reklama

Na prvním místě bezpečnost u vchodových dveří

Každý domov začíná vchodovými dveřmi, a proto bychom si na jejich výběru měli dát záležet. Nejenže přivítají jako první každého návštěvníka, ale také slouží jako prvotní bezpečnostní prvek chránící vaše soukromí a majetek.

Vchodové dveře
i (Zdroj: VP Trend)
Na prvním místě bezpečnost u vchodových dveří (Zdroj: VP Trend)

U kvalitních výrobců máte možnost materiály různě kombinovat a tím si dveře přizpůsobit vlastním požadavkům. Pokud chcete mít zajištěno, že vaše nové dveře budou nejen krásné, ale i bezpečné, poraďte se o výběru s odborníkem. Mnoho lidí při nákupu zavítá do hobby marketu, ale u tak důležitého bezpečnostního prvku, jako jsou vchodové dveře, to nedoporučujeme. Určitě je dobré nechat si udělat výplň dveří na míru. Víte, odkud pochází, z čeho je vyrobena a jakými bezpečnostními prvky je vybavena. Rozhodně není pravidlem, že bezpečné dveře jsou jednoduché a strohé. V dnešní době je možné vybírat z nepřeberného množství dekorů, prosklení a barevných variant. 

AdobeStock_117466451_upraveno-na-B26-1
I když na vzhledu záleží, vždy je dobré myslet také na bezpečnost (Zdroj: VP Trend)
AdobeStock_145374025_upravena-1
Mnoho lidí při nákupu zavítá do hobby marketu, ale u tak důležitého bezpečnostního prvku, jako jsou vchodové dveře, to nedoporučujeme (Zdroj: VP Trend)

Na co se zaměřit?

Vchodové dveře se v základní verzi skládají z rámu křídla, výplně, zárubně, kování a zámku. Všechny součásti by měly být v souladu a kvalitně vyrobené. Pro usnadnění jsou bezpečnostní prvky rozděleny do jednotlivých tříd. Každé bezpečnostní dveře mají nějaké bezpečnostní prvky, a čím vyšší je jejich úroveň, tím déle vydrží dveře resp. dveřní výplň odolávat násilnému pokusu o vniknutí. Pro běžnou rodinnou stavbu bohatě postačí dveřní výplně třídy RC2, v případě zámku volte bezpečnostní třídu stejnou nebo o jednu vyšší. Jen tak budete mít jistotu, že jsou tyto dva prvky společně kompatibilní a vše bude plně funkční. Montáž přenechejte raději odborníkovi, který se postará o kvalitní instalaci a potvrdí vám bezpečnostní certifikáty. Předejdete tak problémům při možné reklamaci a zároveň si usnadníte jednání s pojišťovnou.

AdobeStock_146211032_2-1
i (Zdroj: VP Trend)
Každé bezpečnostní dveře mají nějaké bezpečnostní prvky (Zdroj: VP Trend)

Jak zabezpečit balkonové dveře?

Nejen dveře vchodové, ale i balkonové jsou častým terčem zlodějů. Na ty balkonové se však často zapomíná, alespoň co se zabezpečení týče. Pokud je to tedy možné, volte dveře s výplní z nerozbitného skla, v případě zámku u kování alespoň druhou bezpečnostní třídu s vysokou odolností proti vypáčení. Starší dveře pak můžete vylepšit třeba nerozbitnou průsvitnou fólií, která je efektní, funkční a zároveň nevpouští do místnosti UV záření. Zloděje často odradí i stínící technika, obzvlášť venkovní rolety či žaluzie. Ty jsou primárně určeny na okna, ale běžně se používají i u plastových balkonových dveří. 

bile-dvere_upr-1
Nejen dveře vchodové, ale i balkonové jsou častým terčem zlodějů (Zdroj: VP Trend)
Realizace-014_2-1
Starší dveře můžete vylepšit třeba nerozbitnou průsvitnou fólií (Zdroj: VP Trend)

Publikováno: 12.3.2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce