doplňuje: „Zcela bez obav tak pro taková matná kuchyňská dvířka můžete využít i bezúchytkové provedení, a to i s dotykovým otevíráním.“ Bezúchytková dvířka naopak přináší bonus v podobě ještě snazší údržby díky absenci úchytek. Žádaný mat s bezotiskovou úpravou můžete svému kuchyňskému nábytku dopřát v různých materiálech.

Mimořádný nanolaminát

Variantu, jak vnést do kuchyně nejen hluboký mat se schopností odolávat otiskům prstů, ale navíc mimořádnou odolnost, přináší sametově hebký nanolaminát FENIX. „Moderní technologie výroby využívající tvrzení akrylových pryskyřic elektronovým paprskem vytváří na povrchu laminátu FENIX jednolitou vrstvu tvořenou nanočásticemi. Ty mu přinášejí nejenom sametovou hebkost na dotek a trendy vzhled s jedním nejhlubších stupňů matu, ale i jedinečné praktické vlastnosti, mezi kterými kromě jiných vyniká vysoká odolnost vůči otiskům prstů,“ popisuje Martin Dusík. Ve své kuchyni tento materiál rádi uvítáte i pro jeho mimořádnou mechanickou odolnost vůči škrábancům a nárazům.

Nanolaminát je odolný vůči škrábancům a nárazům
i (Zdroj: Trachea, s.r.o.)
Nanolaminát je odolný vůči škrábancům a nárazům (Zdroj: Trachea, s.r.o.)

Matný akrylát bez otisků

Síla 1,4 mm povrchového matu… to je další praktický matný povrch, tentokrát akrylát T.acrylic. Za vysokou odolností matné varianty akrylátových dvířek vůči ulpívání otisků prstů stojí speciální povrchová úprava, díky které na jeho povrchu nezůstávají otisky prstů od suchých, ani od mokrých rukou. Díky ztracené spáře lepené PUR lepidly je T.acrylic odolný vůči vysokým teplotám, až 100 °C, v důsledku čehož skvěle obstojí i v kuchyni nad párou z varné konvice, varného centra či u pečící trouby.

Akrylát T.acrylic nabízí odolný matový povrch
i (Zdroj: Trachea, s.r.o.)
Akrylát T.acrylic nabízí odolný matový povrch (Zdroj: Trachea, s.r.o.)

Ušlechtilý lak mat

Vysoká kvalita a estetika lakovaných dvířek T.lacq pozvedne každou kuchyňskou sestavu. Výjimečnou variantu lakovaných dvířek pak představují ta, která jsou opatřená nanolakem v matu G5. Jejich výhodou je nejen vyšší odolnost vůči mechanickému poškození, což je právě u lakovaného nábytku velkým přínosem, ale opět také odolnost vůči otiskům prstů.

Matný nanolak má vyšší odolnost vůči mechanickému poškození
i (Zdroj: Trachea, s.r.o.)
Matný nanolak má vyšší odolnost vůči mechanickému poškození (Zdroj: Trachea, s.r.o.)

Klasika v podobě fólie

Pro ty, kdo chtějí své kuchyni dopřát trendy mat se schopností odolávat nevzhledným otiskům, a přitom nesahat hluboko do kapsy, jsou ideálním řešením foliovaná dvířka T.classic s širokou škálou barevných provedení. „V portfoliu fóliovaných nábytkových dvířek T.classic lze nalézt i elegantní supermatné fólie, či unikátní strukturované fólie ULTRA, které na dotek evokují jemná zrnka písku a vynikají mimořádnou odolností vůči mechanickému poškození. Obě varianty navíc zcela eliminují otisky prstů na svém povrchu,“ informuje Martin Dusík z Trachey.

Foliovaná dvířka T.classic nabízejí širokou škálou barevných provedení
i (Zdroj: Trachea, s.r.o.)
Foliovaná dvířka T.classic nabízejí širokou škálou barevných provedení (Zdroj: Trachea, s.r.o.)

Ať už se rozhodnete pro zázračný nanolaminát, odolný akrylát, lakovaný nábytek či klasickou fólii, je jisté, že vaše kuchyňské skříňky budou beze šmouh a jakýchkoli otisků.

Zdroj informací: Trachea, s.r.o.

Publikováno: 21.7.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce