reklama

EVROšablona - kvalitní střecha v elegantním stylu

Jedná se o lehkou, atraktivní krytinu, která vyniká vysokou životností a velkou estetickou hodnotou. Použitím lakovaného hliníku s velmi odolnou povrchovou úpravou a vzhledem, je možné garantovat velkou životnost šablony až 60 let.

EVROšablona
i (Zdroj: EVROmat)
EVROšablona - kvalitní střecha v elegantním stylu (Zdroj: EVROmat)

Co je to EVROšablona?

EVROšablona má tvar kosočtverce o rozměrech 382 x 382 mm a je po obvodu tvarovaná drážkovým ohybem proti vodě. EVROšablona se upevňuje v horní části šablony, a to hřebíkem o průměru 3 mm.

EVROšablona
i (Zdroj: EVROmat)
EVROšablona má unikátní tvar i rozměry (Zdroj: EVROmat)

EVROšablony je možné použít pro střešní pláště o minimálním sklonu střechy 22 °. Krytina je velmi lehká, bezúdržbová a nehořlavá. Má vysokou odolnost proti extrémně nepříznivým povětrnostním vlivům. Vzhledem k použitému materiálu, kterým je hliník, je zde vysoká odolnost proti korozi. Díky kosočtvercovému tvaru se nabízí jako alternativa k šindelovým, vlákno-cementovým a dalším obdobným krytinám. Díky nastaveným procesům se dosáhlo bezkonkurenčního poměru cena – kvalita.

Pokládka střechy1
i (Zdroj: Online stavební deník)
Díky kosočtvercovému tvaru se nabízí jako alternativa k šindelovým, vlákno-cementovým a dalším obdobným krytinám (Zdroj: Online stavební deník)

EVROšablony pokládáme na plné bednění. Jako podkladový pás je možné použít například Iko Armourbase a Iko Armourbase plus. Ještě před samotnou instalací podkladového pásu připevníme startovací (zakládací) šablony.

Pokládka střechy
i (Zdroj: EVROmat)
EVROšablony je možné použít pro střešní pláště o minimálním sklonu střechy 22 ° (Zdroj: EVROmat)

Startovací šablony se připevňují do bednění pomocí konvexních hřebíků FeZn délky 25 mm. Na tyto zakládací šablony následně zasouváme do zámků samotné EVROšablony, které opět připevňujeme v horní části šablony konvexním hřebíkem FeZn 25 mm. Pokrývat lze zprava nebo zleva analogicky obdobně jako eternitové šablony se zkosenými rohy.

Pokládka střechy2
i (Zdroj: Online stavební deník)
Použitím lakovaného hliníku s velmi odolnou povrchovou úpravou a vzhledem, je možné garantovat velkou životnost šablony až 60 let (Zdroj: Online stavební deník)

Po pokrytí druhé nadokapní řady šablon, se vyznačí čáry přesahu šablon a následně průběh jednotlivých řad šablon kolmo k okapu směrem ke hřebeni. U členitějších a složitějších střešních plášťů je dobré si vyznačit i průběh šikmých řad pod úhlem 45°na obě strany.

Je nutné zajistit hřebenové odvětraní. To zajistíme pomocí větracích lišt, na které následně pomocí nýtů připevníme hřebenáče.

Pokládka střechy3
i (Zdroj: Online stavební deník)
Díky novému typu střešní krytiny je pokládka rychlá a snadná (Zdroj: Online stavební deník)

EVROšablony je nutné skladovat v suchu, na dřevěných paletách a přepravovat je tak, aby při přepravě nedocházelo k jejich posunu. Při manipulaci doporučujeme použití ochranných pomůcek.

Pokládka střechy4
i (Zdroj: Online stavební deník)
Krytina je velmi lehká, bezúdržbová a nehořlavá (Zdroj: Online stavební deník)

EVROmat je  největším tuzemským výrobcem klempířských systémů a jedním z největších specializovaných prodejců střešních materiálů. Sortiment tvoří střešní krytiny, plechy, izolace, střešní okna, nářadí, spojovací materiál a další doplňky.

Publikováno: 10.11.2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.