reklama

Systém fasádních fotovoltaických panelů

Stěnové solární panely jsou zvláště vhodné pro komerční, průmyslové, skladové a logistické budovy. Solární panely na fasádě budovy, jsou jasnou vizitkou vztahu a povědomí o životním prostředí společnosti, která budovu vlastní, či využívá. Solární panely vyrábí část elektřiny potřebné pro provoz budovy.

V tomto článku vám představíme systém fasádních fotovoltaických panelů od společnosti Ruukki. Nejenže vám ušetří peníze, ale dodají fasádě i moderní vzhled!
Systém fasádních fotovoltaických panelů

Ruukki rozšiřuje sortiment výrobků, využívajících solární energii, uvedením nového typu solárních fotovoltaických panelů, které mohou být instalovány na fasádě budovy. Ruukki® On-Wall Solar systém mění sluneční záření na elektrickou energii využitelnou pro budovy samotné. Panel může být nainstalován jak na novostavbách, tak i na rekonstruovaných budovách.

Fasádní fotovoltaické panely Ruukki
Fasádní fotovoltaické panely Ruukki

Solární panely jsou instalovány na fasádě budovy pomocí kotvícícho systému vyvinutého společností Ruukki. Dodávka on-wall solárního system Ruukki zahrnuje take kabeláž a FV inventor. Panely jsou nainstalované po celé výšce stěny mohou rozbít a oživit dlouhé, jednotvárné a bezútěšné fasády. Můžete jimi zvrátit konečný výsledek a vytvořit impozantní fasádu, která umlčí jakoukoliv kritiku.

Plocha zhruba 50 m2 může poskytnout výkon 8 kWp. K tomu by bylo zapotřebí 30 panelů. Sortiment Ruukki zahrnuje také systém Liberta Solar, což je fotovoltaický system plně integrovaný do fasády, organicky tvořící samotnou fasádu budovy.Firmy mohou ve své firemní filosofii s čistým svědomím poukázat na využití sluneční energie, například ukázkou výpočtu množství elektrické energie poskytované solárními panely jejich budovy ve srovnání s roční spotřebou elektrických zařízení.

Potenciální růst trhů pro solární fotovoltaiku

V roce 2020 bude podle odhadů tvořit solární fotovoltaika asi 4 % poptávky po elektřině v celé EU. Potenciální podíl solární energie na trhu se liší od jedné země ke druhé. Prognóza předpovídající silný růst odhaduje navýšení využití solární fotovoltaiky ve Švédsku patnáctinásobně. V Polsku se růstový potenciál odhaduje až na 150násobek. (Zdroj: EPIA)

Publikováno: 28.7.2015, Autor: Ruukki (text a foto), Profil autora: Redakce