reklama

Medaile pro výrobek šetřící teplo, které by jinak uteklo

Veletrhy, výstavy a přehlídky mají vždy řadu pravidelných návštěvníků, protože jsou možností seznámit se s novinkami a špičkami oboru a také dávají jinde těžko dosažitelnou možnost srovnání technologií, výrobků a výsledných řešení. Získat cenu na takové výstavě má pro výrobce váhu a pro nás, jimž jsou výrobky konec konců určeny, je medaile směrovkou tam, kde svou práci dělají dobře.

V tomto článku vám představíme kombinovanou vytápěcí a větrací jednotku od společnosti Stiebel Eltron, která získala nejvyšší ocenění z veletrhu Aquatherm.
Medaile pro výrobek šetřící teplo, které by jinak uteklo

To platí pro společnost Stiebel Eltron, kde mají hodně zkušeností s konstrukcí tepelných čerpadel a využití odpadního tepla z větrání a solárních systémů. Postavili kombinovanou vytápěcí a větrací jednotku, která si z Aquatermu odnesla ocenění nejvyšší – zlatou medaili.

Vytápěcí a větrací jednotka Stiebel Eltron – ocenění
Vytápěcí a větrací jednotka Stiebel Eltron – ocenění

Čerpadlo toho umí hodně

Polyfunkční ventilační a chladící jednotka LWZ 304/404 SOL na bázi tepelného čerpadla vzduch – voda umí spoustu věcí: topí, chladí, rekuperuje teplo i chlad z větrání. Také ve vestavěném zásobníku připraví teplou vodu a v případě, že „fungujete na sluníčko“, ohřeje vodu a přitopí vám. Všechny jmenované funkce koordinuje a zajišťuje nová generace regulátoru. Novinkou je také aktivní chlazení reverzním provozem tepelného čerpadla. Všechno je zkonstruováno tak, že odpadní teplo, které jednotka zpracovává, v zimě hřeje a v létě chladí.

Výjimečné i v evropském srovnání

Pokud nahlížíme na svět sklíčkem odpovědnosti, potěší nás, že úplné využití odpadního tepla z větrání rodinného domu zvyšuje topný faktor při nízkých venkovních teplotách, čili méně protopíte. Tím, že šetříte primární formy energie, vzniká i méně skleníkových plynů. A všechny použité komponenty jsou navíc plně recyklovatelné. Celkově se rozsahem funkcí, prostorově minimálním řešením a energetickou úsporností provozu jedná o výjimečný výrobek na evropském trhu.

Výjimečné i v evropském srovnání
Výjimečné i v evropském srovnání

Co ještě systém obsahuje

Součástí systému umístěného v jediné skříni (mimochodem její design si odnesl vyznamenání Red Dot Design Award 2011/2012) je dále i:- grafický interaktivní systém pro tvorbu technologického a elektrického schématu kotelny- výpočtový program pro správnou volbu provedení vzhledem k otopné soustavě a tepelné ztrátě - možnost tvorby sestavy pro konkrétní zakázku on line na webu výrobceBez zajímavosti není jistě ani fakt, že uvedení do provozu autorizovaným servisem je zdarma a záruka je prodloužená na pět let.

Více na www.stiebel-eltron.cz.

Publikováno: 10.1.2012, Autor: Jiří Jan a Stiebel Eltron, s.r.o. (text), Stiebel Eltron, s.r.o. (foto), Profil autora: Redakce