reklama

Stavebnicové domy jsou trendem budoucnosti

Při rozhodování mezi jednotlivými technologiemi výstavby je pro moderního stavebníka jedním z nejdůležitějších kritérií rychlost. Chcete, aby vám hrubá stavba vyrostla doslova před očima v rámci jen několika málo dní?

Stavebnicové domy
i (Zdroj: LIAPOR)
Stavebnicové domy jsou trendem budoucnosti (Zdroj: LIAPOR)

Přejete si dům, který před nastěhováním není třeba nechat přes zimu „vymrznout“? Odpovědí na takové požadavky už dávno nemusí být jen mnohokrát skloňovaná dřevostavba. Unikátní stavebnice velkoplošných dílců z keramického LiaporBetonu, stavěná s minimem mokrých procesů, spolehlivě smrskne jinak dlouhou etapu hrubé stavby do neuvěřitelných několika dnů. Pokud k tomu přidáte ještě prověřené a sehrané služby, které nabízí unikátní projekt Dům jedním tahem, budete bydlet mnohem dříve, než jste si původně mysleli.

Úspora času a garance ceny

Protože postavit si svůj dům snů není jen o stavebních technologiích a dokonalé souhře na staveništi, rozhodla se společnost Lias Vintířov nabídnout progresivním stavebníkům i široké portfolio služeb pod názvem Dům jedním tahem s podtitulem „Dům bez starostí“. Je to jednoduché – stačí si vybrat jeden z dvaceti projektů nízkoenergetických typových domů, které reflektují moderní trendy bydlení a nejčastější požadavky předešlých zákazníků.

Hrubá stavba domu se skládá z velkoplošných dílců, odlitých a připravených mimo staveniště
i (Zdroj: LIAPOR)
Hrubá stavba domu se skládá z velkoplošných dílců, odlitých a připravených mimo staveniště (Zdroj: LIAPOR)

Výhodou typového projektu oproti individuálnímu řešení je jednoznačně rychlost, ale také cena – projekt typového řešení je totiž u Domu jedním tahem zdarma. Vybraný dům je navíc možné přizpůsobit zákazníkovi na míru. Relativně malé množství nabízených projektů umožňuje garanci jejich prověřenosti – nečekají na váš žádné nedořešené stavební detaily nebo nesmyslně nízké orientační náklady. Konečná cena každého projektu (včetně případných úprav) je součástí smlouvy pro zhotovení projektové a výrobní dokumentace – proto vás nezaskočí žádné překvapivé vícenáklady.

Postavit si svůj dům snů není jen o stavebních technologiích a dokonalé souhře na staveništi
i (Zdroj: LIAPOR)
Postavit si svůj dům snů není jen o stavebních technologiích a dokonalé souhře na staveništi (Zdroj: LIAPOR)

Na stavbu i v zimě

Hrubá stavba domu se skládá z velkoplošných dílců, odlitých a připravených mimo staveniště, které jsou už ve výrobě opatřeny vytrubkováním i krabičkami pro elektroinstalaci a drážkami pro rozvody vody a plynu. Dílce z LiaporBetonu se na staveništi sestaví jako velká stavebnice do podoby budoucího domu. LiaporBeton je lehký a pevný keramický beton, v němž je místo klasického kameniva obsažen Liapor – keramické kuličky pálené z třetihorní hlíny staré 80 mil. let.

Základová deska domu je položena na tepelně-izolačním zásypu z keramického kameniva
i (Zdroj: LIAPOR)
Základová deska domu je položena na tepelně-izolačním zásypu z keramického kameniva (Zdroj: LIAPOR)

Jedná se o lehký, ale pevný stavební materiál s vynikajícími zvukově a tepelně izolačními vlastnosti, který se zasazuje o příjemné klima uvnitř domu. I základová deska domu je položena na tepelně-izolačním zásypu z keramického kameniva Liapor. Díky suché cestě výstavby mohou pokračovat dokončovací práce ihned po kompletaci hrubé stavby a minimum zabudované vody umožňuje dům obývat ihned po dokončení, aniž by vlhkost působila jakékoliv problémy.

Výhodou typového projektu oproti individuálnímu řešení je jednoznačně rychlost, ale také cena
i (Zdroj: LIAPOR)
Výhodou typového projektu oproti individuálnímu řešení je jednoznačně rychlost, ale také cena (Zdroj: LIAPOR)

Bydlete už za šest měsíců!

Je to právě dokonalá příprava projektové a následně výrobní dokumentace i přesně naplánovaný postup stavby, který umožňuje stanovit náklady na korunu přesně. Dům jedním tahem nabízí zvolit si fázi dokončenosti – dům na klíč, hotový za půl roku, nebo dnes nejoblíbenější variantu dům k dokončení, tedy uzavřenou hrubou stavbu se střechou a výplněmi otvorů, která je hotová do dvou měsíců a další práce pak probíhají už pod taktovkou stavebníka. Pokud vás Dům jedním tahem zaujal, pro více informací navštivte dumjednimtahem.cz.

Pokud vás Dům jedním tahem zaujal, pro více informací navštivte dumjednimtahem.cz
Pokud vás Dům jedním tahem zaujal, pro více informací navštivte dumjednimtahem.cz (Zdroj: LIAPOR)
Dům lze obývat ihned po dokončení, aniž by vlhkost působila jakékoliv problémy
Dům lze obývat ihned po dokončení, aniž by vlhkost působila jakékoliv problémy (Zdroj: LIAPOR)

Publikováno: 30.10.2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce