reklama

Trampolíny jako žhavý trend současnosti

Trampolínu si každý nejsnáze vybaví jako tu věc, na které se skákalo kdysi v Sokole anebo na prvním stupni ve škole. Takovou tu malou, vrzající, s titěrnou skákací plochou, u které hrozilo sklouznutí tenisky mezi pružiny. Tak přesně takové dnešní trampolíny už nejsou.

Trampolína s hočičkou a doprovodem
i (Zdroj: Marimex)
Trampolíny jako žhavý trend současnosti (Zdroj: Marimex)

V poslední době se trampolíny naopak stávají trendem a zdrojem aktivního pohybu i zdravé relaxace. Díky vysoké nosnosti dávají prostor nejen dětskému hraní, ale také protažení svalů dospělých. Skákání zlepšuje schopnost koordinace pohybů, posiluje svaly, flexibilitu i aerobní kapacitu. Na rozdíl od běhání šetří dopady na měkkou odrazovou plochu klouby. Skákání dokonce přispívá k prevenci osteoporózy, protože vede ke zvýšení kostní hustoty. Navíc odbourává stres a podporuje dobrou náladu. Tak hurá spolu s dětmi na trampolínu! 

Chlapec s míčem na trampolíne
i (Zdroj: Marimex)
Skákaní je velice prospěšné zdraví, zvyšuje koordinaci pohybu a posiluje svaly (Zdroj: Marimex)

Bezpečná zábava pro malé i velké

Zkazky o nebezpečí hrozícím na trampolíně jsou v dnešní době naštěstí mýtem. Ze skákání se prostřednictvím unikátních použitých technologií stává bezpečná zábava, a to především díky preciznímu zpracování a detailním modifikacím materiálů. Zejména na ochranné prvky trampolín od společnosti Marimex je kladen velký důraz, proto jsou řazeny mezi nejspolehlivější na českém trhu. Jedním z nejvýraznějších bezpečnostních prvků je vnitřní ochranná síť, která zabraňuje tvrdému dopadu na zem. Její výjimečnost spočívá v umístění v těsné blízkosti skákací plochy. Ochraňuje uživatele trampolíny před šlápnutím do pružin nebo nechtěným nárazem do stojny trampolíny.  

Dítě skákající na trampolíne
i (Zdroj: Marimex)
Díky preciznímu vypracování a kvalitním materiálům jsou dnes trampolíny opravdu bezpečné (Zdroj: Marimex)

Nejlepší a nejbezpečnější skákací plochou je pak taková, která je vyrobena z odolných a neabrazivních materiálů s vysokou životností i nosností. Bonusem může být také speciální úprava, která zabraňuje odření pokožky při pádu. Současný trh nabízí široký výběr trampolín různých rozměrů, barev a určení. Existují trampolíny s pružinami i bezpružinové. Trampolíny, které se zapustí do země, nebo takové, které se jednoduše postaví na jakoukoliv rovnou plochu. Vyrábí se trampolíny, na kterých si mohou zaskákat nejen děti, ale i dospělí nebo trampolíny s rukojetí určené pouze pro malé děti. Zbývá jen vybrat si tu pravou. 

Trampolína na zahradě
i (Zdroj: Marimex)
Významným ochranným prvkem u trampolín Marimex je vnitřní ochranná síť. (Zdroj: Marimex)

Publikováno: 5.5.2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.