reklama

Knauf To Go zacílil na drobné řemeslníky a domácí kutily – 8. díl.

V letošním roce přišla firma Knauf s novým projektem Knauf To Go. Pod heslem To si odnesu, prezentuje na prodejnách svých partnerů – vybraných prodejců stavebnin v celé republice - nový způsob nakupování prostřednictvím samoobslužných regálových systémů, které zákazníkovi nabídnou vždy ucelený sortiment produktů, jenž je potřeba pro nejčastější domácí řemeslné práce.

Firma Knauf přišla s novým projektem Knauf To Go.  V Knauf To Go 8. díl se podíváme na lepení obkladů a dlažby. S námi to zvládne opravdu každý!
Knauf To Go zacílil na drobné řemeslníky a domácí kutily – 8. díl.

Knauf to Go - 8. díl

Zákazníci tak najdou na prodejnách tři regály, z nichž každý reprezentuje jedno téma: OPRAVY A RENOVACE, LEPENÍ A SPÁROVÁNÍ, SUCHÁ VÝSTAVBA. Nechybí samozřejmě podrobné návody a příručky. V našem miniseriálu vám postupně představíme některé modelové případy a jejich praktické řešení včetně výběru nejvhodnějších produktů.

Knauf to Go - 8. díl: Lepení a spárování: téma lepení obkladu a dlažby

Prvotní výběr lepicí hmoty při pokládce dlažby respektive obkladu je velmi důležitý, protože na něm závisí kvalita pokládky a zejména její životnost. Samozřejmě záleží na tom, kam je obklad či dlažba určena – interiér / exteriér. Některá lepidla, i když jsou prodávána jako mrazuvzdorná, jsou vhodná pouze pro interiér anebo krytý exteriér. Neunesou totiž hydrotermické namáhání, tedy střídání zatížení vlhkostí a změny teplot.

Pro lepení v exteriéru je proto nejlepší používat lepidlo FLEXKLEBER WEISS, které splňuje všechny potřebné parametry na zatížení. Lepidlo FLIESENKLEBER N je naopak vhodné pro interiérové obkládání. Lepidla je vhodné nanášet hladítkem se zubem 6 až 8 mm na stěny a 8 až 10 mm na podlahy. Vrstva zaschlého lepidla by měla být u stěn 3 až 4 mm zatímco u podlah 6 až 8 mm.

Knauf to Go - 8. díl: Lepení a spárování: téma lepení obkladu a dlažby
Knauf to Go - 8. díl: Lepení a spárování: téma lepení obkladu a dlažby

Další specializované rady k vyřešení konkrétních situaci a použití produktů Knauf vysvětluje průvodce a rádce Knauf to Go, který naleznete na prodejnách nebo na specializovaných stránkách www.knauftogo.cz.

Publikováno: 26.10.2013, Autor: KNAUF Praha s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce