reklama

Posuvné dveře – praktické řešení nejen při nedostatku místa

Málo místa pro klasické otevírání dveří nebo jen snaha udělat v interiéru změnu? Posuvné dveře jsou řešením pro byty i domy, které vyjde vstříc při obou situacích. Posuvné otevírání dveří totiž ušetří místo, v případě posuvu do pouzdra nevyžadují žádný prostor navíc, posuv na stěnu zabere jen zhruba 0,1 m2. Díky široké nabídce provedení a materiálů jsou vhodné do všech místností včetně koupelny nebo toalety, skvělým řešením mohou být také pro oddělení šatny od zbytku místnosti. Společnost SAPELI, největší český výrobce dveří a zárubní, má ve své stálé nabídce širokou paletu posuvných dveří v dýhovaném, laminovaném i celoskleněném provedení, ve všech dostupných dekorech a odstínech a to do velikosti až 185 cm. Než budete vybírat vzhled dveří, zaměřte se nejprve na typ posuvného systému.

Víte, jaké existují typy posuvných dveří? Přinášíme Vám, stručný přehled typů posuvných dveří a posuvných systémů. Získejte spoustu užitečných informací!
Posuvné dveře – praktické řešení nejen při nedostatku místa

Posuv na stěnu

Pokud nechcete dělat větší stavební úpravy, je ideálním řešením posuvné otevírání na stěnu. Dveře (jednokřídlé i dvoukřídlé) jsou v tomto posuvu zavěšeny na kolejnici, která je připevněna na stěnu. Na výběr je z více typů kování a garnýží, posuv může být viditelný nebo skrytý.

• Posuvný systém SMART SOFT

Tento moderní posuvný systém je dodáván v kombinaci s dřevěnou nebo hliníkovou garnýží a lze jej použít pro dřevěné i celoskleněné dveře). Co je obrovskou výhodou systému SMART SOFT je, jak název sám napovídá, extra tichý chod se dvěma tlumenými dorazy při otevírání i zavírání, a to s možností dorazového sloupku (pro uzamykání dveří) i bez něj. Nosnost je až 120 kg a tyto garnýže lze osadit na stěnu, do stropu i do stavebního otvoru. SAPELI nabízí až do 31. 8. 2017 slevu 15 % na dveře s posuvem Smart Soft včetně zárubně. Bližší informace na www.sapeli.cz.

Posuv na stěnu
Posuv na stěnu

Dveře AKORD v provedení prémiové dýhy wenge s vertikální lištou, jejíž dekor můžete volit z různých materiálů - v tomto případě CPL kovolaminát, dále vysoký lesk, mat i masivní dřevo. Lištu lze sladit s posuvem SMART SOFT. Cena dveří vč. posuvného kování je 11.880 Kč bez DPH.

• Posuv MINIMA

Minimalistické řešení v podobě designově čisté garnýže přináší posuv MINIMA. Dveře přesahují přes pojezd a odlišují se tedy od standardních posuvů, které dveře z vrchu ohraničují. Minimalismus však rozhodně není u vlastností tohoto posuvu – dveře mají tichý chod, softový dotah zajišťuje bezpečnou manipulaci a žádné bouchání při dovírání. Posuv je vhodný pro dřevěné i celoskleněné dveře.

Posuv na stěnu
Posuv na stěnu

Dveře REDE 12 v bílé barvě jsou typické geometrickými liniemi, jednoduchými linkami a drážkou ve tvaru písmene V. Cena atypických posuvných dveří REDE 12 s výškou 210 cm vč. posuvu MINIMA je 11.170 Kč bez DPH.

• Posuv AVANZA ZERO a AVANZA HEAVY

Naopak robustnější garnýž v provedení kartáčovaná nerez pro posuvné jednokřídlé i dvoukřídlé dveře nabízí posuvy AVANZA ZERO (určen pro křídla do 40 kg) a AVANZA HEAVY (pro větší křídla). Posuv lze ukotvit na stěnu i do stropu a je možné jej doplnit bočním světlíkem pro vytvoření celé prosklené stěny.

Posuv na stěnu
Posuv na stěnu

Celoskleněné dveře SAPGLASS s čirým sklem Masterlinea a posuvem AVANZA ZERO. Vstupní otvor krásně začistí dýhovaná zárubeň Obtus. Cena vč. posuvu a zárubně bez kování je 13.136 Kč bez DPH.

Posuv do stěny nebo stavebního pouzdra

V případě, že vám naopak odvaha pustit se do větších stavebních úprav nechybí, společnost SAPELI nabízí systém posuvného otevírání do stěny nebo do stavebního pouzdra. Celý systém spočívá v kovové konstrukci, do které je zabudována kolejnice s posuvným mechanismem. Tato konstrukce se posléze instaluje do montované příčky nebo zděné stěny. Posuvné otevírání do stěny/do pouzdra je velmi oblíbené, neboť maximálním způsobem šetří místo a zároveň není příliš finančně nákladné. Vhodné je pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře.

Na výběr je ze dvou typů posuvů AKTIVE a EMOTIVE do stavebního pouzdra, které je zkonstruováno pro speciální osazení do stěny bez zárubně. Zatímco první zmíněný typ zhotoven jako absolutně čisté řešení bez jakékoliv viditelné zárubně, u systému EMOTIVE je naopak stavební otvor lemován velmi decentní hliníkovou lištou, která je zároveň i velmi praktická.

Posuv do stěny nebo stavebního pouzdra
Posuv do stěny nebo stavebního pouzdra

Dveře Sapglass s čirým sklem Float a sítotiskem pastelově modré jsou ideální do světlých interiérů. Navíc díky otevírání posuvem EMOTIVE do pouzdra ve stěně ušetří spoustu místa a volný prostor můžete využít na nábytek či dekorace. Cena bez kování, vč. posuvu je 27.119 Kč bez DPH.

Posuvné dveře s celoskleněnou stěnou

Posuvné dveře v proskleném nebo celoskleněném provedení lze doplnit o prosklenou nebo celoskleněnou stěnu. V nabídce SAPELI je na výběr z mnoha typů a velikostí bočních světlíků, nadsvětlíků nebo i samostatných světlíků. Díky tomu můžete oddělit dvě místnosti se zachováním průchodu světla a díky matnému neprůhlednému sklu i tak zachováte soukromí.

Posuvné dveře s celoskleněnou stěnou
Posuvné dveře s celoskleněnou stěnou

Prosklenou stěnou a posuvnými dvoukřídlými dveřmi Tenga 40 v dýze jasan bílý můžete oddělit ložnici od pracovny nebo třeba šatnu. Cena celé stěny vč. dveří je 64.122 Kč vč. DPH.

Publikováno: 18.7.2017, Autor: Sapeli (text a foto), Profil autora: Redakce