reklama

Tvárnice Ytong a Silka nabízí příjemnou teplotu a ticho v interiéru

Každý, kdo dnes staví, chce žít zdravě. Pórobetonové tvárnice Ytong a vápenopískové cihly Silka jsou přesně ty správné stavební materiály – zdravé pro život, trvanlivé a od počátku promyšlené z hlediska ekologie a stavební fyziky. Garantují zdravé životní prostředí, v němž alergie nemají šanci. Nabízejí také vždy příjemnou teplotu v místnosti a chrání před hlukem.

Stavební materiál
i (Zdroj: Xella, s.r.o.)
Tvárnice Ytong představují spolu s cihlami Silka zdravotně nezávadný a šetrný stavební materiál (Zdroj: Xella, s.r.o.)

Chrání proti vzniku alergií a plísní

Pórobetonové tvárnice Ytong představují spolu s vápenopískovými cihlami Silka zdravotně nezávadný a pro alergiky maximálně šetrný stavební materiál. A díky difuzně otevřené konstrukci v nich nemají šanci ani plísně a vlhké stěny.

Ideální teplota v létě i zimě

Pokud je v místnosti správná teplota, dostaví se obvykle i pocit pohody. Pro uživatele nemovitosti proto hraje důležitou roli tepelná pohoda. Nikdo nechce v zimě sedět na gauči se zapnutým topením, tlustými ponožkami a vlněnými dekami. Tvárnice Ytong a Silka přitom fungují v létě i v zimě. V létě se s Ytongem a Silkou ani nezapotíte, i v horkých dnech bude celý dům příjemně obyvatelný bez nutnosti instalace dodatečných chladicích zařízení. Pórobetonové tvárnice a vápenopískové cihly mají velkou tepelně-akumulační schopnost. Tvárnice akumulují denní teplo a v noci, když se ochladí, ho opět uvolňují. Dokonalým řešením je pak dům s masivní střechou z pórobetonu Ytong.

Problematice akustiky je dobré intenzivně se věnovat již ve fázi plánování stavby
i (Zdroj: Xella, s.r.o.)
Problematice akustiky je dobré intenzivně se věnovat již ve fázi plánování stavby (Zdroj: Xella, s.r.o.)

Žijte klidně, žijte zdravě

Velká část obyvatel českých měst a obcí trpí hlukem způsobeným dopravou, letadly nebo stroji. O to důležitější je chránit vlastní obytný prostor před stresujícím hlukem a stavět již od počátku nemovitost s odpovídající zvukovou izolací. Problematice akustiky je dobré intenzivně se věnovat již ve fázi plánování stavby. Většinou platí, že co člověk zanedbá v této fázi, bude už těžko dohánět v dokončeném domě. Dodatečná instalace dobré zvukové izolace je už buď nemožná nebo nákladná. A také platí, že tvárnice Silka, lze díky jejich skvělým akustickým vlastnostem, účinně použít proti vnějšímu hluku.

Tvárnice Ytong i Silka jsou nehořlavé stavební materiály
i (Zdroj: Xella, s.r.o.)
Tvárnice Ytong i Silka jsou nehořlavé stavební materiály (Zdroj: Xella, s.r.o.)

Optimální protipožární ochrana pro maximální bezpečnost

Tvárnice Ytong i Silka jsou nehořlavé stavební materiály, které jsou podle našich i evropských norem zařazeny do nejvyšší třídy A1. V případě požáru neposkytují další „potravu“ pro plameny a neuvolňují ani toxické výpary a plyny. Bez dalších nákladů a dodatečného protipožárního vybavení tak pórobetonové tvárnice Ytong a vápenopískové cihly Silka nabízejí vysokou úroveň ochrany života a zdraví.

Zdroj informací: Xella, s.r.o.

Publikováno: 21.5.2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce