reklama

Investor si přál seriózní dům, postavil ho z cihel HELUZ

Rohový pozemek, který nikdo nechtěl, protože na něm stála trafostanice, ale ve kterém zkušené oko stavaře vidělo potenciál v podobě klidu a výhledů až na Konopiště. Právě ten si vybral investor pro bydlení na okraji Pyšel.

Dům z cihel
i (Zdroj: HELUZ)
Investor si přál seriózní dům, postavil ho z cihel HELUZ (Zdroj: HELUZ)

A protože chtěl postavit dle svých slov seriózní dům, vybral si cihly HELUZ a postavil dům v pasivním standardu.

Jak se staví seriózní dům?

„Byla to souhra okolností, jezdili jsme sem za kamarádem na chalupu a moc se nám tady líbilo,“ vzpomíná na impuls ke stavbě investor a dodává: „Toho pozemku se každý bál, protože na něm stála trafostanice, ale protože jsem z oboru, věděl jsem, že lze udělat přeložku, takže teď už stožár stojí mimo naši zahradu.“

Plot
Plot ladí materiálem svému okolí (Zdroj: HELUZ)
Teplo
Cihly HELUZ FAMILY 44 2in1 drží v zimě teplo v interiéru, v létě zase venku (Zdroj: HELUZ)

Ticho, které slyšíte

Na té se už naopak rozkládá typový projekt Bohemia, který si investor díky zkušenostem sám doladil, ať už se jedná o "přifouknutí“ přízemí nebo volbu materiálových a barevných kombinací v podobě kvarcitového kamene a omítky na fasádě... anebo detailů, jako je světlovod v chodbě v horním patře, kdy chtěl plnými dveřmi zachovat soukromí v jednotlivých místnostech, ale zároveň se nechtěl vzdát přirozeného světla. Výsledkem je moderně vypadající dům s členitým půdorysem, dispozičně řešený jako 5+1, který poskytuje dostatečně soukromí případně i dvěma generacím.

Moderní dům
Výsledkem je moderně vypadající dům s členitým půdorysem (Zdroj: HELUZ)
Terasa
Zastřešená terasa dodá stín i ochranu (Zdroj: HELUZ)

V přízemí je propojen obývací pokoj s kuchyní do velké společné místnosti. Své oddělené zázemí zde má i tchán (pokoj + šatnu). Prosklenými plochami, v létě důsledně krytými venkovními žaluziemi, jsou tyto místnosti dostatečně prosluněny a v podstatě z každé je možný vstup na zahradu či terasu. V přízemí se nachází i prostorná technická místnost, ve které lze rozložit pingpongový stůl, zacvičit si a zbylo zde i místo na saunu.

Světlovod
Světlovod v chodbě v horním patře (Zdroj: HELUZ)
Koupelna
Koupelna splňuje požadavky náročného zákazníka (Zdroj: HELUZ)

Ale hlavně tu jsou ukryty i nejmodernější technologie včetně tepelného čerpadla a rekuperační jednotky. Poschodí je koncipováno jako klidové zázemí domu, ve kterém je ložnice, dětský pokoj, pracovna se vstupem na rozlehlou terasu, šatna i koupelna. A k "vybavení“ domu je třeba připočíst i venkovní bazén a hlavně nedaleký les, kam si majitel se psem chodí tzv. vyčistit hlavu. „To ticho tady slyšíte,“ pochvaluje si lokalitu.

Dětský pokoj
Dětský pokoj je slunný a barevný (Zdroj: HELUZ)
Poschodí
Poschodí je koncipováno jako klidové zázemí domu (Zdroj: HELUZ)

Cihly HELUZ FAMILY 44 2in1 drží v zimě teplo v interiéru, v létě zase venku 

Komfort bydlení kromě okolního ticha utváří i vnitřní tepelná pohoda. Tu v zimě i v létě zajišťuje jednovrstvé obvodové zdivo z tepelně izolačních cihel HELUZ FAMILY 44 2in1 se součinitelem prostupu tepla U = 0,13 W/m2K. „V zimě drží teplo uvnitř a naopak v létě zase venku, a to bez dodatečného zateplení. Neotvíráme okna, přesto máme doma krásný vzduch díky efektivnímu větrání, které obstará rekuperační jednotka,“ vysvětluje majitel a vnitřní teploměr lehce nad dvacet i v nejparnějších letních dnech jeho slova potvrzují.

„Kombinace cihel HELUZ FAMILY 44 2in1, rekuperační jednotky a tepelného čerpadla se stará o vysoký komfort bydlení, přitom náklady na teplo jsou super nízké. Za elektřinu platíme ročně včetně ohřevu teplé vody, osvětlení a ohřevu vody v bazénu zhruba 28 tisíc korun,“ shrnuje zásluhy použitých materiálů a technologií majitel. „Chtěl jsem seriózní cihelný dům a cihly HELUZ s izolantem uvnitř jsou certifikovaný materiál, který funguje,“ dodává investor.

Bazén
K "vybavení“ domu je třeba připočíst i venkovní bazén (Zdroj: HELUZ)
Typový dům
Obvodové zdi tvoří cihelný systém HELUZ FAMILY 44 2in1 broušená, příčky a překlady HELUZ, keramické stropy HELUZ MIAKO (Zdroj: HELUZ)

O projektu:

Název: Rodinný dům, Pyšely

Projekt: Typový dům Bohemia

Konstrukce: Obvodové zdi - cihelný systém HELUZ FAMILY 44 2in1 broušená, příčky a překlady HELUZ, keramické stropy HELUZ MIAKO.

Realizační firma:  TERMITAN s.r.o.

Zastavěná plocha:  250 m2

Komfort
i (Zdroj: HELUZ)
Komfort bydlení kromě okolního ticha utváří i vnitřní tepelná pohoda (Zdroj: HELUZ)

Publikováno: 21.6.2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce