reklama

Výběr tepelného čerpadla usnadní štítek

Vytápět ekonomicky úsporně, a přitom ohleduplně vůči životnímu prostředí? Přesně tak to umí kvalitní tepelné čerpadlo. Podle čeho ho ale poznat? Stačí se mu podívat na štítek.

Energetické štítek
Energetický štítek je povinnou součástí mnoha elektrických zařízení (Zdroj. ACOND)

Výběr tepelného čerpadla

„Zorientovat se v nabídce moderních tepelných čerpadel nemusí být pro laika právě snadné. Jako jednoduchý nástroj, který výběr usnadní, dobře poslouží energetický štítek. Ten je povinnou součástí mnoha elektrických zařízení, včetně právě tepelných čerpadel,“ radí Jakub Tykal, obchodní a marketingový ředitel společnosti,  která je předním českým výrobce tepelných čerpadel.

Energetický štítek totiž přehledně ukazuje jejich nejdůležitější parametry, jako je energetická účinnost a hlučnost. „Pro její stanovení se používá akustický výkon, který najdete v levém dolním rohu. Obecně se dá říct, že pokud se tato hodnota dostane pod 50 dB, jedná se velmi tiché zařízení. U našeho čerpadla ACOND PRO R dosahuje 49,3 dB,“ říká Jakub Tykal.

Energetická účinnost nám zase prozrazuje, jak úsporně dokáže čerpadlo vytápět. Lze ji odvodit z dobře známé barevné stupnice. Zde platí čím více plusů, tím lépe. Ta nejlepší čerpadla dosahují účinnosti A+++/A+++.

Z energetického štítku lze vyčíst, jak efektivní a úsporné zařízení ve skutečnosti bude
Z energetického štítku lze vyčíst, jak efektivní a úsporné zařízení ve skutečnosti bude (Zdroj: ACOND)

Z energetického štítku tak lze poměrně jednoduše vyčíst, jak efektivní a úsporné zařízení ve skutečnosti bude. „Běžně dostupné propagační materiály přitom mohou být zavádějící, protože na nich mnohdy chybí některé důležité údaje. Laik, který neví, po čem se má u čerpadel dívat, to přitom nemá šanci odhalit. Zatímco podoba energetického štítku je vždy daná,“ upozorňuje Jakub Tykal.

Výběr nového tepelného čerpadla už zkrátka nemusí být záležitostí pro odborníky – stačí se mu jako první podívat na štítek!

Zdroj informací: acond.cz

Publikováno: 10.4.2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce