reklama

Co je to provětrávaná fasáda?

Setkali jste se již s pojmem provětrávaná fasáda? Představíme vám unikátní fasádu, která vám ušetří za topení i za klimatizaci, je moderní, zajišťuje zdravé a pohodlné bydlení a navíc je tato fasáda bezúdržbová.

Provětrávaná fasáda
Co je to provětrávaná fasáda? (Zdroj: PAMA)

Provětrávaná fasáda

Jedná se o originální systém kotvení na klasický sendvičový panel, který je tvořen komponenty a vrstvami mechanicky připevněnými k budově. Pohledové obkladové panely lze připevňovat buď speciálními nýty, skrytým uchycením nebo lepením.

Provětrávaná fasáda znamená zdravé a úsporné moderní bydlení, lze jí použít na rodinné domy stejně jako na velké průmyslové objekty, komerční sídla i bytové domy.

IMG-20201117-WA0001
Vzduchová mezera mezi fasádní deskou a izolantem zajišťuje cirkulaci vzduchu a stěny tak nevlhnou (Zdroj: PAMA)

Provětrávaná fasáda zajistí objektu, aby dýchal, aby se vzdušná vlhkost nesrážela uvnitř a netvořila se zde plíseň. Zároveň se ale objekt nepřipravuje o vytvořené teplo. V domech s provětrávanou fasádou se navíc výrazně snižují náklady na vytápění a v létě se tyto domy nepřehřívají a není tak nutné instalovat klimatizace. 

Pokud si s provětrávanou fasádou pořídíte i kvalitní izolovaná okna, nebude vás už rušit hluk z okolí. Dokonce si můžete vsadit na prodloužení životnosti domu, neboť provětrávaná fasáda nejen, že eliminuje tvoření vlhkosti v domech, ale má pozitivní vliv i na statiku domu.

IMG_20201128_172125-327-1200-900-90-center-middle
Provětrávaná fasáda dodá budově novou a moderní hodnotu (Zdroj: PAMA)

Provětrávaná fasáda nebude potřebovat už žádný zásah lidské ruky, neboť speciální obklady jsou bezúdržbové a jsou známy svou prodlouženou životností. Nesmíme zapomenout ani na moderní design, variabilitu obkladů a spoustu materiálových kombinací. V případě extrémně prašného prostředí postačí fasádu jednou za čas opláchnout vodou. Nevyřádí se na ní ani sprejeři, speciální fasáda má tzv. antigraffiti úpravu. 

Prohlédněte si více fotografií z realizace. Svou poptávku můžete zaslat a více informací se dozvědět na e-meil kucera.p@pamaas.cz.

Publikováno: 28.12.2020, Autor: Martina Pilzová (text), PAMA (foto) , Profil autora: Redakce