reklama

Příčky z Ytongu – elegantní a praktické

Podle toho, jak se mění počet členů nebo životní styl rodiny, občas potřebujete změnit dispozice místností. Zatímco obvodové stěny vašeho bytu jsou pevně dané, s vnitřním prostorem lze dělat skutečné divy. Skvělým pomocníkem se vám stanou částečné zděné příčky z lehkých ytongových tvárnic, díky nimž můžete sami proměnit své bydlení k nepoznání. Nemusí se přitom vždy jednat o tradiční příčky oddělující dvě místnosti.

Skvělým pomocníkem se Vám stanou částečné zděné příčky z Ytongu, díky nimž můžete sami proměnit své bydlení k nepoznání. Přesvědčte se v článku!
Příčky z Ytongu – elegantní a praktické

Příčky z Ytongu

Dobře navržená zděná příčka ve volném prostoru bytu dokáže vyřešit řadu dispozičních i funkčních problémů interiéru. Může obytný prostor opticky předělit a rozčlenit tak velké neútulné prostory. S částečnou příčkou lze tímto způsobem prostor rozšířit o nová zákoutí nebo úložné prostory, aniž byste ubrali na vzdušnosti celého bytu.

Kde oceníte dílčí příčku z Ytongu?

I nevelká příčka v obývacím pokoji elegantně vymezí prostor určený pro pracovní stůl a malou domácí kancelář, aniž by opticky zmenšila hlavní místnost v bytě. Dobře umístěná dílčí příčka také oddělí kuchyň nebo jídelnu od obýváku. Pokud budete vařit, neztratíte kontakt se zbytkem rodiny nebo společnosti, pěkně přitom ale schováte všechny hrnce a kuchyňské přístroje, které se do designového pokoje většinou nehodí.

Podobně vám dílčí příčka poslouží také v koupelně. V případě nedostatku prostoru v bytě není nutné za každou cenu předělovat koupelnu a WC na dvě samostatné místnosti. Pouze částečnou zástěnou na výšku nebo na šířku místnosti můžete oddělit WC od hlavní koupelny s vanou nebo sprchovým koutem. Ušetříte tak spoustu místa, které můžete efektivně využít.

Do štíhlé zděné příčky snadno umístíte i těžké zařizovací předměty. V případě jejich zavěšení nebo při oslabení příčky technickými rozvody je pouze nutné zkonzultovat s odborníkem tloušťku stěny. Podobně můžete ve své koupelně získat také malou prádelnu, v níž schováte pračku a sušičku nebo malý věšák na prádlo. Rafinované světlo a barevné provedení stěn udělá své. A malinká koupelna pak bude vypadat jako z módního časopisu. I bez luxusních obkladů a dlažeb.

Kde oceníte dílčí příčku z Ytongu?
Kde oceníte dílčí příčku z Ytongu?

Praktické příčky z pórobetonu

Volba materiálu pro bytové příčky je snadná. Vzhledem k jednoduchosti a rychlosti realizace i k výsledným vlastnostem stěn jsou prakticky jediným používaným materiálem pro podobné konstrukce přesné příčkovky z pórobetonu YTONG. Příčkové formáty z bílého pórobetonu YTONG tloušťky 50, 75, 100 nebo 150 mm nabízejí širokou škálu možností použití.

Štíhlé stěny zaberou jen minimum z cenné bytové plochy a jejich nízká hmotnost vám umožní prakticky libovolné umístění i ve vícepodlažních stavbách. Přitom přenesou i vysoké zatížení a snadno do nich cokoliv zavěsíte. Zejména při rekonstrukci ale oceníte rychlost výstavby a zanedbatelný odpad. Vyjmenované argumenty vedou také k minimálním nákladům na realizaci.

A důležité také je, že vyzdění podobné příčky svépomocí zvládne nejen šikovný kutil, ale i naprosttý laik. Přesné tvary, snadné řezání a nízká spotřeba malty jsou zárukou rovných přesných stěn, bez kterých se moderní interiér zkrátka neobejde.

Více informací najdete na www.Xella.cz.

Publikováno: 28.12.2010, Autor: Xella (text a foto), Profil autora: Redakce