reklama

Zateplení do všech vodorovných i svislých konstrukcí v řádu několika hodin

Ať už potřebujete zateplit střechu, strop nebo celou konstrukci vašeho domu, při výběru vhodného zateplovacího systému je důležitá nejen volba izolantu, ale také to, kolik času jeho aplikace zabere a jaké stavební úpravy budou potřeba.

Depositphotos_29390011_l-2015
i (Zdroj: Depositphotos)
Zateplení do všech vodorovných i svislých konstrukcí v řádu několika hodin (Zdroj: Depositphotos)

Kvalitní zateplení může být i rychlé a jednoduché

Zateplení do všech vodorovných i svislých konstrukcí během několika hodin, to je jen první úhel pohledu na využití foukané celulózové izolace. Dalším, neméně důležitým aspektem při využití izolace Climatizer Plus je fakt, že se tak děje bez stavebních úprav. Ty jsou tu přítomny v míře, jakou budete potřebovat pro průchod hadice se stlačeným vzduchem. V praxi to znamená odšoupnout střešní tašku, udělat v sádrokartonu průchodku rozměrem hadice či nechat pootevřené vchodové dveře, kterými se hadice protáhne apod. Zbytek obstarává speciální zařízení, které pomocí tlaku vzduchu dopravuje kanadským patentem ošetřený izolant na místo určení. Výhodou technologie je pak i to, že nevyžaduje následný stavební úklid objektu i na pozemku.  

CIUR_celulozova izolace Climatizer Plus (4)
i (Zdroj: CIUR)
Pro zateplení foukanou izolací Climatizer Plus nejsou potřeba zvláštní stavební úpravy (Zdroj: CIUR)

Proč Climatizer Plus? Ze stavebního hlediska je nespornou předností to, že se snoubí se všemi druhy stavebních materiálů. Z hlediska aplikačního dokáže technologie stlačeného vzduchu v kombinaci se zpracovanými celulózovými vlákny vyplnit i ty nejmenší skuliny „za rohem“. Bezpečně tak eliminuje tepelné mosty u novostaveb i rekonstruovaných objektů. Z hlediska požární ochrany má izolace na bázi celulózy vynikající vlastnosti. Proti přímému ohni dokáže odolávat až 30 minut – u samozhášivého polystyrénu a skelné vatě můžeme mluvit o odolnosti v řádu minut. Jedinečným způsobem si Climatizer Plus poradí s vlhkostí, kterou vstřebá, díky pórovité struktuře rozprostře do co nejširší plochy jako „piják“. Vlhkost – ať už kondenzační či z průsaků ve střeše se tak nekumuluje a nevytváří hnilobné lokace, podmínky pro růst plísní a dřevokazných hub. Při změně klimatických podmínek se pak vlhkost díky minimální prostorové kondenzaci lehce ztratí přirozenou cestou.

-094
i (Zdroj: CIUR)
Foukaná izolace vyplní i ty nejmenší skuliny, má unikátní tepelnou setrvačnost a poradí si i s vlhkostí (Zdroj: CIUR)

Pomocí boritých roztoků solí upravené celulózové vlákno Climatizeru Plus nechutná hmyzu ani hlodavcům. Navíc díky své sypké struktuře je jediným izolantem, který nevyhovuje kunám skalním – „nora“ se jim neustále bortí. A to už je moc i na kuny, takže střechu takto izolovanou raději s těžkým srdcem opustí.

 Climatizer Plus má unikátní tepelnou setrvačnost – zhruba 7 hodin dokáže akumulovat sluneční svit a bránit tak v průniku tepla do interiéru. V zimě zas naopak, úniku tepla ven. Finanční úspory za topení i chlazení jsou nezanedbatelné.

Výše uvedené vlastnosti, spolu s 20letou zárukou a úspěšnou 30letou činností firmy Ciur, která izolant vyrábí, jsou pak jasnou odpovědí na otázku: Proč Climatizer Plus? 

a_MG_0581
i (Zdroj: CIUR)
Izolace Climatizer Plus má mnoho výhod (Zdroj: CIUR)

Publikováno: 27.12.2020, Autor: CIUR (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Plastické fotografické vzpomínky

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Tip na krásný dárek vyrobený z fotografie, zavařovací lahve a oleje.