reklama

Sezame otevři se čili nová garážová vrata

Nové domy se dnes bez garáže prakticky nestaví. Ke starým se často přistavují v rámci rekonstrukce. Garáž nám usnadňuje péči i drobné opravy v suchu a teple. Ostatně autíčku je také lépe než na krytém stání v dobré garáži, kde ho neohrožuje nečas ani nenechaví lidé, o vandalech, kteří objedou karoserii pětikorunou jen tak z hecu, ani nemluvě. Osvědčená garážová vrata nabízí firma Pilecký s.r.o. hned v několika variantách, takže je snadné si vybrat.

Garáž nám usnadňuje péči o auto. Osvědčená garážová vrata nabízí firma Pilecký s.r.o. hned v několika variantách. Podívejte se na její nesporné kvality!
Sezame otevři se čili nová garážová vrata

Vedle osobního vkusu budou kritériem při výběru především konkrétní podmínky, které máme a požadavky, jež na otevírání garáže klademe. V neposlední řadě pak i částka, kterou nás to bude stát. U vrat od Pileckého je poměr ceny a kvality mimořádně výhodný, což ještě podtrhuje aktuální akce.

Garážová sekční vrata

Vrata musí nejen dobře vypadat, ale také s domem ladit. A tam, kde je naše bydlení spojeno s garáží přístupnou zevnitř domu, plní i úlohu jeho ochrany před vniknutím lupičů nebo prostě nezvaných lidí. A je tu ještě jeden úkol nabývající vzhledem k nehorázným cenám energií na významu. Garážová vrata by se neměla stát dírou do zateplení budovy a tedy ani do naší peněženky. Největší zájem proto stavebníci mají o typ sekčních garážových vrat. Důvod je nasnadě: hodí se pro všechny typy garáží a jejich konstrukce ušetří místo jak v garáži, tak před ní. Představte si totiž dům s garážovými vraty situovanými přímo na chodník či ulici - sekční vrata vyjedou nahoru podobně jako roleta na krámě, nezabírají místo a nebrání v provozu.

Garážová sekční vrata
Garážová sekční vrata

Tiše a spolehlivě

Vrata, která se otevírají pod strop garáže, mají minimální nároky na prostor. V ručním provedení je možná instalace do nadpraží o výšce 10cm. Nezmenšují tudíž vjezd do garáže a nebrání ani tomu, aby třeba návštěva zaparkovala svůj vůz těsně před garážová vrata. Pokud jimi rekonstruujeme stávající garáž, nepotřebujeme žádné panty nebo jiná závěsná zařízení, jež bychom museli předem namontovat. Pohybují se ve svislých a stropních kolejnicích a jejich plášť je vytvořen z ocelových segmentů vyplněných polyuretanem. Systém pružin dokonale váhu pláště rozkládá a gumové těsnění zaručuje bezpečné používání i dokonalou tepelnou izolaci. Vyřešit se podařilo uspokojivě i mechaniku pohybu vrat. Mají měkký rozjezd a pohyb je prakticky bezhlučný, takže už okolí neotravuje kdysi tak typickým řinčením.

Pěkně z pohodlí vozu

Kdo chce, může samozřejmě vrata otevírat ručně, ale není pohodlnější používat dálkový ovladač? Tenhle komfort se pomalu stává standardem. Vrata se zavírají plynule a nenarazí ani na nečekanou překážku, protože ji čidlo pohonné jednotky spolehlivě odhalí a pohyb vrat zastaví. Zavřená vrata se automaticky „zamknou“, takže nikdo cizí se v době naší nepřítomnosti – nebo při výpadku dodávky proudu – do garáže nebo přes ní do domu nedostane.

Výklopná garážová vrata

Časté řešení představují také výklopná vrata, která využijeme tam, kde nemáme možnost otevírání dveří do šířky. Vyrobena jsou z rámu, vratového křídla a opět vodících stropních kolejnic. Trapezový pozinkovaný plech tvoří jejich plášť (lze ho i zateplit) a podle toho, jakou kategorii výrobku zvolíte (Novum, Progres a Komfort), budete mít širokou i možnost volby barevné úpravy - od dvou základních do devíti barev provedení podle vzorníku RAL. I tato vrata můžete ovládat na dálku.

Výklopná garážová vrata
Výklopná garážová vrata

Dvě křídla jako zastara

Klasická garážová vrata jsou ovšem dvoukřídlá. Půvab jejich konstrukce je v jednoduchosti, která vás nemůže zaskočit. Známý zákon o tom, že pokud se může něco pokazit, pokazí se to, tady prostě neplatí: při jejich kvalitním provedení se prostě pokazit nemůže nic. Proti vratům, jaká pamatují někteří spoluobčané, kteří svá auta parkovali v nepoužívané stodole, jsou ovšem technicky úplně jinde. Vyrobena jsou také z ocelového pozinkovaného trapézového plechu, takže k jejich otevírání nemusíte mít fyzický fond svalovce. I je lze též zateplit, protože jsou často součástí samostatně stojící stavby, nebývá to zpravidla nutné. A velikost dveřního otvoru a jeho tvar? Je jen na vás. Volba vrat pro použití i v netypových stavbách je úplně dobře možná, protože u Pileckého vám je vždycky vyrobí na přesně míru.

Více informací na www.ploty-pilecky.cz.

Publikováno: 6.9.2014, Autor: Jiří Jan (text), Pilecký s.r.o. (foto), Profil autora: Redakce