reklama

Hrubá stavba z cihel za týden!

Potřebujete rychle bydlet a chcete za svoje peníze kvalitu pro několik generací? Nová technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM, která je určena pro zdění z broušených cihel, nabízí rychlé a jednoduché stavění a mnoho dalších výhod.

Hrubou stavbu z cihel už za týden! S technologií POROTHERM DRYFIX.SYSTEM nabízí rychlé a jednoduché stavění a mnoho dalších výhod. Přesvědčte se!
Hrubá stavba z cihel za týden!

Hrubá stavba z cihel za 1 týden!

Výstavbu, kde zednickou lžíci nahradila dóza s aplikační pistolí, bez problému zvládnou i ti, kdo staví svépomocí. Nový systém zdění se obejde bez nutnosti zřizovat přípojku vody a elektřiny. Zdít je možné i v zimě, a to až do −5 °C. Speciální pěnu, která je pro zdění potřebná, dostanou stavebníci při nákupu cihel zdarma.

Technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM, při níž se do spár mezi cihly nedává žádná malta, je určena pro zdění z broušených cihel POROTHERM CB DF. „Výstavba je jednoduchá, takže se jí nemusí bát ani ti, kdo se rozhodnou si svoje bydlení postavit sami,“ popisuje jednu z hlavních výhod ing. Richard Slavík ze společnosti Wienerberger. „V současnosti se přitom jedná o vůbec nejrychlejší metodu výstavby z pálených cihel.“

Hrubá stavba z cihel za týden!
Hrubá stavba z cihel za týden!
Hrubá stavba z cihel za týden!
Hrubá stavba z cihel za týden!

Hrubá stavba z cihel? Zdění i za mrazu

Při použití technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM se již mezi jednotlivými vrstvami cihel nepoužívá malta, z níž by se mohla přenášet do zdiva voda. „Stavba se tak významně urychlí, neboť zdivo zůstává neustále suché a můžete okamžitě pokračovat, a to i při mrazu.“ vysvětluje Slavík. I v tomto případě se jedná o technologii zdění na tenkou spáru, při které je tloušťka pojiva mezi jednotlivými řadami cihel maximálně 1 mm. Díky tomu se zdivo chová prakticky jako sourodý materiál. Naprosto se tak minimalizuje vznik případných tepelných mostů.

Místo lžíce pistole

Zednickou lžíci a maltu v případě technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM nahradila dóza se speciální pěnou, jež se na cihly nanáší aplikační pistolí. Před samotným zděním stačí dózu pouze dobře protřepat a našroubovat pistoli. Pak již je možné okamžitě začít zdít.

Pěna se na cihly nanáší ve dvou pruzích, na tenké příčky pouze v pruhu jediném. Do nanesené pěny se cihla musí usadit nejpozději do 3 minut. Jedna dóza speciální polyuretanové pěny s extrémně silnou lepivostí stačí na cca 5 metrů čtverečních zdiva, u tenkých příček asi na 10 metrů čtverečních zdiva. Odpovídající množství pěny dostanou stavebníci při nákupu cihel zdarma.

Místo lžíce pistole
Místo lžíce pistole
Místo lžíce pistole
Místo lžíce pistole

Za týden hrubá stavba

Již podle prvních zkušeností stavebníků je zdění technologií POROTHERM DRYFIX.SYSTEM oproti běžné výstavbě mnohem rychlejší a přesnější. „Hrubou stavbu běžného rodinného domku lze na již hotové základové desce postavit za týden,“ říká Richard Slavík. Oproti „klasickému“ staveništi zde navíc nevzniká obvyklý nepořádek z malty.

Technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM umožňuje výstavbu prakticky po celý rok. Nové bydlení v cihlovém domě je přitom nejen příjemné, ale především znamená jistotu zázemí i pro několik generací.

Více informací získáte na www.porotherm.cz.

Publikováno: 20.4.2015, Autor: Wienerberger (Tisková zpráva), Profil autora: Redakce