reklama

Lepidlo na dlažbu, které nezklame a drží v každé situaci

Ten, kdo investuje do kvalitních obkladů a dlažby, jistě nepodcení výběr vhodného lepidla. Byla by to škoda, protože v celkové investici je cena lepidla vždy zanedbatelná. Přitom kvalita lepení obvykle ovlivní životnost dlažby. Proto zkuste věnovat pozornost lepidlu Knauf Flexkleber Schnell. Chcete vědět proč?

Lepidlo
i (Zdroj: Knauf)
Lepidlo na dlažbu, které nezklame a drží v každé situaci (Zdroj: Knauf)

Zaprvé – nová a ještě lepší receptura

Lepidlo na obklady a dlažbu Knauf Flexkleber Schnell má vylepšenou recepturu (třída C2 FT S1), která přispěla k zdokonalení práce obkladače. Srozumitelně řečeno lépe se zpracovává a lepení jde mnohem lépe od ruky. V zásadě se jedná stále o cementové lepidlo, které je snadno deformovatelné a hlavně rychletuhnoucí se sníženým skluzem, což ocení každý řemeslník zejména u větších formátů. 

1
i (Zdroj: Knauf)
Při obkládání schodů se rychlost tuhnutí lepidla Knauf FLEXKLEBER SCHNELL cení (Zdroj: Knauf)

Zadruhé – flexibilní v každé situaci

Lepidlo Knauf Flexkleber Schnell je určeno pro lepení všech typů obkladů a dlažeb z hlediska nasákavosti, tzn. keramiky s nízkou i vysokou nasákavosti od 0,5 % do 10 % a vyšší, dále pro lepení přírodního a umělého kamene, mramoru, slinutých obkladů a dlažeb v interiéru a exteriéru. Lepidlem je rovněž možné přilepit novou dlažbu na starou, aniž by bylo nutné ji předtím odstranit. Ve většině případů není nutná penetrace, neboť kontaktní můstek mezi starým podkladem a novým lepidlem se vytvoří pomocí tenké vrstvy samotného lepidla.

4
i (Zdroj: Knauf)
Kvalitu pokládky terasy povýší kombinace rychlého lepidla Flexkleber Schnell s geotextilií Knauf Hydroflex (Zdroj: Knauf)

Zatřetí – bezkonkurenční rychlost tuhnutí

Kdo potřebuje, aby byla dlažba co nejdříve pochozí, ocení významnou vlastnost lepidla, kterou je rychlost tuhnutí. Buďme konkrétní - podlaha je „lehce pochozí“ již po 90 minutách a po 3 hodinách je možné ji zatížit. Týká se to například pokládky dlažby u vstupů do domů, při obkládání schodů, podlahy v obchodech apod.

2
i (Zdroj: Knauf)
Dobrá zpracovatelnost i pro velké formáty (Zdroj: Knauf)

Začtvrté – vhodné pro velké formáty

Při lepení skutečně velkých formátů (nad 60 cm délky hrany) je důležité, aby lepidlo bezpečně drželo po celé ploše. Nová receptura lepidla Knauf Flexkleber Schnell přesně to umí. Vděčí za to rychlému nárůstu pevnosti při aplikaci a rychlé ztrátě vody z lepidla, což vede k rovnoměrnému vyschnutí lepené plochy. Díky tomu nejsou problémy se zbytkovou vlhkostí, která zůstává uprostřed velkých formátů a může dojít k degradaci lepidla a také k ohrožení pevnosti spoje.

3B
i (Zdroj: Knauf)
Při obkládání každé koupelny není správné podcenit kvalitu lepidla (Zdroj: Knauf)

Zapáté – ještě větší rychlost

Pokud obkládáte například sprchový kout, který bude vystaven značnému vlhkostnímu namáhání, musíte vždy myslet na hydroizolaci. Obyčejně se takový prostor nejprve natře tekutou hydroizolací (důležité jsou dva nátěry ve dvou dnech) a čeká se, než hydroizolace vyschne. Pak se teprve může obkládat. Když ovšem použijete lepidlo Flexkleber Schnell v kombinaci s netkanou hydroizolační geotextilií Knauf Hydroflex, můžete vše provádět v jednom pracovním kroku. Úspora času je tedy značná. Stejnou službu nabídne zmíněná kombinace v exteriéru, například při obkládání balkonů nebo teras.

Speciální geotextilie plní nejen funkci hydroizolace, ale vzhledem ke svým pružným vlastnostem i jakousi dilatační roznášecí vrstvu, která zabezpečuje lepší překlenutí teplotních výkyvů a s tím souvisejícího namáhání dlažby ve spojení s podkladem, kde bývá vždy nejslabší článek. Na rozdíl od interiéru se doporučuje v exteriéru použít systém oboustranného lepení (Butterin–Floating), to znamená lepidlo nanést jak na podklad, v tomto případě geotextilii, tak i na dlažbu. Ke správnému provedení detailů jsou k dispozici nejen těsnící/dilatační pásky Hydroflex (role po 10, nebo 50 m), ale i vnitřní a vnější rohy Hydroflex. 

3
i (Zdroj: Knauf)
Dobrý pomocník pro obkládání - tvarovaná páska Knauf Hydroflex v kombinaci s Tekutou hydroizolací (Zdroj: Knauf)

Lepidlo Knauf Flexkleber Schnell je tedy veskrze univerzální a použitelné pro většinu situací. K dostání je v plastovém obalu 20 kg, což usnadní manipulaci a materiál je navíc bezpečně chráněn proti vlhkosti.  

Flexkleber_Schnell_20kg_m
i (Zdroj: Knauf)
Lepidlo Flexkleber Schnell 20kg (Zdroj: Knauf)

www.knauf.cz

Publikováno: 8.7.2021, Autor: Knauf (text a foto), Profil autora: Redakce