reklama

Průběh financování rekonstrukce domu si dobře promyslete

Průběh financování rekonstrukce domu rozhodně neplánujte sami, raději se obraťte na tu správnou finanční instituci. S nimi pak můžete svůj problém zdárně vyřešit. Základem úspěšného financování rekonstrukce je stanovení reálné výše úvěru, která dokáže pokrýt celou rekonstrukci. Chcete vědět, jak takovou výši úvěru stanovit? Rádi vám s tím i ostatním poradíme.

Financování rekonstrukce
i (Zdroj: Depositphotos)
Průběh financování rekonstrukce domu si dobře promyslete (Zdroj: Depositphotos)

Sestavte si finanční plán na financování rekonstrukce

Dříve, než si půjdete půjčit, ujasněte si, jak rozsáhlou rekonstrukci domu máte v plánu a na kolik by vás vyšla. Pokud si vše nebudete dělat sami, nechte si u stavební firmy vypracovat cenovou nabídku.

  • Pohlídejte si, aby v ní bylo skutečně vše, tedy materiál, práce řemeslníků i doprava.
  • Při sestavování finančního plánu si pamatujte, že pokud budete bourat stěny, neobejdete se také bez statického posudku a ten něco stojí.
  • U velkých stavebních úprav je pak nutné počítat i se stavebním dozorem.
  • Budou se na rekonstrukci podílet architekti nebo interiéroví designéři? I ty musíte zaplatit.
  • Počítejte rovněž s tím, že všechen materiál stavební firma nezajistí a něco budete muset shánět sami (podlahovou krytinu, obklady, zásuvky a podobně). To samé platí i v případě vany, sprchového koutu, dveří, elektrospotřebičů atd.
  • Zapomenout nesmíte ani na odvoz suti. Ani to totiž není zadarmo.
Opravy
i (Zdroj: Depositphotos)
některé typy rekonstrukce zvládnete sami, ale jinde musí nastoupit firma. A to stojí nemalé peníze (Zdroj: Depositphotos)

Když tohle všechno sečtete, dostanete poměrně jasnou představu o tom, kolik peněz budete na svou rekonstrukci zhruba potřebovat. S tímto finančním plánem se pak můžete obrátit na odborníky, kteří vám pomohou s vytvořením úvěru.

Rekonstrukci můžete financovat různými způsoby. Pokud zde nebudeme brát v úvahu, že byste rekonstrukci provedli z vlastních úspor, je zapotřebí si vybrat jiný vhodný způsob financování. Jelikož rekonstrukce domu rozhodně nepatří k levným záležitostem, je nutné k tomu přistupovat s velkou rozvahou. Ne každá možnost je pro vás ta nejlepší. Jaký způsob financování je pro rekonstrukci domu tím nejlepším?

Rekonstrukce
i (Zdroj: Depositphotos)
Malá nenákladná rekonstrukce domu se může stát velkou a nákladnou (Zdroj: Depositphotos)

Stavební spoření

Jednou z možností, kterou na rekonstrukci svého domu můžete použít, je stavební spoření. Tento finanční produkt je založen na tom, že na rekonstrukci využíváte peníze, které jste si našetřili. V případě splnění všech podmínek ve smlouvě, máte nárok na státní podporu a můžete získat i výhodný úvěr. Pokud však ještě nemáte dostatečně našetřeno a na tento výhodný úvěr nedosáhnete, máte možnost využít tzv. překlenovací úvěr.

Spoření
i (Zdroj: Depositphotos)
Stavební spoření je ideální způsob, jak rekonstrukci financovat (Zdroj: Depositphotos)

Hypoúvěr od Modré pyramidy

Tento finanční produkt má sice mnoho parametrů hypotéky, není však hypotékou. Hodí se všude tam, kde je rekonstrukce rozsáhlá. Bát se nemusíte ani papírování. U Modré pyramidy probíhá vše bezpapírově (dokumenty, podpisy apod.). Po podpisu smlouvy je pak téměř vše integrováno s aplikací MP Home.

Pozor, neobejdete se bez ručení nemovitostí, kterou vlastníte. Součástí Hypoúvěru je i povinné založení stavebního spoření, v jehož rámci získáváte státní podporu. Velkou výhodou této půjčky je bezesporu i stabilní úroková sazba.

Hypotéka
i (Zdroj: Depositphotos)
Nechte si do finančního poradce srovnat nabídky hypotéky jednotlivých bankovních domů (Zdroj: Depositphotos)

Co je aplikace MP Home?

Aplikace MP Home je nová šikovná aplikace z Modré pyramidy, díky níž máte přehled o svém úvěru i stavebním spoření. A to ať už jde o všechny potřebné dokumenty, nebo žádosti. Najdete je na jednom místě (od sjednání úvěru až po jeho splacení). V neposlední řadě se nemusíte bát, že byste na něco zapomněli, protože si tato aplikace vše pohlídá.

Dodatečné financování nemovitosti 

Pokud jste již vyčerpali Hypoúvěr, ale ještě byste nějaké finance na rekonstrukci dodatečně potřebovali, je zde možnost vzít si Rychloúvěr od Modré pyramidy.

Úvěr
i (Zdroj: Depositphotos)
Ne každý úvěr je vhodný na financování vaší rekonstrukce (Zdroj: Depositphotos)

Rychloúvěr od Modré pyramidy

Rychloúvěr od Modré pyramidy umožňuje rychlé (může vám být schválen do 20 minut) a snadné půjčení peněz až do výše 800 000 Kč bez zajištění. Peníze máte na účtu velmi rychle, přičemž ho můžete splácet až 20 let. Část Rychloúvěru lze použít také pro nákup vybavení domácnosti, pořídit tak můžete například  dlažbu, nový kotel, solární panely, ale i novou kuchyň apod. Uhradit z něj můžete i řemeslnické práce či stavební materiál.

Jestli hledáte vhodný způsob financování vaší rekonstrukce domu, neváhejte a navštivte stránky nebo pobočku Modré pyramidy. Financování úvěru s Modrou pyramidou představuje záruku získání peněz od renomované a osvědčené společnosti.

Publikováno: 8.1.2021, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová