reklama

Velkoformátové obklady jsou designové i praktické

Současné obložení stěny rozhodně nekončí klasickými keramickými obklady nebo dřevěnými palubkami. Moderní materiály dokážou interiérovým stěnám nabídnout elegantní design a také praktičnost. Které to jsou? A jak se na stěnu instalují?

Velkoformátové obklady můžeme použít v celém interiéru
i (Zdroj: Trachea, s.r.o.)
Velkoformátové obklady můžeme použít v celém interiéru (Zdroj: Trachea, s.r.o.)

Jaké mohou být interiérové stěny?

Téměř nadpozemsky hebké a hluboce matné bez jediné šmouhy i škrábance. Umožňuje jim to inovativní materiály s nanočásticemi na svém povrchu. „Díky povrchovým nanovláknům se vysokotlaký laminát FENIX vyznačuje maximální rezistencí vůči jakémukoliv mechanickému poškození. Je odolný vůči poškrábání, nárazům, vodě a vlhkosti, suchému teplu až 160 °C i otiskům prstů. Navíc stěnám propůjčuje sametový vzhled v jednom z nejhlubších matů, které jsou na trhu k mání,“ uvádí Martin Dusík, obchodní ředitel společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek a panelů.

Ve spojení s hygienickou nezávadností a možností kreslit po jeho povrchu může FENIX dekorovat stěny také v dětských pokojích. K odstranění malůvek či drobných oděrů pak postačí obyčejná nanohoubička. Přidanou hodnotou tohoto materiálu je jeho možnost využití i pro nábytkové plochy, čímž vznikne jedinečný propojovací prvek celého interiéru.

Díky povrchovým nanovláknům se vysokotlaký laminát FENIX vyznačuje maximální rezistencí vůči jakémukoliv mechanickému poškození
Díky povrchovým nanovláknům se vysokotlaký laminát FENIX vyznačuje maximální rezistencí vůči jakémukoliv mechanickému poškození (Zdroj: Trachea, s.r.o.)
Přidanou hodnotou materiálu FENIX je jeho možnost využití i pro nábytkové plochy
Přidanou hodnotou materiálu FENIX je jeho možnost využití i pro nábytkové plochy (Zdroj: Trachea, s.r.o.)

Pokud jste fanoušci spíše skleněných obkladů, jistě oceníte jejich moderní alternativu – materiál GLAKS s precizně rovnou plochou a elegantní zkosenou hranou. Jedná se o vysokopevnostní akrylát, jehož pohledová povrchová transparentní vrstva je smísená se skleněným prachem, takže dokonale imituje sklo.

Obklad GLAKS je lehce opracovatelný, a díky tomu ji lze, na rozdíl od kaleného skla, během montáže řezat přesně na míru prostoru či vrtat otvory do jeho plochy. I tento materiál nabízí využití nejen pro obklady stěn, ale také pro nábytek. Navíc je stálobarevný, netoxický a odolný vůči škrábancům.

Obklad GLAKS je lehce opracovatelný
Obklad GLAKS je lehce opracovatelný (Zdroj: Trachea, s.r.o.)
Jistě oceníte moderní alternativu skla – materiál GLAKS s precizně rovnou plochou a elegantní zkosenou hranou
Jistě oceníte moderní alternativu skla – materiál GLAKS s precizně rovnou plochou a elegantní zkosenou hranou (Zdroj: Trachea, s.r.o.)

Rada odborníka pro montáž obkladů

„K instalaci obkladových desek z plošných nábytkových materiálů na stěnu se využívá lepidlo MAMUT, které má okamžitou fixaci, je pružné a vysokopevnostní – po vytvrzení má nosnost přibližně 20 kg na 1 cm². Jeho výhodou je jednoduchá a rychlá montáž bez nutnosti spodní konstrukce. Lepidlo totiž přilne v podstatě k jakémukoli soudržnému materiálu, podklad by měl být však rovný, suchý a zbavený prachu. Obkladové desky mají samozřejmě omezenou maximální velikost, která se liší dle různých materiálů, v případě potřeby větší plochy se proto jednotlivé desky skládají k sobě a lepidlo MAMUT mezi nimi umožňuje vytvořit téměř neviditelný spoj," radí Martin Dusík, obchodní ředitel společnosti Trachea.

K instalaci obkladových desek z plošných nábytkových materiálů na stěnu se využívá lepidlo MAMUT
i (Zdroj: Trachea, s.r.o.)
K instalaci obkladových desek z plošných nábytkových materiálů na stěnu se využívá lepidlo MAMUT (Zdroj: Trachea, s.r.o.)

Zdroj informací: Trachea, s.r.o.

Publikováno: 14.6.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce