reklama

Při hledání bydlení se můžete spolehnout na chytré aplikace, které najdou vhodnou nemovitost za vás

Hledáte nové bydlení? procházíte desítky inzerátů, navštěvujete webové stránky, konzultujete s makléři. Víme, že to není jednoduché, ale máme tu pro vás tipy na to, jak si své hledání usnadnit. Zkuste vsadit na moderní technologie.

Bydlení
i (Zdroj: Depositphotos)
Při hledání bydlení se můžete spolehnout na chytré aplikace, které najdou vhodnou nemovitost za vás (Zdroj: Depositphotos)

Jak najít nejlepší bydlení?

Pořizování vlastního bydlení je časově i finančně náročné. Stojí to však za to. Pokud chcete ušetřit čas i nervy, doporučujeme vám držet se následujících kroků:

  • Nejprve si spočítejte, kolik peněz jste schopni na nové bydlení dát dohromady. Nejspíše novou nemovitost nezvládnete zaplatit z kapsy, a proto si zjistěte, na jak vysokou půjčku dosáhnete.
  • Ujasněte si, kde chcete bydlet. I to ovlivňuje cenu nemovitosti.
  • Do hledání bydlení jděte s jasnou představou o stavu, velikosti i vybavení obydlí.
  • Nastavte si hlídacího psa, který vám pohlídá ty nejlepší nabídky.
  • Buďte trpěliví. Nevzdávejte se. Hledání bydlení není jednoduché. Někdy to může trvat i měsíce nebo dokonce rok, než najdete přesně takové bydlení, jaké jste si představovali.
  • Na případnou prohlídku si zajděte s technickým inspektorem, který vyčíslí náklady na rekonstrukci. Rekonstrukce se nebojte, může se vyplatit.
Ideální bydlení
i (Zdroj: Depositphotos)
Ujasněte si představy o novém bydlení (Zdroj: Depositphotos)

S hledáním vám může pomoci i chytrá aplikace MP Home od Modré pyramidy

Aplikace MP Home od Modré pyramidy dnes již pomáhá již více než 50 000 klientům. Aplikace je dostupná pro mobilní telefony se systémem Android od verze 6 i iOS od verze 10. Je zcela zdarma. Do telefonu si ji mohou stáhnout noví i stávající klienti, kteří si u Modré pyramidy sjednají úvěr nebo stavební spoření, nebo již aktivní smlouvu o stavebním spoření či úvěru mají.

Abyste aplikací mohli procházet, musíte být přihlášeni. Skvělé je na ní i to, že vás krok za krokem provede na cestě k vysněnému bydlení. Od sjednání přes čerpání úvěru až po splácení úvěru. Navíc za vás pohlídá vše, co je potřeba, takže se nemusíte bát, že byste na něco zapomněli.

Jaké bydlení?
i (Zdroj: Depositphotos)
Preferujete vlastní dům nebo byt v paneláku? (Zdroj: Depositphotos)

Jak v aplikaci MP Home funguje agregace nabídek nemovitostí

V aplikaci MP Home je zabudováno vyhledávání nemovitostí. V aplikaci jsou také uloženy skoro všechny inzeráty nemovitostí na českém trhu. Najdete tu nabídku domů, bytů i pozemků. Všechny nabídky nemovitostí se zobrazují na mapě a tak můžete bydlení hledat přímo v oblasti, která vás zajímá. Další výhodou je rovněž i to, že na ně můžete reagovat rovnou z vašeho mobilního telefonu.

Stavba
i (Zdroj: Depositphotos)
je možné koupit i hrubou stavbu a vlastní bydlení si dostavět (Zdroj: Depositphotos)

Jak si v aplikaci při hledání správně nastavit filtry

S vyhledáváním nemovitostí v této aplikaci vám pomůže správné nastavení filtrů. Nemovitost totiž můžete hledat nejen na mapě, ale také i v seznamu nemovitostí. Volitelný je i způsob vyhledávání (tedy jestli chcete hledat od nejlevnějších nebo třeba nejnovějších). Kromě toho vám hledání usnadní nastavení toho, zda hledáte dům, byt nebo pozemek. V jaké cenové relaci nemovitost chcete, jak by měl být velký, jaké by mělo být jeho členění, vybavení, stav a podobně. Díky tomuto podrobnému nastavení vašich představ o bydlení, vám aplikace vyfiltruje všechny vyhovující nemovitosti, které nejvíce odpovídají vašim požadavkům.

Ruina
i (Zdroj: Depositphotos)
Pozor na podvodníky, kteří vám prodají předraženou ruinu (Zdroj: Depositphotos)

Na co si dát pozor při výběru nemovitosti

Vzhledem k tomu, že koupě bytu nebo domu rozhodně není levnou záležitostí a často se u ní zadlužíte na dalších 30 let, měli byste být při nákupu obezřetní. Neukvapujte se s podpisem smluv, které vás k čemukoliv zavazují. Nechte si vše raději zkontrolovat nebo připravit odborníkem. S podpisem rezervační smlouvy počkejte. Podpis rezervační smlouvy ihned při prohlídce nemovitosti patří k těm největším chybám, kterou kupující může udělat. Rezervační smlouvou si totiž nerezervujete pouze obydlí, ale hlavně se zavazujete, že si tuto nemovitost koupíte. Je sice pravda, že si to ještě můžete rozmyslet, ale nebudete to zadarmo. Vše si proto důkladně promyslete, a také si zjistěte, zda úvěr skutečně dostanete.

Smlouva
i (Zdroj: Depositphotos)
Smlouvu o koupi nemovitosti si raději nechte překontrolovat u odborníků (Zdroj: Depositphotos)

Tipy na vyjednávání o ceně nemovitosti

Máte vyhlédnutý dům nebo byt, ale nevyhovuje vám jeho cena? Je jen velmi malé procento prodejů, které se obejdou bez vyjednávání. Může jít jak o vyjednávání s cenou dolů, tak i s cenou směrem nahoru. Pokud si chcete vyjednat lepší cenu, je nutné uvědomit si i možná rizika. Majitel se totiž nakonec může rozhodnout pro jiného zájemce. Tam, kde je více zájemců o koupi, nemá smysl nabízet nižší cenu. Naopak, čekat můžete nějaké zvýšení. I proto je výhodné u toho vyjednávat s odborníky, kteří vám s tím pomůžou. Využít k tomu můžete aplikaci MP Home, která umožňuje komunikaci s poradcem přes integrovaný chat. To však není všechno, co tato aplikace dokáže.

Cena
i (Zdroj: Depositphotos)
O ceně nemovitosti smlouvejte (Zdroj: Depositphotos)

Uchovávání dokumentů k bydlení nemusí být drama

S aplikací MP Home máte vše potřebné na jednom místě. Je tomu tak díky záložce Šanon, v níž najdete tu všechny potřebné dokumenty, tedy potvrzení o vzniku, případně i změně spoření, žádosti a smlouvy k úvěru, smluvních dokumentů, ročních výpisů ze stavebního spoření nebo také roční výpis z úvěru. Vše je přitom dobře přehledné. Velkou výhodou je i to, že potřebné dokumenty můžete snadno nahrávat přes aplikaci. Nutno však říct, že MP Home nenabízí pouze náhled služeb, ale provede vás postupně až k vysněnému bydlení. Tedy od sjednání, čerpání až po splácení úvěru. Pohlídá za vás dokonce i to, abyste na nic nezapomněli.

Díky Modré pyramidě hledání bydlení skutečně nemusí být žádné drama.

Publikováno: 9.11.2020, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová