reklama

Financování menší stavby nebo rekonstrukce zvažte dříve, než se pustíte do práce

Při financování menší stavby nebo rekonstrukce potřebujete mít okamžitě dostatek peněz. A to i když jde o dvoumístnou garáž, přístavbu domu, terasu nebo třeba pergolu s venkovní kuchyní. Řekneme vám, jak na to, aby se váš rozpočet neocitl na nule.

Financování
i (Zdroj: Depositphotos)
Financování menší stavby nebo rekonstrukce zvažte dříve, než se pustíte do práce (Zdroj: Depositphotos)

Financování menších staveb by bylo lepší z vlastních úspor. Bohužel u nás existuje jen málokdo, kdo by si to tímto způsobem mohl dovolit. Není proto žádná ostuda, když si na takovýto projekt půjčíte.

V současné době je na českém trhu pestrá nabídka těch nerozličnějších možností. Vybrat si tu správnou variantu se může proto jevit jako složité. Pomůžeme se vám v tom orientovat.

Jaký typ úvěru je pro menší stavby či rekonstrukce nejlepší?

Jednou z možností, které můžete na financování malých staveb použít, je bezesporu stavební spoření. Pokud se pro něj rozhodnete, musíte u něj počítat s tím, že společnost může požadovat také zástavní právo k spořící smlouvě, a dále pak i spoluručitele, pojištění proti neschopnosti splácet a pojištění nemovitosti. Úvěr je navíc poskytnut teprve až potom, co si spoříte alespoň dva roky a naspořeno na něm máte určité % cílové částky, které je u každé společnosti jiné, což nemusí být pro všechny ideální.

Stavební spoření
i (Zdroj: Depositphotos)
Stavební spoření vám umožní stavět prakticky okamžitě (Zdroj: Depositphotos)

Další možností je překlenovací úvěr

Pokud nechcete, nebo nemůžete čekat, možná pro vás bude výhodnější překlenovací úvěr. Ten vám dovolí postavit garáž bez zdlouhavého čekání. O peníze zde totiž můžete žádat, i když jste doposud neměli žádné stavební spoření, a dokonce i tehdy, když nemáte našetřeno požadované minimum u stavebního spoření. Tento speciální produkt stavební spořitelny to skutečně umožňuje. Úvěr vám může poskytnout do výše cílové částky, ale klidně můžete žádat i o menší částku. Nezbytnou součástí tohoto úvěru je však založení stavebního spoření.

Překlenovací úvěr
i (Zdroj: Depositphotos)
Možná pro vás bude výhodnější překlenovací úvěr (Zdroj: Depositphotos)

Jednou z možností je i hypotéka

Podle toho, jakou máte představu, může vaši malou, ale nákladnou stavbu pokrýt i hypotéka. Při jejím vyjednávání je zapotřebí počítat s tím, že se neobejdete bez zastavení nemovitosti. Pozitivní ale je, že si její splácení můžete rozvrhnout až na 40 let. To umožňuje splácet poměrně nízkou částku. To je však spojeno i s tím, že musíte počítat, že v konečném výsledku musíte zaplatit mnohem více. Celkové úvěrové zatížení by nemělo překročit 45 % čistého platu žadatele. Zároveň také nesmí celkové zadlužení přesáhnout devítinásobek čistého ročního příjmu.

Hypotéka
i (Zdroj: Depositphotos)
Nákladnou stavbu dokáže pokrýt i hypotéka (Zdroj: Depositphotos)

Zajímavou alternativou k hypotéce je hypoúvěr

Hypoúvěr je speciální úvěr ze stavebního spoření určený pro lepší bydlení. Nejde o hypotéku, i když má všechny její parametry včetně zajištění nemovitosti. S tímto úvěrem můžete získat až 80 % z cílové částky. Našetřeno potřebujete mít jen 20 %. Velkou výhodou je i její nízká stabilní úroková sazba. Druhou velkou výhodou je i to, že hypoúvěr můžete dlouho splácet. Současně s hypoúvěrem je povinné založení stavebního spoření. Získáváte tím tak i státní podporu.

Hypoúvěr
Hypoúvěr je speciální úvěr určený pro lepší bydlení

A co kdybyste zkusili Rychloúvěr od Modré pyramidy

Co kdybyste zkusili Rychloúvěr od Modré pyramidy? V prvé řadě jde o jejich finanční produkt. A také jde i o produkt od tradiční české firmy s dlouhou historií.

Rychloúvěr nabízí rychlé a snadné půjčení peněz až do 800 000 Kč bez zajištění s roční úrokovou sazbou 4,99 %. Peníze máte na účtu velmi rychle. To, že peníze využijete na bydlení, jednoduše doložíte fakturami nebo fotkami před a po rekonstrukc. Úvěr můžete splácet až 20 let, přičemž jeho samotná měsíční splátka je velmi nízká. Součástí tohoto úvěru je povinné založení stavebního spoření, s nímž je spojena možnost zisku i státní podpory v podobě 2000 Kč ročně. Počítat můžete i s daňovou úsporou ze zaplacených úroků úvěru. Žádost o Rychloúvěr je snadná. Pokud se na schůzku s poradcem připravíte, zvládnete to během jedné schůzky.

Malá stavba
i (Zdroj: Depositphotos)
V současné době je na českém trhu pestrá nabídka těch nerozličnějších možností financování (Zdroj: Depositphotos)

Díky aplikace MP Home máte přehled o všech dokumentech i splácení úvěru

Díky aplikaci MP Home máte svůj Rychloúvěr, ale i další úvěry či stavební spoření od Modré pyramidy pod kontrolou. Aplikace je společností poskytována zdarma a funguje na Androidu i iOS.

Má mnoho výhod. Díky aplikaci je jednoduše a rychle dokládáte případné dokumenty vyžadované k úvěru. Stačí je jednoduše vyfotit mobilem a jedním klikem odeslat. Pokud náhodou nějaké podklady chybí, aplikace vás na to sama upozorní. Také vám dá vědět, až bude Rychloúvěr schválený. V zájmu hladkého průběhu žádostí o úvěr aplikace klienta informuje o všech změnách přes push notifikace. Vše máte na dosah ruky. Máte tedy o všem neustálý přehled. Pokud budete potřebovat poradit, můžete se obrátit prostřednictvím aplikace na svého poradce.

Publikováno: 15.1.2021, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová

Mohlo by vás dále zajímat

Dočerpání úvěru s Modrou pyramidou

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Karel již dočerpal půlku úvěru a chystá se dočerpat jeho další část. Do Tišic proto přijela naše známá poradkyně Modré pyramidy Markéta, která se podívala, co se na stavbě již udělalo a ujistila se, že je částka proinvestována správně.