reklama

Nechte si postavit moderní dřevostavbu na míru, bydlet v ní můžete i více než 100 let

Montované dřevostavby na míru představují moderní způsob stavění. Výroba sendvičových modulů je totiž automatická, takže odpadá riziko lidského chybování. Mimo to je výroba rovněž i velmi rychlá, což jistě ocení každý stavebník. Uvažujete o tomto způsobu bydlení a chcete se o těchto typech domů dozvědět více? Máme pro vás všechny potřebné informace.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Montované dřevostavby na míru 

Montované dřevostavby na míru jsme si lehce přiblížili v minulém článku, takže již víme, že stavba v každém slova smyslu je důležitá s tím správným partnerem. Dnes se podíváme blíže na samotnou stavbu.

Sendvičové stavby 

Sendvičové stavby šetří nervy, protože jsou postaveny rychle, a přitom kvalitně. Je to možné díky moderním technologiím, jež se využívají při přípravě domu. Nový sendvičový dům tak může na svém místě stát již za 3 měsíce od dokončení základové desky. Je to možné proto, že stavby vyrobené ze dřeva učinily ohromný skok od řemeslné výroby až k sofistikovaným výrobním procesům, které probíhají ve výrobních halách. Zde se vyrábí podle vytvořeného plánu předpřipravené celostěnové panely určené k přesné a rychlé montáži na staveništi. Z dříve ručně vyráběných jednotlivých dílů se dnes automaticky vyrábí prefabrikované dílce s předem stanovenými požadavky a definovanou kvalitou, což snižuje chybovost na minimum. Na staveništi pak tyto dílce sestaví během krátké doby, a to s vysokou přesností. 

Základ tvoří smrková rámová konstrukce
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Základ tvoří smrková rámová konstrukce (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Co se skrývá pod pojmem sendvičová stavba? 

Sendvičovou stavbu tvoří sendviče, jejichž základem jsou smrkové rámové konstrukce opláštěné sádrovláknitou deskou. Sendviče jsou vyrobeny díky moderním technologiím automaticky, díky čemuž je možné se vyhnout chybovosti. Stroj totiž chybuje méně často než člověk. Mimo to je stroj také preciznější, přesnější a rychlejší. To rovněž může pomoci i v detailech, které jsou důležité na stavbě, kde mohou vznikat tepelné mosty a podobně. Strojově vyrobený produkt totiž (pokud je to dobře vymyšleno) posléze do sebe skvěle zapadne, a tím toto riziko zcela eliminuje.

RD Rýmařov s. r. o. má vlastní sklad, kde má vše, co na výrobu domu potřebuje
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
RD Rýmařov s. r. o. má vlastní sklad, kde má vše, co na výrobu domu potřebuje (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

RD Rýmařov s. r. o. – ten správný partner pro sendvičovou stavbu 

RD Rýmařov s. r. o. má sklad vlastního řeziva, v němž má vše, co pro stavbu domů potřebuje. Jsou tam i 2 pracoviště. Jedno je plně automatické a druhé poloautomatické, v němž se provádí opracování dřeva přesně podle aktuálních potřeb. Nutno dodat, že ani s atypickými prvky nemají žádný problém. Pokud je vše podle plánu připraveno, hotové dílce se naloží na kamion a celý náklad se odveze na stavbu.

Jak se připravuje vše pro výrobu sendvičového domu? 

Projekt na montovanou dřevostavbu je velmi důležitý, protože kdyby nebyl vypracován pořádně, bylo by to spojeno s celou řadou problémů. Ta doba, kdy se projekty tvořily u rýsovacího prkna, je už dávno pryč. S vývojem moderních technologií se i projekty domů přesunuly do počítače. Moderní programy umožňují skvělou spolupráci se stavebníkem, který má o všem přehled a získá okamžitou představu o tom, jak by dům mohl vypadat. Na počítači probíhá i plánování pro stavební řízení a díky moderním programům se můžete podívat i na reálný model svého domu, podle něhož se dům vyrobí. Všechno, co je momentálně dostupné na internetu, například různé krytiny, okna, systémy vytápění a podobně, je aplikovatelné do většiny těchto domů.

Moderní plánování už neprobíhá u rýsovacího prkna
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Moderní plánování už neprobíhá u rýsovacího prkna (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Jakou životnost mají montované dřevostavby? 

Tvrzení, že dřevostavby mají malou životnost, je jeden z největších mýtů, který u nás koluje. Ze studie vyplývá, že moderní montované dřevostavby, které jsou precizně vyrobené a postavené, mají životnost minimálně 100 let. V sendvičové dřevostavbě tak můžete pohodlně strávit celý svůj život a ještě ji přenechat svým dětem nebo vnoučatům.

RD Rýmařov s. r. o. je ten správný partner pro výstavbu sendvičového domu
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
RD Rýmařov s. r. o. je ten správný partner pro výstavbu sendvičového domu (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Společnost RD Rýmařov s. r. o. 

Společnost SD Rýmařov s. r. o. je na českém trhu známá jako firma, která staví a vyrábí rodinné domy na klíč s využitím dřeva. Její domy nenajdete pouze v Česku, ale i ve střední a západní Evropě. Má za sebou dlouholetou praxi. Existuje totiž již více než 50 let. Za tu dobu vystavěla bydlení pro více než 26 000 rodin. Rodinné domy nabízí vždy něco navíc a v dnešní době je to množství moderních technologií, s nimiž si můžeme dopřát spokojený život a ekonomicky nenáročný provoz našeho domova. „Tyto rodinné domy mají v ceně tepelné čerpadlo a fotovoltaický systém. Domy jsou tedy energeticky úsporné. Provozní náklady jsou dnes oproti jiným typům bydlení velice nízké,” říká Ing. Jiří Bouchal, generální ředitel RD Rýmařov s. r. o.

Zdroj informací: pořad Libovky Pepy Libického, rubrika Tak se staví dnes, RD Rýmařov s. r. o. 

Publikováno: 12.5.2024, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová