reklama

Záruka švédské střechy

Když se řekne švédský stůl, ví bezmála každý, oč jde, protože tento způsob snídaní se rozšířil ve velkém množství ubytovacích zařízení - ale s našim tématem má společné jen to Švédsko. Pevnost sama je švédská ocel a od té už je jen krůček k švédským střechám. I z nich se stal skutečný pojem. Jejich vyhlášenou kvalitu u nás reprezentuje firma Lindab.

Pevnost sama je švédská ocel a od té už je jen krůček k švédským střechám. I z nich se stal skutečný pojem. Jejich vyhlášenou kvalitu reprezentuje Lindab.
Záruka švédské střechy

A dělá to tak dobře, že název společnosti se u těch, kdo s jejich výrobky už mají zkušenost, stává synonymem pro střechu z plechu a to, co s ní souvisí, tedy například různé protisněhové zábrany, okapové systémy a podobně. A zároveň znamená funkčnost, dlouhodobou spolehlivost a rozhodně nikoliv v poslední řadě to, že střechy od Lindabu opravdu dobře vypadají.

Záruka švédské střechy
Záruka švédské střechy

Osvědčené horské švédské střechy

Na horách nám přijde zcela normální, že většina střech zde vypadá jinak, než v nížinách. Klasická krytina totiž ve zdejších drsnějších klimatických podmínkách neobstojí vůbec anebo jen krátce a sklony střech jsou ostřejší, aby po nich masy sněhu lépe sjížděly dolů a nepřetěžovaly krov a celou stavbu. Plechové střechy jsou zde proto samozřejmostí. Nejlépe se osvědčily ty pokryté souvislými pásy plechu kladenými od okapu k hřebeni. Pásy, které jsou spojeny charakteristickou dvojitou stojatou drážkou, dodávají horským stavbám charakteristický vzhled. Drážkám se říká falc a jedná se tedy o falcované střechy.

Osvědčené horské švédské střechy
Osvědčené horské švédské střechy

Švédská kvalita čili plechy se zárukou

Falcové spojení zajišťuje nepropustnost spoje, což je samozřejmě u střechy klíčové. A jak jsou jednotlivé pásy široké? Základní surovinou drážkové krytiny Lindab Seamline je předlakovaný svitkový ocelový plech o šíři 670 mm. Použitá jemnozrnná ocel je zvláště dobře tvárná, i přesto že tloušťka plechu je 0,6 mm. Co je důležité: tento zcela unikátní materiál má vysokou životnost a je stálebarevný, takže moderní plechová střecha nevyžaduje každoroční otravné, namáhavé a také drahé natírání. Máte záruku, že co si vyberete, také budete mít. A že Lindab použitým materiálům a technologiím věří, dokazují sebevědomé záruční lhůty, které na své střechy poskytují. Kdyby totiž vlastní práci nevěřili, do rizika tahanic o peníze, které vždycky pošramotí i jméno firmy, by určitě nešli.

Švédská kvalita čili plechy se zárukou
Švédská kvalita čili plechy se zárukou

Plechové střechy i do měst

Na ocelový plech pro střechy Lindab Seamline vymysleli extrémně odolný bezúdržbový systém povrchové úpravy Premium nebo Elite, na který poskytují záruku třicet let. Tvrdí, že střechy kryté touto moderní falcovanou krytinou nevyžadují natírání ani jinou údržbu po dobu nejméně padesáti let. A to ani v drsných skandinávských podmínkách, ani ve městech, kde musí materiály vedle rozmarů počasí navíc odolávat i agresivnímu smogu. A to je důvod, proč se s plechovými falcovanými střechami stále víc setkáváme i tam, kde bychom je nečekali – tedy v moderní městské architektuře. K těmto střechám se investoři uchylují nejen z praktických důvodů, ale i proto, že jsou neotřelé a pěkné. I barevná škála, z které mohou volit, je překvapivá – Lindab Seamline se představuje v patnácti barevných odstínech včetně metalické nebo barvy mědi.

Plechové střechy i do měst
Plechové střechy i do měst
Plechové střechy i do měst
Plechové střechy i do měst

Pro novostavby i rekonstrukce

  • Ocelový plech spojovaný dvojitou stojatou drážkou má nadčasový vzhled. Hodí se v moderní architektuře i stylech 18. a 19. století.
  • I při velmi malém sklonu krytina Lindab Seamline dobře odvádí vodu bez nebezpečí zatečení.
  • Materiálem pro drážkovou krytinu Lindab Seamline je speciální žárově pozinkovaný ocelový plech s jemnozrnnou strukturou označený jako Lindab PLX.
  • Dvouvrstvou povrchovou úpravu Elite s polyamidovými částicemi silnou padesát mikronů nanášejí už při výrobě na chemicky pasivovaný podklad. Vnitřní stranu chrání epoxidový lak silný deset mikronů.
  • Svitkový plech na stavbu standardně přichází s ochrannou fólií, která jeho povrch chrání během montáže krytiny.

Kompletní nabídku bezúdržbových švédských střech najdete na www.lindab.cz a www.lindabstrechy.cz.

Publikováno: 5.8.2012, Autor: Jiří Jan a Lindab, s.r.o. (text), Lindab, s.r.o. (foto), Profil autora: Redakce