reklama

Infrapanely - konečně zdravé topení

Způsob vytápění domova má zásadní vliv na naše zdraví. Střídání teplot, cirkulace vzduchu, studená podlaha... To všechno jsou negativa klasického způsobu vytápění. Není divu, že vás každou chvíli schvátí nachlazení a objevují se alergické reakce, jako je pálení očí nebo rýma. Chcete-li pro sebe a své děti opravdu zdravé vytápění, sáhněte po infratopení. Jeho příznivé účinky na lidské zdraví už byly prokázány! A zanedbatelné nejsou ani nízké náklady na provoz. Podívejte se, v čem jsou infračervené topné systémy lepší.

Zajímáte se o infrapanely? V tomto článku vám představíme výhody infračerveného topného systému, v porovnání s klasickým topením.
Infrapanely - konečně zdravé topení

Zanedbatelné rozdíly teplot

Klasické topení: Ohřívá vzduch v místnosti. Teplý vzduch se drží v horní části místnosti, studený ve spodní. Důsledkem toho je teplotní rozdíl mezi podlahou a stropem 5 až 10 °C. Zatímco hlava je tak vystavena relativnímu teplu, nohy jsou v chladu, protože podlaha zůstává studená.

Infratopení: Infrapanely ohřívají zdi a příčky v místnostech, teplota vzduchu se zvyšuje až sekundárně ode zdí. Rozdíl mezi teplotou u podlahy a u stropu tak činí maximálně 2 °C. Lidské tělo se tak nemusí vypořádat s rozdílnými teplotami a není tak náchylné k onemocnění.

Zanedbatelné rozdíly teplot
Zanedbatelné rozdíly teplot

Eliminace víření prachu

Klasické topení: Vzduch, který má různou teplotu, cirkuluje místností (teplý stoupá vzhůru, ochlazený klesá – a tak stále dokola), takže způsobuje neustálý pohyb prachových částic. Ty způsobují potíže alergikům, kteří trpí dýchacími a dalšími potížemi.

Infratopení: Vzduch je ohřátý infrapanely stejnoměrně a necirkuluje místností. Prach, jehož přítomnosti v interiéru se nikdy nelze zbavit úplně, tak nelétá po místnosti v takové míře.

Eliminace víření prachu
Eliminace víření prachu

Likvidace nebezpečných plísní

Klasické topení: Tím, že vzduch je teplejší než zdi, dochází k efektu, kdy na zdech vzniká kondenzát. Princip je stejný, jako když z lednice vyndáte sklenici studené vody do prostoru s teplejším vzduchem – okamžitě se vám sklo orosí. Vlhké zdi jsou pak živnou půdou pro plísně a houby, které způsobují u lidí dýchací potíže a mohou vyvolat i astmatické záchvaty.

Infratopení: Topné panely ohřívají zdi, které tak zůstávají suché a plísně ani houby na nich nemají šanci bujet. Vzduch je totiž nepatrně chladnější. Zdi se tedy vysouší a zlepšují se jejich tepelně-izolační vlastnosti, což se zase příznivě projevuje v eliminaci tepelných ztrát.

Likvidace nebezpečných plísní
Likvidace nebezpečných plísní

Víte, že...

...infračervené paprsky se používají také k přímé léčbě některých zdravotních problémů? Lékaři potvrzují, že pozitivně působí zejména na svalový systém. Uleví tedy při bolestech kříže a zad, ale také při artritidě zádových svalů, revmatických potížích nebo při nachlazení a chřipce. Zanedbatelné není ani to, že pomáhají posilovat imunitu.

Více informací naleznete na www.usby.cz.

Publikováno: 29.9.2011, Autor: USby (text a foto), Profil autora: Redakce